вівторок, 30 квітня 2024 г.

Депутаты Киевсовета попортят нервы директорам городских КП

Депутаты Киевсовета попортят нервы директорам городских КП

Команда столичного губернатора Александра Попова, после прихода в 2010г. к власти в столице, обещала ликвидировать все “лишние”  убыточные коммунальные предприятия, но ничего в этом направлении не сделала. Теперь этим вопросом озаботился Киевсовет, но чудес ожидать, конечно, не приходится.

Инициатором принятия решения Киевсовета от 2.10.2013 о создания специальной депутатской комиссии по проверке деятельности всех КП Киева выступил депутат Киевсовета Виктор Гринюк. По его словам, в Киеве на сегодня функционирует около 1920 КП. Он считает, что 20-25% из них можно безболезненно ликвидировать или провести их реорганизацию.

“Комиссия начнет работать в ближайшее время, а первые промежуточные результаты ее работы появятся примерно через месяц. На основании изучения деятельности КП мы сделаем выводы, предоставим их на сессии горсовета, и, по его решению, рекомендуем КГГА, какие КП Киева необходимо сократить или реструктурировать. В администрации есть очень серьезные специалисты, которые, в свою очередь, могут принять правильное решение”,— рассказал КV “фронтмен” новой комиссии Виктор Гринюк.

Кроме того, по мнению Ггринюка, есть КП, которые не приносят дохода, но выполняют при этом важные функции: например, КП по идентификации животных. “А вот насколько успешно такие КП делают свою работу, мы выясним, и подумаем, как оптимизировать их деятельность”, — дополнил депутат.

Впрочем, по мнению некоторых экспертов, деятельность новой специальной депутатской комиссии по большому счету ничего не даст, а выльется лишь  к перераспределению сфер влияния в деятельности КП, отстранению неугодных руководителей и замене их кадрами, к примеру, подконтрольным некоторым влиятельным депутатским группам.  

“Когда Леонид Черновецкий занимал пост мэра, эти юридические лица создавались сотнями для отмывания бюджетных средств, а голосовал за это нынешний состав горсовета. При таких обстоятельствах проводить честное расследование деятельности КП — все равно, что каждому депутату самому на себя написать заявление в прокуратуру”, — объяснил газете “Деловая столица”  директор аналитического центра “Институт города” Александр Сергиенко.

фото vsluh.ru

Валерия Самаркина

Теги: проверка, комиссия, черновецкий, убыток, ротация

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.