середа, 17 липня 2024 г.

Киевляне отметили День Соборности живой цепью на мосту Патона и возложением цветов (фото, видео)

Киевляне отметили День Соборности живой цепью на мосту Патона и возложением цветов (фото, видео)

Сегодня, 22 января, на мосту Патона киевляне образовали живую цепь и развернули 30-метровый флаг. Акция проведена к годовщине провозглашения Акта объединения. Также руководители государства и столицы приняли участия в торжественных мероприятиях.

Об этом KV стало известно из материала “Вечернего Киева”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Сообщается, что участники пришли со своими флагами, а организаторы раздавали всем защитные маски в цветах государственного флага. 

По одну сторону моста участники держали в руках синее знамя, а по другую — желтое.

Кроме того в День Соборности Украины президент Владимир Зеленский возложил цветы к памятнику выдающемуся государственному деятелю, президенту УНР Михаилу Грушевскому.

В День Соборности Президент Украины принял участие в чествовании пам

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Глава державы также обратился с патриотической речью к украинцам:

Также в центре Киева состоялось по информации Укринформ шествие памяти в честь первых погибших Героев Небесной Сотни.

Движение произошло по маршруту: Лядские ворота – улица Крещатик – Европейская площадь – улица Михаила Грушевского до стадиона "Динамо" – Мемориал памяти погибшим киевлянам-участникам АТО/ООС – Национальная библиотека Украины имени Ярослава Мудрого.

Участники шествия зажгли лампадки и возложили цветы к мемориальным доскам майдановцев Сергею Нигояну, Михаилу Жизневскому, Роману Сенику, Юрию Вербицкому, Александру Бадере, Богдану Калиняку.

У памятного знака Сергею Нигояну состоялось богослужение за первыми павшими Героями Небесной Сотни.

Напомним, по случаю Дня Соборности, который отмечается ежегодно 22 января, в столице пройдут возложения цветов, национально-патриотические мероприятия, тематические выставки и различные акции. В частности, общественный союз "Центр национально-патриотического воспитания" проведет акцию "Живая цепь Соборности" на мосту Патона.

Справка: 22 января 1918 года состоялось провозглашение Первой Независимости, а в этот же день год спустя провозгласили Акт Соединения Украинской Народной Республики и Западноукраинской Народной Республики. В годы СССР как День провозглашения независимости УНР, так и День Соборности не отмечались. Впервые праздник Соборности официально отметили на государственном уровне 22 января 1939 в столице Карпатской Украины г. Хусте. Это была самая массовая за 20 лет пребывания края в составе Чехословакии демонстрация украинцев – более 30 тыс. человек.

Главной традицией в День Соборности стала живая цепь. С 2000 года в Киеве ежегодно устраивают живую цепь вдоль моста Патона, символически соединяя Восток и Запад нашей страны.

Читайте: По случаю Дня Соборности Украины в Киеве запланирован ряд мероприятий (программа)

Фото: "Вечерний Киев"

КиевVласть

Оксана Олейникова

Теги: новости киева, владимир зеленский, мост патона, день соборности, живая цепь, торжества, возложение

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.