неділя, 28 квітня 2024 г.

Київрада розірве всю оренду землі з УПЦ після законодавчої заборони релігійної організації, - секретар КМР Бондаренко

Київрада розірве всю оренду землі з УПЦ після законодавчої заборони релігійної організації, - секретар КМР Бондаренко

Київська міська рада (КМР) розірве договори оренди земельних ділянок комунальної власності, яким користується Українська православна Церква (УПЦ, що раніше асоціювала себе з МП – московським патріархатом). Але це станеться не раніше прийняття Верховною Радою (ВР) закону щодо заборони діяльності релігійних організацій з керівним центром у державі-агресорі. У збереженні таких зв’язків УПЦ з МП впевнені, зокрема, в Державній службі з етнополітики та свободи совісті.

Позиція Київради стала відома KВ з відповіді секретаря КМР Володимира Бондаренка (на фото) на петицію №11928 з вимогою до столичної влади розірвати всі договори міста Києва та згаданою релігійною організацією.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Київська влада вустами Бондаренка (він також заступник голови КМДА Віталія Кличка) у відповідь на петицію заявила, що орендодавці комунального майна міста вживатимуть заходів із розірвання договорів оренди з Українською православною церквою (Московського патріархату) тільки після ухвалення Радою законопроєкту про заборону діяльності релігійних організацій, керівний центр яких розташований у державі-агресорі.

Таких законопроектів наразі багато, і не очевидно, до прийняття якого саме з цих документів схилиться військово-політичне керівництво України, а проголосує ВР.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

"З метою унеможливлення діяльності в Україні релігійних організацій, керівний центр (управління) яких перебуває за межами України в державі, що здійснює збройну агресію проти України, зареєстровано проєкт закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій". Після ухвалення Верховною Радою України зазначеного законопроєкту орендодавці комунального майна територіальної громади міста Києва вживатимуть заходів щодо розірвання договорів оренди з Українською православною церквою", – йдеться у відповіді заступника міського голови – секретаря міськради Володимира Бондаренка на згадану петицію.

Наголошується, що заходи щодо реалізації порушених в електронній петиції питань вживатимуться після ухвалення парламентом відповідних законодавчих актів, оскільки припинення діяльності релігійних організацій є однією з підстав припинення права користування земельними ділянками.

Петиція на сайті Київської міської ради із закликом розірвати всі договори столиці з УПЦ (МП), про яку йдеться, 6 квітня набрала необхідну для розгляду кількість голосів.

Читайте: Кабінет Міністрів прийняв рішення про повернення державі майна Києво-Печерської лаври

При цьому, Київська міська рада звернулась до Кабінету Міністрів України та Ради національної безпеки і оборони України з проханням у межах повноважень вжити невідкладних заходів щодо припинення з Українською православною церквою договорів оренди або користування культовими спорудами, які перебувають у державній власності. 

Таке звернення було підтримано 20 квітня на пленарному засіданні сесії Київської міської ради 80 депутатами.

Читайте: Кабмін пропонує заборонити в Україні церкви, керовані з росії

Серед законопроектів, які внесені в Раду стосовно заборони релігійних організацій з керівним центром у росії, урядовий пропонує парламенту заборонити діяльність релігійних організацій, афілійований з керівним центром в державі-агресорі. Це – проект закону від 19 січня 2023 року за №8371 “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій”.

Державна служба України з етнополітики та свободи совісті провела релігієзнавчу експертизу Статуту Української православної церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку з Російською православною церквою. Члени експертної групи наголосили, що не знайшли жодних документів чи дій, які б свідчили про те, що Українська православна церква є самостійною релігійною організацією. 

Читайте: Держетнополітики провела експертизу і знайшла церковно-канонічний зв'язок УПЦ з РПЦ

Фото: КМДА

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини києва, новини україни, війна, воєнний стан, російсько-українська війна, повномасштабне вторгнення рф, київрада, київська міська рада, упц, земельна ділянка, упц мп, володимир бондаренко, кмр, московський патріархат, українська православна церква, договір оренди, секретар київради, розірвання договорів

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.