субота, 27 квітня 2024 г.

Киевсовет проконтролирует качество питания в школах

22 февраля состоялось очередное заседание Временной комиссии Киевсовета по проверке использования помещений и качества питания учащихся в учебных заведениях г. Киева.

Основным лейтмотивом заседания стало обсуждение первоочередных мер для повышения уровня контроля за качеством питания школьников. Основная сфера, где зафиксировано больше всего нарушений - проведение тендеров при выборе фирм, организующих питание школьников в школах. И если раньше это была компетенция райсоветов, то сейчас - если школа не является юридическим лицом, тендер проводит районное управление образования, а если такой статус в школы существует, то она имеет право делать это самостоятельно, сообщают Киев.Коментарии.

Как подчеркнула на заседании комиссии депутат Киевсовета Елена Овраменко: “Кроме непрозрачности тендеров мы должны разобраться в логике начисления накладных расходов при транспортировке продуктов в школы. Сейчас 50% бюджетных средств, которые должны идти на питание детей - это накладные расходы. Кроме того, по Киеву в целом 28 предприятий различной формы собственности оказывают услуги питания в школах. Поэтому комиссия должна в ближайшее время сравнить, как колеблются размеры накладных расходов в зависимости от предприятия, для этого будет востребована от них информация ”.

Вызвала поддержку членов комиссии и предложение относительно обязательного привлечения представителей родительских комитетов до тендерных комиссий при выборе организаторов питания школьников. Также целесообразным, по мнению депутата, является проведение родительскими комитетами проверок качества продовольствия в школьных столовых.

В качестве противодействия завышению поставщиками закупочных цен на продовольствие, члены комиссии решили, что целесообразным будет рекомендовать тендерным комиссиям использовать предельные цены на продукты питания, которые установлены на период проведения тендеров Главным управлением статистики в Киеве.

Следующим шагом комиссии будет проведение ряда проверок школ Киева вместе с представителями СЭС. Ближайшее заседание комиссии пройдет в формате совместно совещания с представителями школ, фирм-организаторов питания, СЭС, районных родительских комитетов.

Ведь, как заметила Елена Овраменко, “цель нашей комиссии не наказать, а проанализировать различные существующие модели организации питания и выработать универсальную, при которой и качество питания детей не будет страдать…”.

Теги: Новости

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.