п'ятниця, 26 квітня 2024 г.

Городская электричка принесла Киеву 117 млн грн убытков

Городская электричка принесла Киеву 117 млн грн убытков

Столичная городская электричка стала тяжелым ярмом для КП “Киевпастранс”. За время ее существования она принесла предприятию и городу 117 млн грн убытков. В следующем году КГГА собирается создать отдельное КП, которое сможет курировать электричку, для повышения эффективности ее работы.

Об этом KV сообщили в транспортном департаменте КГГА.

При пассажирообороте 35 тыс. человек в день, городская электричка является убыточной для города. За все время ее работы (с 2011 года), суммарный “минус” составил 117 млн грн.

В рамках осуществления второй очереди проекта “Городская электричка”, профильный департамент КГГА намерен повысить эффективность работы городских железнодорожных перевозок и уменьшить убытки.

Одним из вариантов решения проблемы может стать банальное повышение тарифов на проезд. Но не факт, что после этого пассажирооборот начнет увеличиваться, а киевляне охотно ездить в неухоженных поездах.

Второй вариант – создание отдельного КП, которое сможет курировать работу электрички и контролировать ее финансовый оборот. Оно будет отвечать за организацию городских железнодорожных перевозок, так что КГГА будет с кого спрашивать. Сейчас “Киевпастранс” не слишком заботит эта проблема, так как железнодорожные городские перевозки не являются профильной деятельности для этого КП.

Читайте также: Киевские власти напомнили, что городская электричка работает в убыток

 

Кроме того, транспортный департамент КГГА планирует добавить новые пересадочные узлы на платформах “Киевская Русановка” и “Протасов Яр”.

Также планируется обновить подвижной состав городской электрички. Сложно сказать, когда это произойдет, ведь горбюджет не сможет себе этого позволить, поэтому придется искать инвесторов или брать кредит. Но все же транспортный департамент КГГА ведет работу с украинскими производителями ПАТ “Лугансктепловоз”, ПАТ “Крюковский вагоностроительный завод” и российским производителем ОАО “ДМЗ”. Кстати, городской бюджет выделял 20 млн гривен на капитальный ремонт двух электропоездов и модернизацию салонов.

Более того, глава транспортного департамента КГГА Евгений Водовозов рассказал KV, что, возможно, в целях повышения эффективности работы электрички формат ее движения изменится с кругового в полукруговой. “Окончательное решение будет принято после проведения анализа пассажирооборота”,— добавил Водовозов.

фото capital.ua

Валерия Самаркина

Теги: транспорт, электричка, водовозов, убыток

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.