неділя, 21 липня 2024 г.
“Заробитчане” должны остаться в Украине после окончания карантина

“Заробитчане” должны остаться в Украине после окончания карантина

Игорь Кушнир

Глава правления – президент "Киевгорстроя"

Последние несколько дней наполнены информацией о возвращении в Украину трудовых мигрантов. Наверное, нет в Украине области, в которую бы за последний месяц не приехал хоть один “заробитчанин”. По официальным данным, количество вернувшихся составляет сотни тысяч человек, но по факту, думаю, больше. 

Рано или поздно эпидемия закончится. Коронавирус уйдет или останется, но уже как знакомая болезнь, карантин отменят, люди вернутся в офисы, страна заживет в прежнем ритме. И эти люди, которые были вынуждены уезжать за границу в поисках лучшей жизни, останутся один на один с вопросом: оставаться на родине или снова уезжать. По моему мнению, нужно сделать все возможное, приложить максимум усилий для того, чтоб чаша весов перевесила в сторону Украины. Потому что они – это мозги и руки государства, очень необходимые стране. Особенно в условиях посткарантинного времени, когда отстраивать экономику придется с двойным усердием. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

В декабре 2019 года, еще до распространения пандемии, Президент Владимир Зеленский анонсировал программу “Возвращайся и оставайся”, в рамках которой можно будет получить кредит на 1,5 млн грн с целью открытия или расширения бизнеса. Деньги обещали под невысокие 5-9% годовых сроком на 5 лет. Хорошая инициатива, но если ее примерять на наши украинские реалии, то для максимальной эффективности  потребуется еще несколько факторов.

Во-первых, упростить бюрократические процедуры. Чтоб количество бумажек и разрешений не отпугивало. А те, что обязательные – можно было получить через интернет в короткий срок. 

Во-вторых, уменьшить количество контролирующих органов. Как говорится, у нас на одного работающего 3 проверяющих. Но при этом ужесточить ответственность за нарушения. Кто добросовестный и порядочный – будет процветать. 

Это что касается своего дела. Если смотреть с точки зрения наемных работников, Украине тоже есть куда расти. Первое и самое важное – рабочие места. Чтоб людям было где работать. Второе – зарплата. Необходимо держать ее на конкурентном уровне. Понятно, что на сегодняшний день далеко не в каждой сфере работодатель может позволить платить работникам конкурентную зарплату. Возможно, государство могло бы способствовать этому путем льгот или внедрения специальных программ. Плюс соцпакет, нормальные условия труда и медицинское обслуживание. 

Нам есть о чем подумать. И есть о чем подумать людям, которые до сих пор находятся за рубежом. Большинство из них не имеет страховки, что в ситуации пандемии равносильно игре в русскую рулетку: кому-то повезёт, кому-то нет.

Загранице нужна дешевая рабочая сила, но не больные напуганные украинцы. Спасение утопающих – дело рук самих утопающих. По большому счету, нигде, кроме Украины, эти люди не нужны. Рабочая сила – да, но не люди. Тут, в Украине – они на Родине! Тут они имеют права и зовутся Гражданами. А там – они просто туристы, которые будут вышвырнуты при первом удобном случае. 

Уверен, что все условия в нашей стране будут созданы. Главный капитал государства – это люди. А остальное приложится, добавится, заработается!

Игорь Кушнир, глава правления – президент "Киевгорстроя"

КиевVласть

Теги: новости украины, коронавирус, карантин, трудовые мигранты, экономика украины, заробитчане, рабочая сила

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.