п'ятниця, 26 квітня 2024 г.

Дамба на речке Десенка плохо влияет на экологию Киева - депутат Костенко

Дамба на речке Десенка плохо влияет на экологию Киева - депутат Костенко

Дамба, перекрывающая речку Десенку в устье пролива Черторой, мешает нормальному стоку воды в Днепр. Из-за этого вода с восточной стороны Труханова острова загрязнилась и зацвела. Построенная еще в советские времена, дамба в настоящее время непонятно, на чьем балансе находится. Одно известно: коммунальные службы Киева ее не обслуживают, т.к. она расположена на границей города. Депутат Киевсовета Людмила Костенко просит все-таки выяснить, что можно сделать с дамбой - в пределах компетенции Департамента благоустройства и экологии КГГА.

Об этом идет речь в материале KVКто в доме хозяин? Рейтинг активности депутатов Киевсовета (19-23 сентября 2016 года)”.

Депутат Киевсовета Людмила Костенко (фракция “Солидарность”) попросила директора Департамента городского благоустройства и сохранения природной среды КГГА Андрея Фищука изучить влияние дамбы на речке Десенка (Черторой) на экосистему водоема.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

По словам Костенко, активист движения по защите природной среды водных объектов Киева Анатолий Ечко уже 30 лет наблюдает за экологическим состоянием Десенки и отмечает, что в последнее время в районе восточной части Труханового острова наблюдается ее значительная эвтрофикация (загрязнение).

Активист склонен винить в этом недостаточный прилив воды из-за дамбы  вверх по течению реки. Следует отметить, что само гидротехническое сооружение  расположено за пределами Киева. А потому коммунальные службы города его не обслуживают.

По словам Костенко, она обращалась во множество инстанций для выяснения, у кого же на балансе стоит дамба. Из Государственного агентства водных ресурсов ей сообщили, что дамба на Десенке не обслуживается водохозяйственными организациями, и вообще вопрос о ее демонтаже должен решаться на научной основе.

Но так как состояние дамбы влияет на экосистему Киева, необходимо безотлагательно изучить проблему, считает Костенко.

Напомним, тем временем ниже по течению Днепра, в урочище Горбачиха, береговую водоохранную полосу по ул. Дамбовой неизвестные проходимцы засыпают строительным мусором для оборудования нелегальной парковки. Мусор везут большегрузами с Дарницкого комбината стройматериалов.

Читайте: Берег Днепра в урочище Горбачиха засыпают строительным мусором

КиевVласть

Павел Царев

Теги: новости киева, днепр, Людмила Костенко, десенка, дамба

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.