неділя, 28 квітня 2024 г.

Глава Фонда госимущества Сенниченко подал в отставку

Глава Фонда госимущества Сенниченко подал в отставку

Глава Фонда госимущества (ФГИ) Украины Дмитрий Сенниченко (на фото) заявил об отставке по собственному желанию. Сенниченко уверяет, что это не связано с “большой приватизацией”, в частности, киевского завода “Большевик”. Недавно его продали с аукциона за 1,42 млрд гривен компании из орбиты экс-нардепа Василия Хмельницкого, которая разыграла торги с одной из компаний в сфере влияния другого влиятельного экс-депутата ВР Виталия Хомутынника. 

Об этом KV стало известно из сообщения информационного агентства “Интерфакс-Украина”. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

"Отставка – мое личное желание и мои планы", – пояснил Дмитрий Сенниченко свое решение на пресс-конференции в Киеве.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Сенниченко добавил, что изначально планировал работать на этой должности около двух лет. По его словам, ему удалось добиться основных поставленных задач: обеспечить стабильность процессов в ФГИ, создать команду, диджитализировать процессы и закрепить улучшения законами и нормативными актами.

Сенниченко уточнил, что после подачи заявления у него уже была встреча с президентом Владимиром Зеленским и премьер-министром Денисом Шмыгалем. По его словам, его заявление уже зарегистрировано в Верховной Раде.

Глава ФГИ добавил, что решение об отставке не связано с аукционом по продаже "Большевика".

Дмитрий Сенниченко был назначен главой ФГИ 19 сентября 2019 года. До него, с 12 сентября 2017 года ФГИ возглавлял и.о. председателя Виталий Трубаров, который в 2010-2015 гг руководил Киевским отделением ФГИУ. 

Как информировала KV, Антимонопольный комитет Украины (АМКУ) продолжает расследование обстоятельств и действий участников аукциона по продаже пакета акций АО “Первый киевский машиностроительный завод” (“Большевик”) в Киеве. Заявление о предоставлении ООО "Дженерал Коммерс" права на приобретение акции завода АМКУ оставил без рассмотрения. 

Отметим, после приватизации "Большевика" в Киеве появилась новая территория (около 33 га земли на Шулявке), которую вскоре начнут застраивать жильем и прочей коммерческой недвижимостью.

Владельцем этой территории недавно за 1,42 млрд гривен стало ООО "Дженерал Коммерс" – компания из орбиты бизнесмена и экс-нардепа Василия Хмельницкого. Именно это ООО ФГИ объявил победителем аукциона по приватизации АО "Первый киевский машиностроительный завод", более известное как завод “Большевик”.

Примечательно, что участники строительного рынка ранее оценивали этот актив в два-три раза дороже (от 3 млрд гривен до 4 млрд гривен). Но к участию в аукционе ФГИ допустили лишь три компании (было подано 15 заявок), среди которых присутствовали партнеры Хмельницкого по ряду проектов, в частности, компании из орбиты экс-нардепа Виталия Хомутынника.

Читайте: Миллиардный междусобойчик: как ФГИ и компания из орбиты Хмельницкого разыграли завод “Большевик”

Фото: “Экономическая правда”

КиевVласть

Алексей Игнатьев

Теги: новости киева, отставка, фги, фонд государственного имущества, дмитрий сенниченко, новости украины

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.