п'ятниця, 17 травня 2024 г.

Колишнього заступника глави МОЗ підозрюють у розтраті майже 2 млн гривень

Колишнього заступника глави МОЗ підозрюють у розтраті майже 2 млн гривень

Колишнього заступника міністра охорони здоров’я викрили на оборудках під час запуску цифрової медицини. Дії чиновника призвели до збитків держави на 1,9 млн гривень та зашкодили створенню реєстру донорів. 

Про це, як передає KВ, йдеться повідомленні пресслужби СБУ та інформації Державного бюро розслідувань (ДБР).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Працівники Державного бюро розслідувань за матеріалами СБУ повідомили про підозру колишньому заступнику міністра охорони здоров’я, через якого держава втратила 1,9 млн гривень”, – повідомили в ДБР.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За інформацією СБУ, дії ексчиновника зашкодили створенню реєстру донорів, а саме – Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів та її інтегрування до систем іноземних держав та міжнародних організацій.

“Слідство встановило, що працівники МОЗ мали запровадити електронний реєстр живих донорів стовбурових клітин. Кредитні кошти під запуск цього проекту були надані від Міжнародного банку реконструкції та розвитку”, – зазначили в спецслужбі.

Наприкінці 2018 року заступник міністра уклав угоду з керівником однієї зі столичних ІТ-компаній. Підприємство отримало кошти на встановлення у відомстві програмного забезпечення для роботи відповідного реєстру донорів, але роботи не виконало.

Як зазначили в ДБР, посадовець МОЗ підписав акт прийому-передачі програмного забезпечення реєстру донорів гемопоетичних стовбурових клітин Prometheus, але виконавці замовлення так і не передали його в міністерство. Це заблокувало роботу Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів, а держава недорахувалася майже 1,9 млн гривень у бюджеті.

Колишнього заступника міністра охорони здоровʼя підозрюють у службовій недбалості, яка спричинила тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України). Йому загрожує позбавлення волі на строк до 5 років.

Зауважимо, обов'язки в.о. міністра охорони здоров’я з липня 2016 року до серпня 2019 року виконувала Уляна Супрун. Правоохоронці не називають підозрюваного, але за даними джерела УП, йдеться про ексзаступника міністра охорони здоров'я Павла Ковтонюка, який після відставки Супрун у 2019-му  також полишив МОЗ.

Нагадаємо, правоохоронці повідомили про підозру експосадовцю Державного агентства резерву України за фактом зловживання службовим становищем. Чиновника звинувачують у діях, які призвели до втрати державою понад 205 млн гривень. Зараз цей чиновник є заступником голови Державної інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ) і його звуть, ймовірно, Микита Барабаш.

Читайте: Суд передав ГУР МО 5 млн доларів, заарештованих по справі ексміністра Присяжнюка

Фото: ДБР

КиївВлада

Олександр Попов

Теги: новини україни, сбу, медицина, правоохоронці, моз, ДБР, заступник міністра, реєстр донорів

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.