вівторок, 16 квітня 2024 г.

Киевсовет не спешит пополнять природно-заповедный фонд города

Киевсовет не спешит пополнять природно-заповедный фонд города

Экологической комиссии Киевсовета сегодня предложили утвердить создание в столице новых природно-заповедных территорий, однако, депутатам помешала формальная причина.

На сегодняшнем заседании комиссии Киевсовета по вопросам экологической политики депутаты рассмотрели обращение Национального экологического центра Украины, который предложил пополнить природно-заповедный фонд (ПЗФ) Киева новыми территориями.

По информации активистов, ландшафтными заказниками местного значения должны стать Всеукраинский парк борцов за свободу и независимость Украины, парк "Урочище Горбачиха", Труханов остров и полуострова Галерный и Острый.

Первые три, мол, еще с 1994 года были зарезервированы для дальнейшего внесения в природно-заповедный фонд согласно решению Киевсовета №14 от 17.02.1994, а также входят в заповедные зоны до 2020 года согласно действующему Генплану Киева.

Галерный и Острый, по информации экологического центра, в 2006 году должны были войти в Региональный ландшафтный парк "Днепровские острова". Однако, этого не произошло из-за того, что их территории не были подчинены КП "Плесо".

Кроме того, экологи рекомендовали Киевсовету признать памятником природы местного значения "Шапарнянские дубы" в национальном природном парке "Голосеевский".

"Предложение вызвано угрозой проведения санитарных вырубок, под которые указанные природные памятники могут попасть по формальным причинам", - сказано в обращении.

Однако, по мнению работников департамента земельных ресурсов КГГА, решение, которого просят от депутатов активисты, нельзя принимать сразу. Нужно, мол, поручить поработать над этим чиновникам, ведь потенциально заповедные зоны сейчас, возможно, частично арендуются кем-то.

Также депутатов насторожила необходимость финансирования разработки проектов землеустройства зон ПЗФ.

Кроме того, как рассказал начальник управления экологии и охраны природных ресурсов КГГА Данил Мавлянов, после ликвидации райсоветов картографические материалы ПЗФ Киева не попали в КГГА, а были направлены в Минэкологии, поэтому для работы над данным решением их нужно просить обратно.

Так, члены экологической комиссии Киевсовета проголосовали за обращение к Министерству экологии Украины с просьбой передать профильному управлению КГГА картографические материалы природно-заповедного фонда города.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

КиевVласть

Валерия Самаркина

Теги: экология, труханов остров, заповедник, природа, минэкологии, пзф, горбачиха, формальность

п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях зяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
17:47
Колаборант вдавав із себе ченця й освячував ворожі танки, що насувались 2022 року на Київ
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.