субота, 6 липня 2024 г.

Киевсовет не запретил строить в опасной зоне, но на всякий случай создал “антиоползневый комитет”

Депутаты городского совета приняли решение о создании КП “Специализированное управление противооползневых подземных работ”.

Размер уставного капитала предприятия - 500 тыс. грн за счет денежного взноса Киевской городской государственной администрации.

 

Задачами предприятия являются: строительство и капитальный ремонт противооползневых сооружений, промышленное и жилищно-гражданское строительство, текущий ремонт и содержание противооползневых сооружений, производство стройматериалов, конструкций и изделий, разработка проектно-сметной документации для осуществления противооползневых мероприятий на аварийных участках оползневой зоны, гидролизация конструкций и трубопроводов.

 

Отметим, на ул. Ольшанской и ул. Киквидзе в Печерском районе могут произойти оползни и разрушения домов из-за строительства жилого и торгово-развлекательного комплексов.

 

Впрочем, как сообщил первый заместитель председателя КГГА Александр Мазурчак, власти пока не могут остановить незаконное строительство.

 

По словам чиновника, в 2005 г. Киевсовет предоставил в аренду на 15 лет земельный участок на ул. Киквидзе “Украинскому фонду развития регионов”. В 2006 г. Киевсовет предоставил земельный участок на ул. Ольшанской обществу “Инвестиционно-строительная компания”. Компании объединились и начали строительство на общем участке. В 2007 г. мэр города Леонид Черновецкий подписал распоряжение о проведении противооползневых работ на этой территории и об обустройстве проезда как одного из противооползневых средств.

 

В августе 2012 г. на участке началась вырубка более 3 тыс. деревьев и работы по строительству. Мазурчак отмечает, что документы на землю у компании законые, но есть очень много процедурных нарушений. После того, как начали вырубать деревья, на место строительства выехала специальная комиссия и работы были остановлены, а дело передано в МВД и в прокуратуру.

 

Чтобы окончательно отменить строительство, Киевсовету придется отменять очень много решений, а это не просто, поскольку дорога, для которой проводилась вырубка деревьев, прописана по документам как противооползневые меры.

 

“Мы в 2005 г. принимаем решение об отводе этого земельного участка, зная, что он находится в оползнеопасной зоне, для строительства жилого, торгового, развлекательного комплекса, где нет ни территории, ни подъезда, ничего. Затем издается распоряжение, предоставляющее разрешение на прокладку этой дороги ... Все, что они (застройщики) делают - не правильно, но по законодательству очень трудно все это обратно размотать”, - отметил Мазурчак.

 

Вместо этого депутаты Киевсовета отмечают, что в данном случае кроме того, что уничтожено 3 тыс. деревьев, срезан склон 1 км в длину и 200 м в ширину, и таким образом под угрозой оползня оказались жилые дома, жителей надо будет отселять за средства городского бюджета.

 

Напомним, 6 сентября задержали руководителя подрядной организации, отдававший приказы самовольно прокладывать дорогу и уничтожать зеленые насаждения, разрушая Печерскую гору.

 

Источник: РБК-Украина

 

Теги: Новости

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.