неділя, 19 січня 2025 г.
Зі шкіл і дитсадків продовжують зникати медсестри – чого чекати з 1 квітня

Зі шкіл і дитсадків продовжують зникати медсестри – чого чекати з 1 квітня

Валерий Дубиль

Народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

Зі шкіл і дитсадочків останні два роки продовжують зникати медсестри. Одні йдуть самі, більшість – скорочують через “медреформу”. Наприклад, у Луцьку планують скоротити 34 медичні сестри дитячої поліклініки, які надають послуги в школах. З початку цього року ще 11 шкіл Чернігова залишилися без медсестер. В Одесі медсестер не фінансуватимуть через міський відділ охорони здоровя. Чи залишаться українські школи і садочки без медпрацівників? Розповідаю.

Вся справа у фінансуванні. До реформи медсестер у навчальних закладах утримували за рахунок медичної субвенції, вони рахувалися за медзакладами (працювали у структурі міських або районних дитячих лікарень або їхніх поліклінічних відділень). Їх фінансувало Міністерство охорони здоров’я.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Зараз деякі медзаклади ще отримують субвенцію, з якої виплачують зарплати шкільним медсестрам.

З 1 квітня субвенції вже не буде. Саме з цієї дати вся медицина фінансуватимуться через Національну службу здоров’я України. Але НСЗУ не платитиме медичним працівникам у навчальних закладах, бо за медичне супроводження дітей в режимі 24/7 вже заплачено за деклараціями сімейним лікарям. Оплату медпрацівників у школах “реформатори”-представники колишньої влади порахували як подвійне фінансування і прийняли новий порядок фінансування.

Як на мене, це неправильно як мінімум тому, що шкільний лікар у медкабінеті перебуває безпосередньо у школі та може надати невідкладну меддопомогу на місці. Адже сімейні лікарі навіть не виїжджають на виклики!

За логікою авторів цієї новації, якщо раптом у класі 40 дітей, і батьки кожного з них підписали декларацію з лікарем, то при, скажімо, масовому отруєнні, кожен має звернутися до свого педіатра!

Набагато простіше, щоб першочергову допомогу надавав один лікар, ніж скоординувати роботу багатьох медиків, з якими підписані декларації. Як це зробити?

На жаль, самостійно заклади освіти не мають можливості організувати роботу медичних кабінетів – вони не можуть отримати ліцензію на медичну практику (що є обов’язковим для функціонування медичного кабінету). Хоча, наприклад, в Чернігові місцева влада намагається “зарахувати” медсестер до штату управління освіти міської ради і виплачувати їм кошти вже з місцевої казни – але вони тільки консультуватимуть і не зможуть проводити лікувальні маніпуляції! Для цього потрібна ліцензія на медичну практику, яку ніхто школі не дасть. Бо щоб її отримати, потрібно ліцензувати свій медкабінет в МОЗі, школа має сама стати медзакладом.

Потрібно йти іншим шляхом.

Місцева влада повинна передбачити гроші на утримання медпрацівників і медкабінетів у школах. Це можуть бути або власні кошти місцевого бюджету, або, що більш правильно, – їх має закласти МОН в освітню субвенцію. Тоді місцева влада (або безпосередньо школи чи дитсадки) зможуть укласти договори з поліклініками, ЦПСМД, лікарнями та оплачувати медпослуги, медкабінети, за які відповідатимуть медзаклади, які вже мають ліцензію. Лише так можна забезпечити установи, де отримують знання наші дітки, медичним обслуговуванням.

Якщо ми бажаємо забезпечити першою медичною допомогою дітей у наших школах і садочках, рішення потрібно приймати негайно!

Валерий Дубиль, народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

КиевVласть

Теги: новости украины, медицина, финансирование, реформа, сокращения, медсестры

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.