четвер, 18 квітня 2024 г.
Землю, яку можна було б повернули Києву, знову віддають під забудову

Землю, яку можна було б повернули Києву, знову віддають під забудову

Тетяна Меліхова

Депутат Київради

Київська влада замість того, щоб повернути у власність міста колись незаконно віддану і поки не забудовану земельну ділянку площею 0,67 га на Севастопольській площі Києва, подовжує забудовнику договір оренди ще на 10 років під будівництво ТРЦ та автозаправки.

Провладна депутатська більшість комісії Київради з питань земельних відносин погодила внесення змін до рішення Київради від 12 липня 2007 року N 1097/1758 “Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю “ТОП НІВО” земельних ділянок для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельно-офісного комплексу з підземним паркінгом на Севастопольській площі у Солом'янському районі м. Києва”.

Відповідно до змін забудовнику буде продовжено договір оренди ще на 10 років та надано дозвіл на будівництво торгового центру та обслуговування об’єктів автотранспорту.

При прийнятті цього рішення у 2007 році було порушено низку правових актів. Зокрема, земельну ділянку виділяли шляхом внесення змін до Генплану Києва, а саме: територію, яка передавалася вилучили із території зелених насаджень загального користування та перевели її до території громадських будівель і споруд. А також до Програми комплексного розвитку зеленої зони м. Києва до 2010 року та Концепції формування зелених насаджень в центральній частині міста. Крім того, частина ділянки розміщена у межах червоних ліній.

Відповідне погодження прямо суперечить обіцянці голови КМДА О.Попова повернути Києву всі незаконно роздані командою Черновецького земельні ділянки.

Крім того, мене обурює вибірковий підхід влади до земельних питань. На минулому засіданні нелегітимної Київради, провладна депутатська більшість відмінила всі дозволи на оренду земельної ділянки ТОВ “КІБ”, яке також досі не побудувало нічого на орендованій ділянці, але у якого договір оренди був заключний із Києвом на 15 років і ще не закінчився.

Впевнена, що влада вже готує документи на передачу цієї землі іншому більш заможному орендарю. На прикладі цих двох питань очевидним є своєрідний вибір влади, який, як кажуть кияни, залежить від займаної посади або від розміру даного хабара.

Теги: земля, аренда, трц, мелихова, бютб, черновцкий

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.