середа, 17 липня 2024 г.

Конкурент инкриминировал Алле Шлапак подкуп избирателей

Депутаты-мажоритарщики борются за соблюдение избирательного законодательства, разоблачая подкуп избирателей.

Виталий Черняховский, кандидат в депутаты по 221 избирательному округу Киева, подал жалобу в ЦИК на свою конкурентку - действующего депутата Киевсовета Алла Шлапак. По его словам, она раздает продуктовые пайки. Шлапак это отрицает и называет действия Черняховского очередной провокацией.

 

Чаем и конфетами угощал под стенами ЦИК прохожих Виталий Черняховский, кандидат в депутаты по 221 избирательному округу Киева. Он утверждает, что это из “продуктовых пайков” его конкурентки Аллы Шлапак, которая баллотируется в том же избирательном округе. Черняховский назвал эту акцию “Черновецкие чаепития” ввиду распространенной практики подкупа избирателей во времена Леонида Черновецкого.

 

“У нас есть фото доказательства подкупа избирателей. Данные конфеты и чай раздавались во время встреч с избирателями в специализированной школе № 187 Соломенского района и впоследствии в кинотеатре. Наша активистка принесла нам эти конфеты и подписала акт о нарушении избирательного права. Сейчас мы демонстрируем их общественности. Кроме того, у нас есть еще два свидетеля, которые смогут под присягой в суде подтвердить подкуп”, - заявил Черняховский.

 

 

 

 

По словам кандидата в депутаты, 21 сентября он подал жалобу в ЦИК о подкупе избирателей Аллой Шлапак. Ее рассмотрели, но отказали и перенаправили в МВД. 25 сентября он подаст жалобу повторно, а также подаст его в суд, чтобы признать действия Аллы Шлапак незаконными.

 

Конкурентка Черняховского обвинения в подкупе отвергает и называет их провокацией.

 

“Я веду кампанию согласно законодательству Украины и никаких нарушений не выявлено”, - говорит Алла Шлапак.

 

“Факт подкупа и факт нарушения законодательства устанавливают специальные органы. На сегодняшний день и решение суда, и решение ЦИК подтвердили, что я веду кампанию согласно законодательству Украины и никаких нарушений не выявлено. Я работаю в округе и буду работать дальше. Кандидаты должны общаться со своими избирателями, а не писать жалобы друг на друга”, - сказала Алла Шлапак.

 

Эксперт центра исследований “Гардарика” Константин Матвиенко считает, что разоблачение подкупа избирателей, как способ борьбы с конкурентом, уже нормальная политическая практика в Украине.

 

Однако и сама кандидат, по его мнению, не имеет достаточного политического авторитета, чтобы выиграть выборы.

 

“В Киеве нет авторитетных лидеров мнения, которые могли бы вызвать интерес у киевского избирателя. Поэтому она (Алла Шлапак) и много других кандидатов вынуждены прибегать к всевозможным поощрений избирателей неполитическими средствами”, - считает Константин Матвиенко.

 

По мнению политолога, киевские избиратели достаточно требовательным, чтобы отличить технических кандидатов от настоящих.

 

Напомним, ранее сообщалось, что голос киевлянина можно купить за 300 грн.

 

Источник: Радио Свобода

 

Теги: Новости

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.