п'ятниця, 26 квітня 2024 г.

Колишньому голові АРМА Янчуку та ще 4 особам повідомлено про підозру у зловживанні та розтраті на 426 млн гривень

Колишньому голові АРМА Янчуку та ще 4 особам повідомлено про підозру у зловживанні та розтраті на 426 млн гривень

За процесуального керівництва прокурорів САП детективами НАБУ повідомлено про підозру у зловживанні владою та розтраті понад 426 млн гривень колишньому голові Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). 

Про це, як передає KВ, йдеться повідомленні пресслужби САП.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно повідомлення, слідство встановило, що голова АРМА діючи спільно з посадовцями агентства у змові з представниками ДП "СЕТАМ", приватними компаніями та іншими особами організували схему з продажу за заниженою вартістю через торговельну площадку вищевказаного державного підприємства майна, що було заарештовано в рамках кримінальних проваджень та передано в управління АРМА. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Було встановлено, що посадовці АРМА, готували обгрунтування, що арештованими активами важко управляти, зберігати або ж вони швидко псуються і можуть втратити свою вартість. В подальшому майно оцінювала компанія-учасниця схеми за суттєво заниженою вартістю. За нею майно виставляли на електронні торги, організовані “СЕТАМ”. Торги організовували у такий спосіб, щоб забезпечити перемогу наперед визначеній приватній компанії. 

В ході досудового слідства встановлено 4 епізоди злочинної діяльності, а саме:

  • продаж трьох земельних ділянок на Одещині, які були придбані для будівництва магазинів торгівельної мережі "Ашан" (реальна вартість яких була зменшена у 18 раз); 

  • продаж 2,6 тис. тонн піску річкового середньої та дрібної крупності на Київщині (зменшено вартість більше ніж у 6 разів порівняно з ринковою); 

  • продаж понад 4,5 тис. тонн карбаміду (вартість зменшено майже в 5 разів);

  • продаж зерна, крупи та олійних культур (зменшено вартість у 4 рази). 

Загальна сума збитків, завданих внаслідок реалізації цієї злочинної схеми, сягає понад 426 млн гривень.

За даними видання "Наші гроші", НАБУ повідомило про підозру у зловживанні владою та розтраті колишньому голові Нацагентства з управління арештованим майном (АРМА) Антону Янчуку. 

Видання зауважує, що Янчук після Майдану у 2014 році став заступником міністра юстиції Павла Петренка, а у 2016 році очолив “СЕТАМ” у структурі Мін'юсту. До Майдану Янчук працював юристом у компанії, власником якої був сам Петренко. Тоді у цій же фірмі працював Ігор Алексєєв. Після Майдану він очолив Державну реєстраційну службу та став керівником апарату міністра юстиції Петренка.

Нагадаємо, у Києві правоохоронці викрили колишнього народного депутата Валерія Горбатова на фінансуванні терористичних організацій та крадіжці понад 6 тисяч унікальних артефактів з АР Крим.

Читайте: Фінансував “днр” та привласнив кримські артефакти на мільйони доларів: у Києві викрили колишнього нардепа 

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Олександр Попов

Теги: новини києва, новини україни, прокуратура, набу, підозра, сап, арма, сетам, розтрата, антон янчук, павло петренко

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.