п'ятниця, 29 березня 2024 г.

Избирательная кампания будет проходить в атмосфере недоверия и обвинений - эксперт

В действиях и заявлениях оппозиции, которая требует выборов прямо здесь и сейчас, есть логика политической борьбы, но нет экономической логики.

Об этом 21 февраля заявил украинский экономический эксперт Михаил Мищишин.

“С одной стороны, они обвиняют власть в том, что экономика Украины находится в критическом состоянии. С другой – требуют немедленно провести затратные выборы  президента, хотя денег на это в бюджете 2014 года не предусмотрено”, - отметил эксперт. По его словам, эти расходы действительно не заложены в главный финансовый документ страны, а если судить по опыту кампании 2010 года, потратить придется, как минимум, 1,5 млрд. грн. Причем есть некоторые предпосылки прогнозировать, что на самом деле выделить из казны придется значительно больше  - до 3-4 млрд. грн. “Понятно, что избирательная кампания будет проходить в атмосфере недоверия и обвинений. Оппозиция будет обвинять власть в готовящихся подтасовках. А власть будет щедро расходовать бюджетные деньги на видеокамеры на участках, чтобы убедить международных наблюдателей, что никаких подтасовок нет. Так, например, на прошлых выборах в Раду на эти цели было израсходовано 1 млрд. грн., причем закупали видеокамеры в ответ на обвинения оппозиции в готовящихся фальсификациях. Впрочем, этот факт не помешал оппозиции позже обвинить власть в нецелевом расходовании бюджетных средств”, - подчеркнул Михаил Мищишин.

Он акцентировал внимание, что незамедлительное проведение выборов, вопреки предложению Президента Януковича сделать это в конце года, приведет к дефициту средств для выплаты зарплат бюжджетникам. “Для этого нужно будет лишить зарплат всех учителей и медиков, как минимум, на два месяца, если не больше. Понятно, что и повышение пенсий, обещанное властью на этот год (каждый пенсионер будет получать не менее 1 тысячи гривен), выполнить в предусмотренные правительством сроки будет не просто”, - сказал эксперт. Он уверен в том, что в сложившихся условиях оптимальным решением будет принять предложение главы государства. “Наиболее целесообразным шагом в этой ситуации было бы внести связанные с выборами изменения в бюджет в июне – июле 2014 года. А правительству Национального доверия тогда можно было без ущерба для тех же учителей и медиков бы найти деньги на проведение выборов во второй половине 2014 года”, - отметил Михаил Мищишин.

Теги: выборы, власть, оппозиция, финансы, эксперт, обвинение, мищишин

п'ятниця, 29 березня 2024 г.
15:26
Сирський про мобілізацію: 500 тисяч новобранців ЗСУ не потребують
15:05
Поліцейського-хабарника на Київщині судили вісім років, щоб засудити до семи у справі про приховання наркоторгівлі
14:47
СБУ витратить 7,3 млн гривень на обладнання для відеоспостереження
14:36
Зеленський: РНБО при новому керівництві має в першу чергу забезпечити державу якісним прогнозуванням ситуацій
14:04
У столиці планують створити безбар’єрне туристичне середовище
13:44
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
13:24
За добу втрати ворога зросли на 820 осіб, 56 БПЛА та 5 крилатих ракет, - Генштаб ЗСУ
13:03
На Північному мосту обмежать рух транспорту до 15 червня (схема)
12:42
У столиці судитимуть росіянина, який скоїв розбійний напад на аптеку
12:24
В Україну повернули тіла 121 полеглого оборонця
12:02
У Польщі переговори щодо українського зерна не мали успіху, але Сольський налаштован оптимистично, - ЗМІ
11:44
Руслан Кравченко: Німеччина продовжить допомагати Київщині у процесі відбудови
11:25
Комунальні підприємства Вишневого подарують військовим два авто вартістю 110 тисяч доларів
11:01
29 комунальних медзакладів столиці підключено до Реєстру територіальної громади, - КМДА
10:47
Голосіївська окружна прокуратура через суд вимагає повернути державі приміщення вартістю понад 6,7 млн гривень
10:28
Унаслідок нічної атаки рф пошкоджено енергетичну інфраструктуру в шести областях, - Шмигаль
Календар подій
Відновлення багатоповерхівок Ірпеня йде повільно: розбираємо причини
29 березня 2024 г. 15:00
Відновлення багатоповерхівок Ірпеня йде повільно: розбираємо причини
Упродовж лютого Департамент містобудування та архітектури Київщини замовив проєктні роботи для капремонтів десяти пошкоджених московитами багатоквартирних будинків Ірпеня. Обійдуться ці проєкти майже у 14 млн гривень, а триватиме їх розробка до кінця 2024 року. Серед підрядників є цікаві особистості. Однак наявність “цікавих” підрядників – не єдина проблема даних закупівель. Досвід замовлення проєктно-кошторисної документації через цей департамент минулого року не дуже позитивний. Тоді такі документи замовили для капремонтів шести багатоповерхівок, але у жодній з них роботи досі не розпочаті. Крім цього експерти вказують, що аномально низька кошторисна прибутковість, яка закладена в минулорічні проєкти капремонтів, ставить під сумнів можливість обрання спроможного підрядника для подальших робіт. Але у профільному департаменті обладміністрації це заперечують та запевняють, що розроблена документація пройшла експертизу сертифікованими фахівцями, тобто отримала позитивний висновок.
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.