п'ятниця, 3 травня 2024 г.

Безденежье киевлян возвращает спрос на коммуналки

Безденежье киевлян возвращает спрос на коммуналки

На киевском рынке недвижимости новая тенденция — в условиях кризиса покупатели стали больше обращать внимание на покупку комнат. Ведь по цене они, как правило, значительно дешевле, чем квартиры. Но риелторы говорят, что на такой вариант лучше не идти.

Об этом KV стало известно из сообщения на сайте "Вести".

За прошедший год продажи квартир в Киеве снизились больше чем в два раза. При этом, по словам риелторов, спрос на комнаты остается стабильным. Некоторые даже отмечают увеличение интереса со стороны покупателей.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

“Раньше в моей практике продаж комнат вообще не было. А сейчас появились. Хотя не сказать, чтобы их много: все-таки люди знают, с какими неудобствами может быть связана жизнь в коммуналке”, - рассказала киевский риелтор Анна. “В основном комнаты покупают молодые семьи 30–35 лет. Они понимают, что если будут платить за аренду и при этом копить на квартиру, то купить ее смогут годам к 50. Поэтому из аренды они переезжают в собственную комнату, а через некоторое время продают ее и переезжают уже в собственную квартиру. На их место приходят такие же молодые семьи”, - сообщила брокер по комнатам Ирина Анатольевна. Кроме того, по ее словам, идет и обратный процесс: в коммуналки переезжают те, кто из-за долгов или других финансовых проблем вынужден продать свою квартиру.

При этом некоторые комнаты в центре Киева продаются даже дороже, чем квартиры. Так, самая дорогая комната, какую удалось найти, сейчас продается в Киеве за $55 тыс. (больше 1,3 млн грн). Это классическая коммуналка в дореволюционном доме в самом центре города. Не на много дешевле продают и коммуналку на Соломенке — за $51 тыс. Правда, эта коммуналка - фактически мини-квартира: на 18 кв. м комнаты умудрились разместить и санузел, в котором установили рукомойник и даже унитаз. Так что из общего с четырьмя другими семьями - только коридор и кухня.

На другом конце ценовой линейки - комната на ул. Азербайджанской (Днепровский р-н) всего за 150 тыс. грн. Дешевизну продавцы объясняют сразу: “Проблемна. Сусіди порядні, але підлюки”. Мол, мешают пользоваться общими местами в квартире. Так что людей со слабыми нервами просят не беспокоить - только тех, кто “уверен в своих силах”. Да и к тому же комната без ремонта.

Средняя же цена на комнаты в Киеве - 500–600 тыс. грн. Больше всего предложений - в Днепровском, Шевченковском и Святошинском районах.

Жители коммуналок все же рекомендуют не рисковать, так как конфликты с соседями по жилплощади зачастую неизбежны.

В то же время эксперты говорят, что осторожными при сделке надо быть и продавцам, которые продают часть своей квартиры. “В кризис всегда активизируются преступники. И квартирные мошенники — не исключение. В частности, они скупают отдельные комнаты, чтобы впоследствии завладеть всей квартирой. Обычно они просто выживают остальных жильцов, создавая им невыносимые условия для проживания”, — рассказал Анатолий Топал, вице-президент Ассоциации профессиональных управляющих недвижимостью.

Между тем, с точки зрения экспертов, несмотря на то, что ежемесячно в Киеве продают несколько десятков комнат,  брать их невыгодно. Дело в том, что в пересчете на квадратные метры стоимость комнаты получается даже больше, чем отдельной квартиры. Сейчас в пригороде Киева строят достаточно квартир с небольшими метражами. С 2009 года застройщики существенно уменьшили метражи. Если денег на готовую квартиру не хватает, можно купить жилье в строящемся доме.

КиевVласть

Кристина Шевченко

Теги: коммуналка, коммунальная квартира

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.