п'ятниця, 19 липня 2024 г.

Гидропарк почистили от незаконных МАФ, клубов и заведений общепита

В столичном Гидропарке заканчивается большая чистка. За неполных два месяца здесь снесли 47 популярных ночных клубов, баров и ресторанов. Причина — установлены они незаконно. Тем временем, в Днепровской администрации уже подумывают над тем, чтобы построить на освободившемся месте самый большой в Киеве скейт-парк, - пишет Сегодня.

За два последних месяца Гидропарк значительно преобразился. Если выходить из метро и направляться в сторону Венецианского моста, в глаза сразу бросается простор. Раньше эта территория была занята шалашами и МАФами. Такая же ситуация и по другую сторону Броварского проспекта. Буквально все снесли на Предмостной слободке от моста Метро до моста Патона. Остались лишь крупные стационарные строения. А за Венецианским мостом на месте снесенных ночных клубов уже обосновались нудисты. Вчера же прокуратура приступила к ресторану “Ника”. На этом месте с советских времен стоял ларек. Затем появились хозяева, которые начали достраивать. В итоге появилось большое здание. “Это самозахват. На землю нет документов, нет регистрации в БТИ, ордера на установку временного сооружения, разрешения на строительство. Таких объектов 55. Мы уже снесли 47 (всего в Гидропарке около сотни заведений. — Авт.)”, — рассказывает нам старший прокурор одного из отделов прокуратуры Киева Иван Темченко. На место приехали представители владельца и в спешном порядке начали выносить мебель и оборудование. “Дайте хоть окна вытащим”, — крикнул кто-то из них. “А что вы целое утро делали? Да и два месяца вы знали о сносе. Давайте, начинайте ломать”, — дал команду работник прокуратуры. На вопрос, почему стояли много лет без разрешений, ответ был таков: “Раздача слонов” началась еще при бывшей власти района. Вот у них и спросите. Люди хотели узаконить, но какие “бабки” за это потребовали”, — сказал нам представитель владельца.

По словам одного из владельцев ресторана, еще лет 10 назад было не проблематично получить землю. “Затем пришла “молодая команда”, забрала полномочия у района, требовала большие суммы — 24 тысяч грн. в год. Для заведения, которое работает, по сути, 3 месяца, это большая сумма. Начали искать себе варианты дешевле”, — рассказывает он. Такие варианты — самозахват и “крышевание”. По его словам, мзда колеблется от нескольких тысяч гривен до 10—15 тыс. в год и зависит от уровня заведения. “В основном, “крышевали” представители районных властей. Реже — депутаты Киеврады”, — говорит нам один из владельцев.

В КГГА уверяют, что пока в Гидропарке ничего строить не будут. “Пускай приносят проекты, мы будем смотреть и принимать решения. Но сейчас ничего пока там не будет. Лишь расчистят территорию. Скейт-парк? Не знаю. Пускай несут проект”, — говорит замглавы КГГА Михаил Кучук. Он подчеркивает, что все снесенные заведения могут появиться вновь, главное, чтобы владельцы все сделали законно.

 

Теги: Новости

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.