п'ятниця, 3 травня 2024 г.

“Клуб експертів” проаналізував передвиборну ситуацію у Туреччині та україно-турецькі відносини

“Клуб експертів” проаналізував передвиборну ситуацію у Туреччині та україно-турецькі відносини

У новому відео YouTube-каналу аналітичного центру "Клуб експертів" було розглянуто варіанти розвитку подій на майбутніх президентських та парламентських виборах у Туреччині. Українські експерти висловили свої думки та дали прогнози щодо політичної ситуації в цій країні.

Про це KВ стало відомо з відеоогляду "Клубу експертів".

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як стало відомо, головний редактор інтернет-видання "Україна арабською" Мохаммад Фараджаллах підкреслив, що майбутні вибори в Туреччині мають велике значення для регіону і викликають інтерес з боку міжнародної спільноти.

"Туреччина є важливим гравцем на світовій арені, і її внутрішня політика безпосередньо впливає на ситуацію у регіоні та за його межами. Тому результати виборів відстежуватимуться з великою увагою", – зазначив він.

У свою чергу, засновник Клубу експертів Максим Уракін поділився своїм баченням можливих сценаріїв після виборів. 

Він підкреслив, що існують дві головні політичні сили, які виборюють лідерство в Туреччині: партія "Справедливість і Розвиток" (AKP), під керівництвом президента Реджепа Тайіпа Ердогана, і "Республіканська народна партія" (CHP).  Кемаля Килидждароглу, союзниками якої виступають ще п'ять опозиційних політичних сил.

"Можливі два сценарії. У разі перемоги AKP ми можемо очікувати продовження політики, яку Ердоган проводить останніми роками, з акцентом на зміцнення внутрішньої стабільності та зміцнення позицій Туреччини на міжнародній арені. З іншого боку, у разі перемоги CHP, ми можемо побачити прозахіднішу орієнтацію та активізацію співпраці з Європейським союзом та США", — зауважив експерт "Клубу".

Виграш будь-якого з кандидатів у першому турі, на думку Уракіна, є малоймовірним, і швидше за все переможець у президентських перегонах визначатиметься вже за повторного голосування.

Також обидва експерти наголосили на значущості для України результатів виборів у Туреччині.

"Україна має тісні економічні та політичні зв'язки з Туреччиною, тому результати виборів матимуть прямий вплив на наші відносини та співпрацю. За останній рік у результаті війни товарообіг між нашими країнами знизився, але, як я вважаю, у разі збереження поточного політичного курсу ми можемо очікувати подальшого розвитку торговельних та економічних зв'язків між Україною та Туреччиною", — прокоментував Максим Уракін.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Крім того, експерт надав дані щодо експорту з України до Туреччини за 2022 рік, згідно з якими цифри суттєво зменшилися.

"За минулий рік обсяг українського експорту до Туреччини становив близько 3 мільярдів доларів на противагу більш ніж 4 мільярдам 2021 року, тобто ми спостерігаємо падіння на 29%", — наголосив Уракін.

На думку ж Мохаммада Фараджаллаха в геополітичній ситуації, що склалася, Туреччина є важливим партнером України в різних сферах, які включають як військову підтримку (БПЛА Байрактар, легка бронетехніка) так і співробітництво в економіці, енергетиці та за іншими напрямками.

Також експерт припустив, що у разі перемоги опозиції Туреччина з більшою ймовірністю може приєднатися до санкцій проти рф.

"Звичайно, нова влада максимально наближатиметься до Заходу і може включитися в спільну єдину західну політику проти росії. Це, звісно, буде нам вигідно.  Але це поки що лише попередні слова, можливо, вони прийдуть, подивляться на цифри і продовжать поточну політику Ердогана", — додав Фараджаллах.


Нагадаємо, на початку квітня “Клуб експертів” та Клуб експортерів України представили спільне дослідження щодо основних ризиків, що стоять перед українськими компаніями в експорті товарів у 2023 році.

Читайте: Клуб експертів та Клуб експортерів проаналізували основні експортні ризики у 2023 році

Фото: Ukraine open for business 

КиївВлада

Владислава Олійник

Теги: новини україни, війна росії проти україни, напад росії на україну, агресія росії проти україни, новини світу, клуб експертів, туреччина

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.