п'ятниця, 17 травня 2024 г.

Кандидат в генпрокуроры должен быть выбран профессионалами на конкурсной основе

Кандидат в генпрокуроры должен быть выбран профессионалами на конкурсной основе

Кандидат в генеральные прокуроры Украины должен быть выбран профессионалами на конкурсной основе. После чего эти профессионалы предложат отобранного кандидата Президенту Петру Порошенко – для внесения кандидатуры претендента на утверждение Верховной Радой на посту главы Генпрокуратуры.

С таким мнение одного из кандидатов на пост генпрокурора Николая Голомши (на фото) KV ознакомилось в публикации портала Politica-UA.

“Во все времена власть не была готова к тому, что придут независимые прокуроры и судьи. Это боязнь не дает никому силы решиться на шаг, чтобы гнеральный прокурор был избран людьми профессионального сегмента… Хотя такого закона нет, но Президент имеет право пользоваться совещательным голосом профессионалов. И важно, чтобы кандидат в Генпрокуроры был из профессиональной среды”, – считает Николай Голомша.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook    

Он подчеркнул, что будущий генпрокурор должен сделать всех равными перед законом и уметь работать со всеми службами.

“Еще прокурор должен помнить, что можно войти в историю, а можно “вляпаться”. Не должно быть докладов Президенту о том, что хочет слышать окружение Президента: чиновники, глава ВР и другие. Именно на генпрокурора ложится ответственность за объективные решения Президента, ведь на главу государства постоянно влияют из его окружения, принося разную информацию. Генпрокурор должен быть объективным”, – подчеркнул Николай Голомша.

Напомним, 29 марта Верховная Рада уволила генпрокурора Виктора Шокина. Сейчас его обязанности исполняет первый заместитель генпрокурора Юрий Севрук.

Генеральный прокурор назначает Верховная Рада по представлению Президента. Последние пару недель активно ротируется информация, что Петр Порошенко может предложить на пост генпрокурора главу свое фракции в Раде Юрия Луценко. Сам Луценко не отрицает и не подтверждает эту информацию.

Николай Голомша с февраля по октябрь 2014 года занимал должность первого заместителя генпрокурора. Бал назначен на эту должность генпрокурором Олегом Махницким, уволен его преемником – генпрокурором Виталием Яремой.

Читайте: ГПУ объявила бывшему заместителю генпрокурора Касько о подозрении в мошенничестве (+фото)

Фото взято отсюда

КиевVласть

Алексей Алтынов

Теги: Новости, верховная рада, порошенко, президент, гпу, луценко, шокин, генеральный прокурор, голомша

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.