неділя, 30 червня 2024 г.

Cуд у Гаазі виніс перший вирок у справі збиття “Боїнг 777” на рейсі MH-17

Cуд у Гаазі виніс перший вирок у справі збиття “Боїнг 777” на рейсі MH-17

На основі доказової бази, зібраної міжнародною слідчою групою, до складу якої входять співробітники Служби безпеки України, Окружний суд Гааги виніс перше рішення у справі збитого над Донеччиною пасажирського літака, що виконував рейс MH-17.

Про це, як передає KВ, повідомила пресслужба Служби безпеки України (СБУ). 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

"Двох громадян рф ігоря гіркіна та сергія дубинського, а також одного громадянина України леоніда харченка визнано винними у збитті літака. Їм усім призначено покарання у вигляді довічного позбавлення волі", – повідомили у пресслужбі СБУ.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Як зазначається, у суді доведено, що ЗРК "Бук", з якого було збито MH-17, привезли з росії в Україну, а потім вивезли назад. Також офіційно зафіксовано, що рф постачала зброю та фінансувала терористичну організацію "днр".

"При цьому загальна сума компенсації для родичів жертв авіакатастрофи становитиме понад 16 млн євро. Це лише перший вирок у даному провадженні. Очікується притягнення до відповідальності інших причетних осіб", – наголосили у Службі безпеці України.

У пресслужбі СБУ зауважили, що загалом за час розслідування міжнародна слідча група, до складу якої також входять слідчі СБУ, зібрала безпрецедентну доказову базу:

  • проаналізувала понад 5,5 млрд сторінок інформації в інтернеті (фото, відео, публікації в соціальних мережах та ЗМІ, блоги, форуми тощо);

  • вивчила понад 1,5 млн телефонних дзвінків у районі запуску ракети та вздовж її маршруту;

  • допитала як свідків понад 260 осіб;

  • провела понад 3 тис. різноманітних експертних досліджень;

  • у м. Павлоград Дніпропетровської області проведено унікальний слідчий експеримент з контрольованого підриву зенітно-керованих ракет 9М38М1 ЗРК "БУК", результати якого виявилися вирішальними для експертних висновків.

Нагадаємо, що 17 липня 2014 року у небі над Україною було збито пасажирський літак "Боїнг 777" рейсу MH-17, який належав авіакомпанії "Малайзійські авіалінії". Це призвело до загибелі 298 людей: громадян 10 країн (у тому числі близько 80 дітей).

Читайте: В Донецкой области сбили самолет Боинг-777, погибли 295 человек (видео)

Також KВ повідомляла, що родичі громадян Німеччини, які загинули в катастрофі літака авіакомпанії Malaysia Airlines Boeing-777 на Донеччині, мають намір подати проти України позов до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Читайте: Семьи погибших при падении “Боинга” немцев подадут в суд на Украину

Фото: ВВС

КиївВлада

Владислава Олійник

Теги: новини україни, сбу, війна росії проти україни, напад росії на україну, суд, агресія росії проти україни, донеччина, позбавлення волі, гаага, окружний суд, пасажирський літак, боїнг-777, перший вирок

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.