субота, 4 травня 2024 г.

Комітет ВР вкотре не може розглянути законопроект про позбавлення мандатів депутатів, обраних від заборонених партій

Комітет ВР вкотре не може розглянути законопроект про позбавлення мандатів депутатів, обраних від заборонених партій

Комітет Верховної Ради (ВР) з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування під головуванням Андрія Клочка (на фото) вкотре не вніс законопроект щодо статусу депутатів із заборонених судом партій на порядок денний. Урядовий законопроект, що пропонує позбавляти мандату обраних від заборонених партій депутатів місцевих рад, не потрапляє в сесійну залу через відсутність висновку профільного комітету, очолюваного Клочком.

Про це KВ стало відомо з допису на Facebook-сторінці нардепа-мажоритарника Олега Дунди (фракція “Слуга народу”; 91 округ Київщини: Фастів, Фастівський район, колишній Макарівський район та частина колишнього Києво-Святошинського району)

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Засідання Комітету держвлади, місцсамоврядування, регрозвитку та містобудування, на якому мали б розглядати законопроект про позбавлення мандатів місцевих депутатів від заборонених партій, які кликали війну на українську землю №7476 знову зірване”, – повідомив Дунда. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За його словами, утримались щодо включення питання в порядок денний комітету (фактично проти):

  • Андрій Клочко (голова комітету, "Слуга народу");

  • Дмитро Ісаєнко (“ОПЗЖ”);

  • Володимир Кальцев (“ОПЗЖ”);

  • Віталій Войцехівський ("Слуга народу");

  • Олександр Літвінов ("Слуга народу");

  • Володимир Іванов ("Слуга народу");

  • Яценко Антон (позафракційний).

Також залишили засідання комітету та зірвали кворум:

  • Дмитро Ісаєнко (“ОПЗЖ”);

  • Дмитро Гурін ("Слуга народу", група Розумкова);

  • Олександр Літвінов ("Слуга народу");

  • Віталій Войцехівський ("Слуга народу");

  • Антон Яценко (позафракційний);

  • Володимир Кальцев (ОПЗЖ);

  • Володимир Іванов ("Слуга народу");

  • Олена Шуляк ("Слуга народу");

  • Анна Бондар ("Слуга народу", група Розумкова).

“Завдяки таким діям, зокрема моїм колегам, сотні колаборантів із “ОПЗЖ” та інщих заборонених партій продовжують завдавати шкоди державі по всій Україні та українському народові”, – додав Дунда. 

Варто зазначити, що це вже не вперше коли комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування переносить розгляд даного законопроекту. 

Читайте: Комітет ВР ніяк не може розглянути законопроект про позбавлення мандатів депутатів, обраних від заборонених партій 

Нагадаємо, в Україні заборонена діяльність вже 12 проросійських політсил. Частина з них оскаржує рішення суду першої інстанції в апеляціях. Верховний Суд остаточно заборонив ОПЗЖ, Партію Шарія, партію “Соціалісти”, партію Наталії Вітренко ПСПУ ьа “Успішну Україну” екс-міністра доходів і зборів Януковича Олександра Клименка. 

Як інформувала KВ, 18 травня 2022 року набув чинності прийнятий 5 травня ц.р. закон №2243-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій”.

17 червня ц.р. на засіданні Кабінету міністрів під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля було затверджено, а 20 липня – внесено у ВР законопроект №7476 “Про внесення змін до деяких законів України щодо наслідків ухвалення судом рішення про заборону політичної партії для статусу депутатів місцевих рад”.

Згідно проекту закону, однією з підстав дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради пропонується вважати набрання законної сили рішенням суду про заборону діяльності політичної партії, від якої він висувався та був обраний, а також його входження до депутатської фракції місцевої організації такої політичної партії (у таких випадках заміщення депутата не здійснюється, а відповідний депутатський мандат залишається вакантним).

Читайте: Кабмін пропонує достроково припиняти повноваження місцевих депутатів від заборонених партій

Фото: LB.UA

КиївВлада

Павло Башинський

Теги: новини києва, новини україни, слуга народа, опзж, олена шуляк, олег дунда, антон яценко, андрій клочко, дмитро гурін, законопроект 7476, володимир кальцев, анна бондар, віталій войцехівський, комітет з питань організації державної влади, олександр літвінов, володимир іванов, дмитро ісаєнео

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.