п'ятниця, 26 квітня 2024 г.

Из зоны ЧАЭС в Киев “предприниматели” везут все, что возможно: от яблок до песка

Из зоны ЧАЭС в Киев “предприниматели” везут все, что возможно: от яблок до песка

В сентябре зафиксирован небывалый всплеск задержаний за попытки вывезти продукты из запретной зоны отчуждения ЧАЭС. По словам правоохранителей, ловят таких "нелегалов" почти ежедневно, поэтому чернобыльская продукция вполне может продаваться в столице.

Об этом KV стало известно из сообщения издания "Сегодня".

Последний такой случай произошел в конце прошлой недели. Как рассказывала KV, трое жителей Полесского района хотели провезти на гужевой повозке из зоны отчуждения 52 мешка яблок весом около 1 тонны - фрукты они собирали на территории отселенных сел.

"Это не первый случай. В сентябре на подобном правонарушении уже попадались двое людей: тогда один мужчина пытался вывезти около 500 кг яблок, второй, на тракторе, 300 кг. И таких случаев много. Нарушителей задерживают практически каждый день. Целыми семьями в зону отчуждения ходят за ягодами, вылавливают рыбу, бьют зверя. Разве что грибников было пока немного, потому что сухо. Потом все это может оказаться в продаже в Киеве и области", - говорит спикер милиции Киевской области Николай Жукович. По таким фактам открываются уголовные производства. Чаще всего - по ст. 267-1 УК "Нарушения требований радиационной безопасности". Наказать нарушителей могут как штрафом (от 850 грн просто за вывоз продукции), так и тюрьмой (до 5 лет тюрьмы, если была цель продать вывезенное).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

Но прельщают "контрабандистов" не только продукты питания. Так, в середине сентября в районе отселенного села Лелив были остановлены два КамАЗа, кузова которых были набиты песком. "Никаких документов на груз у водителей не было. Водители были доставлены в милицию, начали проверку, откуда и куда везли этот песок", — рассказывают правоохранители. Также в сентябре на запретной территории выявили факт незаконной вырубки леса, всего обнаружили 255 спиленных деревьев. А некоторые отправляются в зону отчуждения на "охоту" за цветметаллом. Одна из таких попыток недавно закончилась трагически: отец с 23-летним сыном пытались снять цветной металл с трансформатора возле отселенного села Рассоха, но парня ударило током, он погиб. Стоит отметить, что это лишь те случаи, о которых стало известно и где злоумышленники были задержаны.

В департаменте промышленности и предпринимательства КГГА советуют людям не покупать фрукты, ягоды, грибы на стихийных рынках или с рук, чтобы случайно не приобрести чернобыльскую продукцию. "Покупки нужно делать на официальных рынках и в магазинах, где все товары проверяются. На рынках есть спецлаборатории. Также в городе работают передвижные лаборатории, которые проверяют продукцию на ярмарках. Так что там она тоже безопасна", - говорит директор департамента Максим Кузьменко. Сотрудников столичной СЭС часто задействуют в проверке всевозможных материалов из зоны ЧАЭС. "Как минимум дважды в месяц проверяем металл, дерево… Все опасное утилизируется, с остальными вопросами разбирается милиция", - говорят в СЭС.

КиевVласть

Кристина Шевченко

Теги: новости киевской области, товары, продажа, чаэс, чернобыль

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.