понедельник, 30 марта 2020 г.
Звільнення через суд: алгоритм дій директора підприємства, якого відмовляються звільнити з посади засновники

Звільнення через суд: алгоритм дій директора підприємства, якого відмовляються звільнити з посади засновники

Роман Титикало

Адвокат, керуючий адвокатського бюро "Титикало та партнери", заслужений юрист України, депутат Київської обласної ради

Нерідко у трудових спорах трапляються випадки, коли господарська діяльність юридичної особи фактично припинена, засновники не займаються справами товариства, а єдиною відповідальною посадовою особою за порушення податкового законодавства чи порядку надання фінансової звітності в товаристві залишається директор.

У судовій практиці часто зустрічаються випадки коли директор ТОВ хоче звільнитися з займаної посади, однак натрапляє на різні перепони, такі як цілковите ігнорування його заяви власниками (засновниками), або ще гірше – засновник підприємства, скажімо, виїхав за кордон.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Нещодавно фахівці адвокатського бюро “Титикало та партнери” допомогли звільнити директора одного з товариств від трудового рабства. Київський апеляційний суду задовольнив апеляційну скаргу, скасував рішення та задовольнив позов.

У зв’язку із зростанням кількості подібних випадків, хочемо поділитися покроковою інстукцією, алгоритмом дій директора підприємства, якого відмовляються звільнити засновники.

1. Перш за все необхідно написати заяву про звільнення, зазначивши дату (не менш ніж за два тижні, оскільки відповідно до ст. 38 Кодексу Законів про працю України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні) та надіслати або подати її на адресу товариства та її засновників.

Обов’язково необхідно мати докази подачі такої заяви: вхідний номер або фіскальний чек про відправку цінного листа на адресу товариства.

2. Наступний крок – оголосити про склианння загальних зборів, направивши засновникам запрошення.

Згідно з ч. 1 ст. 62 Законом України “Про господарські товариства” збори учасників Товариства можуть скликатися на вимогу одноособового виконавчого органу товариства, яким відповідно і є директор.

Для цього, директору необхідно скласти наказ про скликання позачергових загальних зборів та окреслити перелік питань, які виносяться на порядок денний, визначити дату та місце проведення загальних зборів.

Не менше ніж за 30 днів до скликання загальних зборів, директор Товариства повинен надати (або направити поштою) учасникам (засновникам) повідомлення про призначення позачергових загальних зборів Товариства, а також бажано опублікувати оголошення в офіційному друкованому засобі про проведення позачергових загальних зборів та порядок денний, до якого винести питання про звільнення директора.

У разі, якщо загальні збори з якихось причин не відбулися, директору необхідно скласти протокол.

3. Наступний не менш важливий етап — подача позову до суду про встановлення факту припинення трудових обов’язків директора, де обов’язково обов’язково має бути вказана дата звільнення, зазначена у заяві.

До позовної заяви необхідно додати:

•  протокол про створення ТОВ;

•  статут, якщо є посадова інструкція тощо;

•  наказ про призначення директора;

•  заяву про звільнення;

оголошення в газеті про проведення загальних зборів, повідомлення про проведення зборів з доказами його направлення всім засновникам ТОВ,

•  доказ сплати судового збору за подання позовної заяви до суду.

4. Після отримання рішення суду про встановлення факту припинення трудових обов’язків, слід звернутися до податкової інспекції та управління статистики з повідомленням про звільнення директора.

5.  Після звільнення директора за рішенням суду, необхідно подати позов до реєстраційної служби за місцем реєстрації Товариства з вимогою вчинити дії, а саме видалити з відомостей в ЄДР дані щодо директора Товариства на підставі рішення суду.

Тож, якщо власники відсутні або ігнорують заяву директора про звільнення, захищайте свої трудові права в суді. А із захистом вам допоможуть кращі адвокати із трудових спорів АБ “Титикало і партнери”.

Знайте свої права і не дайте себе обманути!

Роман Титикало, адвокат, керуючий адвокатського бюро "Титикало та партнери", заслужений юрист України, депутат Київської обласної ради

КиевVласть

Теги: суд, директор, Роман Титикало, звільнення, трудові спори

воскресенье, 29 марта 2020 г.
11:42
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
18:05
В Вышгороде городскую набережную закрыли для горожан, вход охраняет полиция
17:27
Отель Aloft Kiev продолжает работать в штатном режиме
17:06
Нардеп опубликовал видео с “торгующим” должностями братом главы Офиса президента, Ермак обещает пожаловаться в СБУ и ГБР (видео)
16:01
Въезд и выезд в пгт Козин и село Лесники на Киевщине будет возможен только через КПП
15:02
И.о. главы КОГА призвал торговые сети Киевщины не повышать цены на продукты
14:04
От COVID-19 умер экс-замгубернатора Киевщины
13:06
Кличко до конца года установил 100% надбавку к окладу директору Департамента городского благоустройства КГГА
12:05
Медикам Киевщины выплатят материальную помощь за тяжелый труд
11:31
В Украине подтверждено уже 418 случаев заболевания COVID-19
11:02
В Киеве на здании на Майдане Независимости снова пытаются возвести надстройку
10:04
Посевная на Киевщине пройдет вовремя и в штатном режиме
09:01
За сутки в Украине выявлено 45 новых случаев заболевания COVID-19
07:15
В “Київобленерго” не запланували відключення електроенергії в Київської області на 29 березня 2020 року
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 29 марта 2020
суббота, 28 марта 2020 г.
18:05
В ночь на завтра, 29 марта, Украина переходит на летнее время
Календарь событий