неділя, 15 грудня 2024 г.
Земля 2021: що буде та що робити

Земля 2021: що буде та що робити

Роман Головін

Голова Всеукраїнського об`єднання власників землі

“Ринок землі” в Україні – чи не одна з найбільших афер від влади. Час та дії покажуть, чи зникне Україна як держава, чи будуть українці злиднювати та наймитувати на колись своїй землі, чи чинитимуть українці організований суспільно-політичний опір усім, хто зазіхнув на землю та  конституційні права українців, головним з яких є право і можливості повноцінно реалізувати свою власність на землю, чим збільшать свої прибутки від землі та відновлять не тільки виробництва на селі, а й повноцінне життя сел.

Діяти власникам землі в інтересах себе, переходити до самостійного господарювання й збільшувати прибутки та об’єднувати свої можливості в досягненні реалізації конституційних прав та можливостей – найкращий опір усім, хто зазіхнув на землю. Розвиток самостійного господарювання й спротив обезземеленню українців буде зосереджений в Товариствах Власників Землі.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Країна в очікування липня 2021 року – з липня має вступити в дію система законів про так званий “ринок землі”. Цією системою законів надається право орендарям легалізувати куплену раніше за фіктивними договорами землю та продовжити вже легально викуповувати в селян землю. Легально – це значить, що за законом орендар отримає право бути формально (офіційно) власником земельних ділянок, але методи, які застосовуватиме орендар, навряд чи будуть цілком легальними.

Ствердження влади, що “в липні 2021 року починає діяти ринок землі”, не означають нічого. Запровадити ринок землі – це не так само, як увімкнути світло. Крім того, саме по собі поняття “ринку землі” таке ж слизьке, як і сама влада.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Усі, хто хотів продати землю, її “продали”. Усі, хто хоче продати землю, хочуть за неї ціну, яку навряд чи бачать у своїх райдужних снах орендарі та їх лобісти при владі. Це первинна причина неможливості перетворення землі на товар, бо ціну на землю неможливо зменшити за рахунок збільшення її виробництва, чи наситивши так званий ринок землі пропозицією тієї ж землі – землі більше не стане.

Навіть за умови відсутності будь-яких якісних пропозицій, які б унеможливлювали або зменшували б бажання власників землі продавати землю, процес скуповування землі затягнеться на десятиліття й не буде завершений. Цьому затягуванню буде ще сприяти той факт, що практично вся земля в оренді, тож і не цікава, як об’єкт купівлі потенційним покупцям землі, окрім самих орендарів землі, без дозволу яких власник землі-орендодавець не може продати землю. Тобто власнику землі ніхто не дасть виску ціну за землю, яка в оренді, навіть якщо власник землі отримає від свого орендаря дозвіл на продаж землі.

Разом з такою незавершеністю (неможливістю) концентрації прав власності на землю за панами-олігархами не буде досягнуто будь-якого економічного результату у вигляді зростання продуктивності праці та ефективності аграрного виробництва, зростання зайнятості та покращення  інших суспільно-економічних процесів в державі. Це свідомий провал нікчемних та антинародних ідей влади.

Запуск діючою владою так званого “ринку землі” – пустий і деструктивний, як з економічної точки зору, так і з точки зору спричинення наслідкових негативних суспільних процесів, які ми всі усвідомлюємо та розуміємо: продовження трудової міграції, вимирання сіл, зубожіння українців. Необхідно розвивати прогресивні земельні відносини, впроваджуючи ринкові механізми в земельні відносини, а не намагатися перетворити землю на товар на вигаданому для обезземелення українців ринку землі.

Українці не повинні ставати вигнанцями на своїй землі.

Безумовно, на так званому “ринку землі” (читайте – афера з обезземелення українців) буде протидія, яка буде забезпечена щораз більшим бажанням власників землі переходити до самостійного господарювання – самостійно обробляти свою землю з метою отримання більшого прибутку від власної землі зі збереженням її якостей.

Зараз все більше й більше власників землі не хочуть продовжувати орендні відносини. Заміна орендної плати на прибуток від землі як результат самостійного господарювання, який в 2-4 рази може бути більшим, аж ніяк не спонукатиме власника землі продавати землю та спричинить зростання цінності землі, й, відповідно, ціна можливого продажу землі також зросте.

Сприяти протидії так званому ринку землі й обезземеленню українців буде перехід власників землі до самостійного господарювання через участь у Товаристві Власників Землі.

Що таке Товариство Власників землі читайте в статті Все в інтересах власників землі – Всеукраїнське Товариство Власників Землі.

Безумовно, для самостійного господарювання земля повинна бути вільна від оренди й орендаря.

Щороку від оренди може звільнятися 1-1,2 млн гектарів землі. Але не всі власники землі виходять з орендних відносин. Причин, що можуть створювати проблеми для переходу для самостійного господарювання, декілька, але вони вирішуються. 

