п'ятниця, 3 травня 2024 г.

Антикваріат на мільйон: суд конфіскував вироби авторства Рене Лаліка й наклав на порушницю мільйонний штраф

Антикваріат на мільйон: суд конфіскував вироби авторства Рене Лаліка й наклав на порушницю мільйонний штраф

Суд завершив справу про порушення митних правил, заведену Київською митницею стосовно громадянки, яка намагалася незаконно ввезти антикварні вироби. Серед конфіскованих товарів наявні столові прибори, сільнички, вази, статуетки, скриньки тощо, серед яких вироби авторства всесвітньо відомого французького ювеліра та майстра скла Рене Лаліка. На порушницю накладено штраф у розмірі вартості предметів правопорушення, а це понад мільйон гривень.

Про це KВ дізналася із повідомлення пресслужби Київської митниці.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як зазначили у пресслужбі Київської митниці, десять виробів авторства Рене Лаліка, вартістю близько 900 тисяч гривень, та ще 83 вироби менш відомих та іменитих французьких майстерень 19-20 століть (вартість цих виробів – 200 тисяч гривень) намагалися ввезти в Україну за фальшивими документами.

"Вантаж із вживаним столовим посудом та приборами заявленою вартістю 1600 євро прямував з Франції через Польщу до України на адресу громадянки. За наданими в митницю документами, продавцем 93 предметів є антикварний магазин у Парижі", – йдеться в повідомленні.

Однак, як зауважили на Київській митниці, при митному контролі київські митники виявили певні невідповідності в документах, а при огляді – розбіжності у вазі та кількості товару. 

"Увагу митників також привернуло характерне клеймо ©️R.Lalique (René Lalique) на деяких виробах зі скла. За отриманою митницею інформацією з’ясувалося, що власник паризького антикварного магазину не продав ці предмети, а подарував товаришу за умови "не для продажу", – прокоментували у пресслужбі.

Також додали, що митниця скерувала виявлені предмети на експертизу до Національного музею історії України для ідентифікації та встановлення їх культурної та історичної цінності.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За висновком фахівців, за винятком кількох позицій, надані витвори становлять культурну/історичну чи художню цінність, а загальна оціночна вартість предметів становить 1,1 млн гривень. Ринкова ж може бути значно вищою.

Зазначається, що серед виявлених виробів авторства Рене Лаліка найдорожчою експерти визнали вазу "Папуги". Вона виготовлена з непрозорого скла кольору "синій електрик". Її оціночна вартість – 300 тисяч гривень, а на сайті паризького антикварного магазину її оцінюють аж у 20 тисяч євро (800 тисяч гривень).

Інші дев'ять виробів Рене Лаліка – це скульптурна пластика "Сусанна", ваза "Мушля", скринька "Курча", дві різні вази "Друїди", автомобільний талісман-прикраса "Цесарка. Гвінейська пташка", ваза "Булурі", ваза "Евкаліпт" та ваза "Молоді вʼязи". Загальна вартість цих виробів складає 587 тисяч гривень.

За фактом виявлення спроби ввезення в Україну культурних та історичних цінностей за фальшивими документами Київською митницею було складено протокол про порушення митних правил.

Наразі ж, суд виніс рішення, згідно якого жінку визнано винною у порушенні митних правил, до товарів застосовано конфіскацію, а на порушницю накладено штраф у розмірі вартості предметів правопорушення – понад мільйон гривень.

Читайте: Київські митники вилучили 10 тисяч одиниць контрабандних засобів для косметичної медицини

Фото: Київська митниця 

КиївВлада

Владислава Олійник

Теги: новини києва, новини україни, київська митниця, конфіскат, антикваріат, рене лаліка

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.