субота, 29 червня 2024 г.

Комитет ВР рекомендовал Раде дать право АМКУ реагировать на жалобы относительно публичных закупок

Комитет ВР рекомендовал Раде дать право АМКУ реагировать на жалобы относительно публичных закупок

Комитет Верховной Рады (ВР) по вопросам экономического развития рекомендовал Раде еще раз попробовать принять закон авторства замглавы комитета Роксоланы Пидласы (на фото), дающий Антимонопольному комитету Украины (АМКУ) право рассматривать жалобы о нарушениях в сфере публичных закупок. В прошлый раз (весной с.г.) для принятия соответствующего законопроекта во втором чтении и в целом как закон не хватило голосов. 

Об этом KV стало известно из сообщения информационного управления Аппарата ВР.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Сообщается, что по итогам повторного рассмотрения законопроекта №3132 “О внесении изменений в Закон Украины "Об Антимонопольном комитете Украины” и некоторые другие законодательные акты Украины относительно совершенствования системы органов Антимонопольного комитета” парламентский Комитет по вопросам экономического развития (глава – Дмитрий Наталуха) поддержал ряд правок принял решение рекомендовать Раде по результатам рассмотрения в повторном втором чтении принять проект закона в целом по технико-юридическим обработкой.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Какие именно правки к повторному второму чтению были одобрены Комитетом – не сообщается. 

Законопроект “направлен на совершенствование работы Антимонопольного комитета Украины (АМКУ) как орган обжалования. Проектом предполагается создать в АМКУ Комиссию по рассмотрению жалоб о нарушении законодательства в сфере публичных закупок в составе не менее трех уполномоченных, которых назначать в порядке, предусмотренном для назначения государственных уполномоченных АМКУ”.

Согласно документу, количество уполномоченных по рассмотрению жалоб в сфере публичных закупок составляет десять человек. Срок их полномочий составляет три года. Таким уполномоченным может быть гражданин Украины, который имеет полное высшее образование, в том числе юридическое, экономическое, техническое, стаж работы не менее пяти лет (в течение последних десяти лет) или стаж работы не менее трех лет в сфере публичных закупок. На уполномоченных по жалобам в сфере публичных закупок распространяются требования и ограничения, установленные законодательством в сфере предотвращения коррупции, и не распространяется действие Закона Украины "О государственной службе".

Автор законопроекта – замглавы профильного комитета Роксолана Пидласа. Ее проект закона в первом чтении был принят 13 апреля с.г., но, как информировала KV, две недели спустя для принятия в целом как закон голосов не хватило (“за” проголосовало всего лишь 44 нардепа при 226 минимально необходимых).

Читайте: Ольга Пищанская назначена Радой председателем АМКУ

Фото: FB Роксоланы Пидласы

КиевVласть

Алексей Игнатьев

Теги: новости киева, новости киевщины, новости украины, верховная рада, слуга народа, амку, публичные закупки, роксолана пидласа, 3132

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.