п'ятниця, 26 квітня 2024 г.
Як це працює – зміна імені

Як це працює – зміна імені

Станіслав Куценко

Експерт-юрист, начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві

Як почати життя “із чистої сторінки”? Звичайно, можна змінити роботу, переїхати до іншого міста або змінити колір волосся, але багато хто вдається до більш радикальних методів - зміни імені. Адже сьогодні за бажанням можна змінити не тільки прізвище, а й навіть ім’я.

Так, протягом 2017 року у РАЦСах Києва було складено 1 554 актових записи про зміну імені, у 2016 році їх було не менше -  1 591 змін імені.

У 2017 році у відділах реєстрації актів цивільного стану Києва зафіксовано цікаві факти відходу від стандартів та шаблонів.  

Так, Віталій, Вадим, Богдан, Денис, В’ячеслав, Роман, Микита, Олександр, Олексій, Ростислав, Анатолій, Василь, Станіслав стали: Ієн, Вадя Ротор, Йєхонатан, Хасан, Вацлав, Ларс, Сорін, Іскандер, Томас, Роні, Альтаір, Ласло, Аарон.

А ось Ольга, Наталія, Оксана, Лариса, Марія, Євгенія, Юліанна, Юлія, Лілія, Лідія, Людмила, Ірина, Катерина стали: Софіко, Тайлер, Оона, Нервенде, Майрам, Орнелла, Юнона, Петра, Нілуфер, Фріда, Лялія, Ейна, а дві дівчини обрали собі нове імя - Ріна.

До речі, у 2011 році у Києві з’явився власний Джеймс Бонд, однак, мабуть не витримавши роботи агентом секретної служби, у 2017 році він повернув собі власне прізвище та ім’я.

За статистичними даними, зміну імен з традиційних на екзотичні проводили кияни 1970-х та 1990-х років народження. При чому, киян 1980-х років народження серед них майже немає.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Найбільш розповсюджена підстава зміни імені виникає у жінок, які після розлучення залишають прізвище чоловіка, а потім бажають повернути собі дівоче прізвище.

Друга підстава: зміна прізвища, у зв’язку з поганими стосунками в родині, коли молодь, або люди більш старшого віку, не мають наміру мати хоча б щось спільне, у зв’язку з непорозуміннями.

Дівчата бажають змінювати імена на більш яскраве, для того щоб привертати увагу. Досить часто це відбувається з дівчатами (та хлопцями), які працюють у сфері, де ім’я відіграє роль рекламного характеру та привертає увагу (наприклад, з імені “Олена” та “Адетта” - працівник  сфери активних продажів).

Є й інший мотив: коли людина має намір уникнути покарання та переховуватися від правоохоронних органів.

А є ще одна з причин – намір “змінити долю та життя” змінивши ім’я.

Відділи реєстрації актів цивільного стану все-таки можуть відмовити у таких послугає. Підстав для цього є кілька:

якщо заявник не є громадянином України,

якщо не виповнилося 14 років,

якщо виповнилося 14 років, але не має згоди батьків (до 16 років),

якщо вирішили змінити саме “по батькові”.

Також всі дані справи щодо зміни імені спочатку перевіряються у Національній поліції.

Протягом трьох місяців заявник, якому надано дозвіл на зміну імені може звернутися для реєстрації зміни імені до відділу реєстрації актів цивільного стану, дипломатичного представництва або консульської установи України, які складають актовий запис про зміну імені.

Якщо заявник без поважних причин у зазначений строк не звернувся, дозвіл на зміну імені втрачає силу.

Що саме спонукало до зміни імені – сімейна історія, відновлення контакту з біологічними батьками чи просто забаганка – це особиста справа кожного.

Читайте: Кожен має право на життя без насильства

Станіслав Куценко, експерт-юрист, начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві

KиевVласть

Теги: станислав куценко, консультация юриста, смена имени, смена фамилии

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.