п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
Звільнення через суд: алгоритм дій директора підприємства, якого відмовляються звільнити з посади засновники

Звільнення через суд: алгоритм дій директора підприємства, якого відмовляються звільнити з посади засновники

Роман Титикало

Адвокат, Заслужений юрист України, голова постійної комісії КОР з питань екології, природокористування, водних ресурсів, мисливства, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій

Нерідко у трудових спорах трапляються випадки, коли господарська діяльність юридичної особи фактично припинена, засновники не займаються справами товариства, а єдиною відповідальною посадовою особою за порушення податкового законодавства чи порядку надання фінансової звітності в товаристві залишається директор.

У судовій практиці часто зустрічаються випадки коли директор ТОВ хоче звільнитися з займаної посади, однак натрапляє на різні перепони, такі як цілковите ігнорування його заяви власниками (засновниками), або ще гірше – засновник підприємства, скажімо, виїхав за кордон.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Нещодавно фахівці адвокатського бюро “Титикало та партнери” допомогли звільнити директора одного з товариств від трудового рабства. Київський апеляційний суду задовольнив апеляційну скаргу, скасував рішення та задовольнив позов.

У зв’язку із зростанням кількості подібних випадків, хочемо поділитися покроковою інстукцією, алгоритмом дій директора підприємства, якого відмовляються звільнити засновники.

1. Перш за все необхідно написати заяву про звільнення, зазначивши дату (не менш ніж за два тижні, оскільки відповідно до ст. 38 Кодексу Законів про працю України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні) та надіслати або подати її на адресу товариства та її засновників.

Обов’язково необхідно мати докази подачі такої заяви: вхідний номер або фіскальний чек про відправку цінного листа на адресу товариства.

2. Наступний крок – оголосити про склианння загальних зборів, направивши засновникам запрошення.

Згідно з ч. 1 ст. 62 Законом України “Про господарські товариства” збори учасників Товариства можуть скликатися на вимогу одноособового виконавчого органу товариства, яким відповідно і є директор.

Для цього, директору необхідно скласти наказ про скликання позачергових загальних зборів та окреслити перелік питань, які виносяться на порядок денний, визначити дату та місце проведення загальних зборів.

Не менше ніж за 30 днів до скликання загальних зборів, директор Товариства повинен надати (або направити поштою) учасникам (засновникам) повідомлення про призначення позачергових загальних зборів Товариства, а також бажано опублікувати оголошення в офіційному друкованому засобі про проведення позачергових загальних зборів та порядок денний, до якого винести питання про звільнення директора.

У разі, якщо загальні збори з якихось причин не відбулися, директору необхідно скласти протокол.

3. Наступний не менш важливий етап — подача позову до суду про встановлення факту припинення трудових обов’язків директора, де обов’язково обов’язково має бути вказана дата звільнення, зазначена у заяві.

До позовної заяви необхідно додати:

•  протокол про створення ТОВ;

•  статут, якщо є посадова інструкція тощо;

•  наказ про призначення директора;

•  заяву про звільнення;

оголошення в газеті про проведення загальних зборів, повідомлення про проведення зборів з доказами його направлення всім засновникам ТОВ,

•  доказ сплати судового збору за подання позовної заяви до суду.

4. Після отримання рішення суду про встановлення факту припинення трудових обов’язків, слід звернутися до податкової інспекції та управління статистики з повідомленням про звільнення директора.

5.  Після звільнення директора за рішенням суду, необхідно подати позов до реєстраційної служби за місцем реєстрації Товариства з вимогою вчинити дії, а саме видалити з відомостей в ЄДР дані щодо директора Товариства на підставі рішення суду.

Тож, якщо власники відсутні або ігнорують заяву директора про звільнення, захищайте свої трудові права в суді. А із захистом вам допоможуть кращі адвокати із трудових спорів АБ “Титикало і партнери”.

Знайте свої права і не дайте себе обманути!

Роман Титикало, адвокат, керуючий адвокатського бюро "Титикало та партнери", заслужений юрист України, депутат Київської обласної ради

КиевVласть

Теги: суд, директор, звільнення, Роман Титикало, трудові спори

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій