четвер, 28 березня 2024 г.

“Киевзеленстрой” не может убрать несколько десятков аварийных деревьев “благодаря” экологам

“Киевзеленстрой” не может убрать несколько десятков аварийных деревьев “благодаря” экологам

Киевляне просят спилить сухостойные деревья по улице Овручской, 6. В "Киевзеленстрое" приводят доводы, почему не могут этого сделать.

Об этом KV стало известно из сообщения на сайте газеты "Сегодня".

"С такой просьбой я обратился к городским чиновникам еще в мае, когда в Киеве рухнуло дерево и столб на машину, в которой погиб маленький мальчик. Об этой ужасной трагедии тогда говорил весь город. В "Киевзеленстрое" мне пообещали, что решат вопрос с сухостоем, но проблема заключается в том, что два сухих дерева – ясень и береза – растут на территории посольства Ливии. И как мне пояснили, на их демонтаж нужно 9 тысяч гривен: в стоимость входит работа вышки для обрезания, распилка и вывоз остатков дерева за город. Увы, усохшие деревья остаются на своем месте и если они завалятся, пострадает забор посольства и люди, которые могут идти по тротуару. Одна крупная сухая ветка нависает над дорогой, по которой ходят десятки мамочек с детьми в институт репродуктивной медицины по ул. Майбороды", – пожаловался киевлянин Михаил Хомич.

Он добавляет, что требует убрать деревья еще с пришлого года, о чем свидетельствуют его многочисленные обращения в КГГА, "Киевзеленстрой" и посольство Ливии.

По его словам, еще одно аварийное дерево растет на территории школы №8 на ул. Вышгородская. "Какие-то экологи поставили там табличку, что это сухостойное дерево – памятник природы и его не сносят, хотя уже явно видно, что дерево аварийное, и неровен час, грохнется на головы детей", – говорит Николай Петрович.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

В "Киевзеленстрое"  подтвердили, что в Киеве есть несколько десятков аварийных деревьев, которым, благодаря киевским экологам, власть предоставила статус памятника природы, и сносить их запрещено, хотя у зеленстроевцев были на руках акты обследования, что эти деревья аварийные и предоставляют опасность.

"Увы, такие деревья мы не имеем права сносить, поскольку для этого нужно огромное количество разрешений и выводов экспертов, а так же решение Киеврады", – сообщили в "Киевзеленстрое".

Там добавляют: чтобы убрать сухостойное дерево, к ним обязан обратиться балансодержатель территории: ЖЭК, школа, больница, посольство, у которых нет сил и средств самостоятельно решить проблему с аварийным деревом. В таком случае специалисты зеленстроя должны выехать на место и обследовать растение, составить акт его состояния и только после этого решить, что делать с деревом: спилить, обрезать или лечить.

"По поводу сухих деревьев на территории посольства Ливии. У нас есть акты об аварийности этих деревьев, но посольство к нам пока не обращалось, чтобы мы убрали эти деревья. А заехать с техникой на территорию посольства мы не имеем права", – говорят в "Киевзеленстрое".

Таким образом, работы по уходу за зелеными насаждениями должен выполнять балансодержатель за свой счет или с привлечением на договорных условиях специализированных предприятий.

КиевVласть

Кристина Шевченко

Теги: новости киева, киевзеленстрой, деревья, сухостой

четвер, 28 березня 2024 г.
17:21
“Українська команда” передала батальйону “Свобода” велику партію дронів-літаків, – Палатний
17:03
Український гідрометцентр попередив про небезпечні метеорологічні явища на Київщині
16:46
Ювенальні прокурори зафіксували загибель 537 дітей внаслідок збройної агресії рф
16:26
У президентській резиденції на Липській вирішили відремонтувати каналізацію
16:06
Зеленський представив нового голову Служби зовнішньої розвідки
15:46
Для Голосіївського району столиці збираються накупити цибулин тюльпанів та нарцисів на 1,4 млн гривень
15:24
У Києві вручили нагороди переможцям конкурсу стартапів ProIT Startup Toloka
15:15
На Харківщині під черговим обстрілом рф загинула щонайменше одна людина, є поранені
15:05
На Київщині без електропостачання наразі 300 точок обліку, – Міненерго
14:45
СБУ затримала високопосадовця Київської ОВА, який збирався шпигувати на користь рф
14:24
В “Інтергал-Буд” діють 2% знижки для військових та медиків на купівлю житла
14:06
Освітяни Козина замовили сухофрукти у ФОПа дорожче, ніж ринку
13:45
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
13:25
Перший рейс здійснив поїзд Прага — Чоп
13:04
У Києві затримали агента рф, який під виглядом капелана планував шпигувати за бригадою десантників ЗСУ
12:44
У Славутичі вирішили завершити опалювальний сезон 31 березня
Календар подій
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
26 березня 2024 г. 09:00
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
В Таценках на Обухівщині – скандал навколо підприємства, що планує займатися розливом мастил та оливи. Місцеві жителі вказують, що на земельній ділянці, де будуються виробничі потужності підприємства, розташована свердловина питної води, а поряд — житлова забудова і бювети. На думку мешканців, така наближеність створює ризик забруднення хімією навколишніх джерел. Люди налякані не тільки екологічними ризиками, а й воєнними: росіяни вже неодноразово доводили свій інтерес до підприємств нафтової галузі. Заручившись підтримкою місцевої влади, активісти дійшли аж до Міністерства екології. Однак, підприємство й досі продовжує здійснювати свою роботу. Чого прагнуть мешканці, чи дійсно підприємство загрожує екології села та як у ситуацію планують втручатись владні органи, – дізнавалася КВ.