п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
Як Забір`я намагались “продати"

Як Забір`я намагались “продати"

Роман Титикало

Адвокат, Заслужений юрист України, голова постійної комісії КОР з питань екології, природокористування, водних ресурсів, мисливства, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій

На даний час в Україні та, зокрема, на Київщині триває процес добровільного об’єднання територіальних громад, основною ознакою якого згідно закону, є добровільність, однак, на практиці виходить по іншому.

Деякі міські керманичі міст Київщини та політичні діячі, задля збереження влади та впливу, вирішили об’єднати великий населений пункт з одним маленьким селом чи декількома селами, і таким чином формально виконати закон про добровільне об’єднання та зберегти владу.

Так, стало відомо про бажання об’єднати с. Забір’я Києво-Святошинського району з містом Боярська, всупереч волі громади, яка вже збиралась та більшістю громади вирішила об’єднатись з селами Княжичі, Музичі та Бобриця.

На фото голова Забірської сільської ради Бондаренко О.В. та її заступник Кочін В.Г.

Події розгортались 22 грудня 2017 року в с. Забір’я Києво-Святошинського району, де відбулась чергова 22 сесія Забірської сільської ради VII скликання. Єдиним питанням, що було внесено до порядку денного під час сесії з голосу, стало питання затвердження Проекту рішення щодо добровільного об’єднання Боярської міської та Забірської сільської територіальних громад.

Окремо слід звернути увагу, що такого важливого питання не було завчасно внесено до порядку денного сесії та проект не був завчасно опублікований за 20 днів, що є порушенням закону. До цього ж, 20.12.2017 у приміщенні Забірського будинку культури відбулось громадське обговорення Проекту рішення щодо добровільного об’єднання громад, на якому 107 голосами "проти" та 2 (двома) голосами "за" місцева громада не підтримала презентований Проект рішення щодо добровільного об’єднання Боярської міської та Забірської сільської територіальних громад.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Відповідно, зважаючи на абзац другий пункту 2, статті 7  ЗУ "Про добровільне об’єднання громад", де зазначено, що "Питання про схвалення проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад, розглядається сільськими, селищними, міськими радами протягом 30 днів з дня його внесення на їх розгляд та з врахуванням результатів громадського обговорення", мешканці села очікували на врахування позиції громади під час розгляду відповідного питання на сесії сільської ради. Череда дивних подій та чуток напередодні чергової 22-ї сесії сільської ради, в поряду денному якої не було зазначено таке історично важливе для громади питання, як розгляд Проекту рішення щодо добровільного об’єднання громад наводило на думку, що можливі "сюрпризи" - що і підтвердилось протягом самої сесії.

Що саме відбулось: більше сотні жителів завітали на сесію для забезпечення врахування позиції громади у випадку внесення питання щодо об’єднання "з голосу". Присутніх на сесії депутатів сільради, знайомили з Протоколом громадських обговорень і необхідністю врахування їх результату згідно ст.7 пункт 2 абзац другий ЗУ "Про добровільне об’єднання громад". На що була отримана дивна відповідь "нам ваш Протокол не потрібен, у нас свій є".

На прохання до Голови сільради показати Протокол, про який говорять депутати, надійшла відмова і пропозиція отримати Протокол через офіційний запит протягом 5 днів. Нажаль, якимось дивним чином, присутні аж 8 депутатів з 14 (решта відмовилась брати участь в цій ганебній виставі) проголосували тими ж вісьмома голосами "за" і через "коридор ганьби" вийшли з кабінету (сесія спеціально проводилась у приміщенні, що вміщає максимум 20 осіб).

Відразу ж, 22.12 о 17.30, громадою була подана Заява до Києво-Святошинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області щодо вчиненого кримінального правопорушення, а саме: підробки документу посадовою особою Забірської сільської ради. Наразі проводяться слідчі дії щодо обставин справи для прийняття рішення.

По факту, станом на день публікації, ніхто в селі, крім частини депутатів (можливо) та Голови сільради, не знає як виглядає Протокол громадських обговорень, по якому приймалось рішення депутатами, одне зрозуміло – він підроблений, бо справжній один, і прийняти по ньому рішення, не порушивши закону, не було можливим.

Звернувшись за коментарем до місцевих мешканців почув: "Громада відстоює своє право на самоврядування. Голова та частина депутатів це не вся громада села" !!!

Тепер слово за головою Київської обласної адміністрації Олександром Горганом, який маємо надію має прислухатись до закону та основних принципів місцевого самоврядування!

Роман  Титикало, адвокат, керуючий адвокатського бюро "Титикало та партнери", депутат Київської обласної ради

KиевVласть

Теги: криминал, объединение, Роман Титикало, отг, Забір’я, уголовное преступление

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.