Насамперед певними обмеженнями для самостійного господарювання, що гальмують темпи виходу з орендних відносин та переходу до самостійного господарювання, є відсутність у власників землі коштів (грошей) для обробітку землі та фізичних чи організаційних можливостей. Але ці обмеження вирішуватимуться через об’єднання власників землі у Товариства Власників Землі, заміни орендних відносин на підрядні (коли Товариство Власників Землі в інтересах власників землі наймає підрядника для виконання робіт з рослинництва).

В об’єднанні вирішуються проблеми грошей для забезпечення виробничих процесів, фізичних та організаційних обмежень власників землі. Результати від такого об’єднання у вигляді прибутку від землі можуть бути в 2-4 рази вищими, ніж орендна плата, яку на сьогодні пропонують орендарі.

Тому зараз актуально розуміти те, що в жодному разі й ні за які подачки не можна переукладати договори оренди землі – це втрата землі, втрата 4-6 тис. гривень з 1 гектару на довгі роки, втрата гідності власника землі.

Про те, чому в жодному разі не потрібно укладати договори оренди землі, читайте в статті Не укладайте договори оренди землі, повертайте землю собі

Одноосібники – власники землі, які самостійно одноосібно обробляють свою землю за власні кошти, також матимуть переваги працювати самостійно на власній землі через участь у Всеукраїнському Товаристві Власників Землі (ВсеТВЗ), яке є загальним виробничим суспільно-економічним об’єднанням для власників землі.

Участь у ВсеТВЗ дає змогу отримати 2-6 тис. гривень додаткового прибутку з 1 гектару землі за рахунок зменшення (уникнення) витрат на організацію бухгалтерського й податкового обліку та в майбутньому забезпечить можливість заощадження й на матеріальних витратах.

Про механізми збільшення прибутку від землі для одноосібників читайте в статті Збільшення прибутку від землі для одноосібників та інших власників землі

Головною перепоною для переходу до самостійного господарювання є існуючі довгострокові орендні відносини, які практично не реально розірвати. Те, як через довгострокові договори оренди власників землі фактично позбавили землі, суперечить Конституції України, економічному розвитку країни, а головне – здоровому глузду.

Усе, що суперечить Конституції, повинно бути припинено – власнику землі необхідно надати право розривати договір оренди (користування) землею.

Про те, чому право розривати договір оренди (користування) є конституційним правом власника землі, читайте в статті Розривати договір оренди землі – конституційне право громадянина-власника землі

Щоб припинити порушення Конституційних прав власника землі, українців, мною було подано законопроєкт №3208 “Про прогресивні земельні відносини”, яким передбачається надання власникам землі права розривати договір користування землею за волевиявленням власника землі.

Також законопроєктом №3208 надано визначення самостійного господарювання та встановлено зобов’язання держави забезпечувати реалізацію самостійного господарювання, визначаються права й можливості власника землі щодо повернення незаконно відчуженої землі під час дії мораторію на відчуження землі та порядок купівлі продажу землі

Для ознайомлення з законопроектом читайте статтю Про закон “Про прогресивні земельні відносини”

Як бачимо, все не так з тим райдужним представленням владою так званого “ринку землі”. Нічого доброго ні українцям, ні державі. Реалізувати таку аферу всупереч інтересам українців нереально – влада заводить країну в глухий кут.

Ми повинні діяти в інтересах себе, не зважати на владу та їх улесливі умовляння продати землю з причини нездатності на ній працювати, – ми повинні об’єднуватися, самоорганізовуватися й самостійно працювати на власній землі.

ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ВЛАСНИКІВ ЗЕМЛІ – громадська організація, яка створена й діє в інтересах власників землі. Просуванням закону “Про прогресивні земельні відносини” займається ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ВЛАСНИКІВ ЗЕМЛІ. МИ ЄДИНІ, ХТО:

  • ЗА ПРАВО РОЗРИВАТИ ДОГОВОРИ ОРЕНДИ ЗЕМЛІ
  • ЗА ПРАВО ВІЛЬНОГО РОЗПОРЯДЖЕННЯ ЗЕМЛЕЮ
  • ЗА НЕПЕРЕУКЛАДАННЯ ДОГОВОРІВ ОРЕНДИ
  • ЗА САМОСТІЙНЕ ГОСПОДАРЮВАННЯ НА ВЛАСНІЙ ЗЕМЛІ
  • ЗА ЗБІЛЬШЕННЯ ДОХОДІВ ВІД ЗЕМЛІ У ЇЇ ВЛАСНИКІВ В 2-4 РАЗИ
  • ЗА ТОВАРИСТВА ВЛАСНИКІВ ЗЕМЛІ

ТИСНІТЬ ▶ https://www.facebook.com/groups/vlaszem і долучайтеся до ОБ’ЄДНАННЯ ВЛАСНИКІВ ЗЕМЛІ

Роман Головін, розробник і втілювач Народної земельної реформи

КиевVласть

Теги: новости киевской области, новости киевщины, народная земельная реформа, законопроект о прогрессивных земельных отношениях

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій