неділя, 15 грудня 2024 г.
Як “Слуги народу” завойовують Київщину

Як “Слуги народу” завойовують Київщину

Любов Гребелюк

Адвокат, керівник юридичного відділу Київської обласної організації політичної партії "За майбутнє"

Партія “Слуги народу” стрімко втрачає рейтинг. Б’ючись у конвульсіях, її представники  всіляко намагаються втриматись у владі на місцях. І це дуже добре стало видно під час роботи Київської обласної ради.

Приміром, як відбувалося обрання голови Київської обласної ради. Перша спроба голосування пройшла більш-менш пристойно: з одним бюлетенем, в якому зазначались прізвища двох кандидатів, голосування таємне... За претендента Ярослава Москаленка, представника партії “За Майбутнє” було віддано 42 голоси – це на один голос менше від необхідної кількості. Другий претендент, від “Слуги народу” Олександр Скляров отримав 38 голосів. Проведення повторного голосування, згідно з регламентом, звісно не влаштовувало слуг. Тому депутати від “Батьківщини”, “Слуги народу” та ОПЖЗ об’єдналися у провладну коаліцію та зробили, що могли у той момент: зірвали засідання, залишивши сесійну залу.

Розуміючи, що законним способом їхній кандидат не набирає необхідної кількості голосів,  вони провели своє “таємне” засідання Тимчасової президії Київської обласної ради VIII скликання, на яке не запросили колег – представників відЗа Майбутнє” та ЄС. Користуючись нагодою, вони запропонували протиправно змінити форми бюлетеня та склад лічильної комісії.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

На 27 листопада було призначено повторне обрання голови. “Голосування” було абсурдне: у бюлетені було лише одне прізвище кандидата (здогадайтеся якого). Кабінку для голосування перенесли в одне приміщення, а скринька для бюлетенів стояла на трибуні для виступу, тобто на самому видному місці під прицілом камер та партійних босів, серед яких був диригент – народний депутат Олександр Дубінський, він пильнував, аби жоден з коаліції не зробив крок вліво чи право. Годі й казати про принизливу поведінку, коли кожен депутат демонстрував своє “таємне волевиявлення” на камеру, а потім складав бюлетень до скриньки.

Ігноруючи закон “Про місцеве самоврядування в Україні”, в якому все прописано про порядок проведення першої сесії, обрання голови та заступника (заступників), скликання чергової і позачергової сесії та регламент, слуги разом з колегами з “Батьківщини” та ОПЗЖ анонсували стиль та принцип своєї подальшої роботи.

Отже, видавши депутатам бюлетені з прізвищем Олександра  Склярова, другий кандидат на посаду голови  Ярослав Москаленко фактично був позбавлений  права брати участь у голосуванні та бути обраним.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Трактування про таємне голосування слуги змінили під себе. Згідно з законом, це вид голосування, при якому учасники голосують анонімно. Важливим критерієм таємного голосування є виключення контролю за волевиявленням виборця. Таємне голосування є (правильніше сказати було) одним з основних конституційних принципів виборчої системи та гарантією вільного волевиявлення. А тут результат волевиявлення кожного депутата був відомий перед тим, як бюлетень кидався до скрині. Не кажучи вже про контроль з боку керівників фракцій, колег депутатів, сторонніх осіб та відеокамер всіх охочих.

Наразі Ярослав Москаленко подав позовну заяву до суду та в січні очікується перше засідання. Зважаючи на зухвалість провладної партії, це буде нелегка боротьба.

Зрозуміло, що у цій справі буде не просто. Оскільки на суд чиниться шалений тиск, проте порушення, які допустила Київська обласна рада при обранні голови є просто очевидними.

А поки провладна коаліція продовжує рухатися у бік порушення закону. Відповідно закону “Про місцеве самоврядування”, рішення ради приймається більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим законом. Також там визначено, що голова обласної ради може бути звільнений з посади радою шляхом таємного голосування. А питання про звільнення голови ради може бути внесено на розгляд ради на вимогу не менш як третини депутатів від загального складу ради.

І от цікаво. Провладна коаліція від ОПЖЗ, “Слуг народу” та “Батьківщини” розуміє, що протиправно обраний голова обласної ради, може втратити своє м’яке крісло. Зараз опублікований проєкт регламенту, де пропонується аби звільнення голови приймалося двома третинами голосів від загального складу ради. А така норма регламенту не відповідає закону “Про місцеве самоврядування в Україні” і у випадку прийняття може легко бути скасованою судом.

P.S. Між іншим, такий самий кейс “Слуги народу” застосували у Хмельницькій області – там провладна фракція намагається оскаржити обрання представника “За Майбутнє” Віолетти Лабазюк. Цікаво, що Хмельницький суд зупинив рішення (забезпечив рішення суду) Хмельницької облради про обрання її головою, хоча забезпечення в таких справа є навіть не поодиноким випадком, а радше прецедентом в Україні. Тим самим суд вже означив своє майбутнє рішення. 

Любов Гребелюк, адвокат, керівник юридичного відділу Київської обласної організації політичної партії "За майбутнє"

КиевVласть

Теги: новости киевщины, выборы, киевоблсовет, нарушения, ярослав москаленко, за майбутне, александр скляров, глава киевоблсовета

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.