понеділок, 6 травня 2024 г.

Керівники Департаменту комунальної власності КМДА отримали чергові підозри від правоохоронців

Керівники Департаменту комунальної власності КМДА отримали чергові підозри від правоохоронців

У службовій недбалості, через яку столична громада недоотримала більше мільйона гривень, прокурори підозрюють директора Департамента комунальної власності Андрія Гудзя (на колажі ліворуч) та його першого заступника Олега Шмуляра (на колажі праворуч). Йдеться про історію з орендою ринку “Рибалка”, що на столичному Набережному шосе. Це вже не перша підозра, висунута згаданим чиновникам правоохоронцями.

Про це KВ стало відомо з повідомлення Київської міської прокуратури.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“За процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру директору Департаменту комунальної власності м. Києва та його першому заступнику в службовій недбалості, внаслідок якої столична громада недоотримала понад 1,1 млн грн за оренду майна (ч. 2 ст. 367 КК України)”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з матеріалами слідства, між Департаментом комунальної власності м. Києва та приватною фірмою був укладений договір про оренду цілісного майнового комплексу “Ринок “Рибалка”, розташованого на столичній вул. Набережне шосе. При цьому орендна плата становила близько 110 тис. гривень за місяць.

“У подальшому на підставі звернення орендаря директор Департаменту створив комісію для перевірки стану цілісного майнового комплексу. За результатами перевірки були складені акти про неможливість використання орендарем цього майна через проведення робіт з ліквідації наслідків зсуву ґрунту на торгівельні павільйони. Зазначені акти стали підставою для припинення нарахування орендної плати з грудня 2018 року по жовтень 2019 року.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Разом з тим, встановлено, що складення таких актів не передбачено чинним законодавством, а порядок вирішення спорів в частині придатності об’єкта до оренди відноситься до компетенції суду”, – сказано в релізі Київської міської прокуратури.

Крім того, ведуть далі прокурори, “з’ясувалося, що під час проведення робіт з ліквідації наслідків зсуву ґрунту розібрано та демонтовано комунальне майно – металоконструкції, павільйон та паркан. Однак, як встановило слідство, потреби у знятті устаткування ринку не було, а отже у період з жовтня 2018 року по жовтень 2019 року цілісний майновий комплекс міг використовуватися за цільовим призначенням”.

Таким чином, висновують у відомстві, “Внаслідок несумлінного виконання службових обов’язків щодо забезпечення контролю за виконанням умов укладеного договору, а також звільнення орендаря від орендної плати у спосіб, не передбачений законодавством, територіальній громаді міста Києва завдано матеріальної шкоди на суму 1 млн. 112 тис. грн. у вигляді недоотриманих щомісячних орендних платежів”

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває та здійснюється СВ Шевченківського УП ГУ НП у м. Києві.

Департамент комунальної власності КМДА з 5 листопада 2014 року очолює Андрій Гудзь, посаду першого заступника обіймає Шмуляр Олег Васильович.

За час роботи на цій посаді він неодноразово піддавався критиці з боку депутатів Київради, які, зокрема, звинувачували Гудзя в неефективній роботі та корупції.

Як інформувала KВ, раніше правоохоронці повідомили про підозру у службовій недбалості та зловживанні службовим становищем директору Департаменту комунальної власності міста та його першому заступнику. На переконання прокурорів, чиновники допустили порушення при розрахунках орендної плати за користування комунальним майном. Внаслідок таких дій збитки територіальної громади становлять понад 200 тис. гривень.

Читайте: Злочинні преференції: Андрію Гудзю “світить” до 5 років в'язниці

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини києва, КМДА, київська міська прокуратура, олег шмуляр, департамент комунальної власності, андрій гудзь, ринок рибалка

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.