середа, 15 січня 2025 г.
Як представник Зеленського в уряді лобіює інтереси Коломойського

Як представник Зеленського в уряді лобіює інтереси Коломойського

Александр Трохимец

Управляющий партнер правовой группы “Трохимец и партнеры”

Представник президента Володимира Зеленського в уряді Андрій Герус у властивій собі манері “у всьому винен ДТЕК і лічно товаріщ Ахметов” висловився про кризи в енергетиці, які неодмінно чекають на Україну і українців вже за декілька тижнів та місяців.

Перша криза, на думку Андрія Михайловича, нас чекає на паливному ринку вже зараз. Ворожа Російська Федерація, яка, якщо вірити представнику президента, не була такою ворожою до попереднього президента Порошенка, обмежила поставки нафтопродуктів на 40%. Такий недружній крок може призвести до зриву збору урожаю в аграріїв, різкого зростання цін на товари та інші апокаліптичні наслідки.

Як запобігти кризі на паливному ринку або вирішити її, пан Герус у своєму блозі розказати забув. Цікавим є факт, що дане питання йому задавали ще тоді, коли ще кандидат в президенти Володимир Зеленський представляв свою майбутню команду в ефірі телеканалу “1+1”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Тоді Андрій Михайлович щось невпевнено розказував про диверсифікацію поставок палива з Польщі та країн Балтії. Але, вочевидь, план “диверсифікація” провалився. Тому доводиться включати план “Б”: “Все пропало”.

Не здивуюсь, якщо завтра виявиться, що всі нафтопродукти нам терміново треба купляти за завищеними цінами в нафтових компаніях Ігоря Коломойського, який дивним чином володіє Кременчуцьким НПЗ та мережею заправних станцій.

Друга криза, яку нам пророкує вельмишановний представник Президента, це введення ринку електричної енергії з 1 липня цього року.

Цікаво, що закон був прийнятий ще два роки тому, протягом яких пан Герус активно відстоював лібералізацію ринку електроенергії, яка і ненависний йому “Роттердам+” зробить неможливим і монополію Ахметова переможе. А як тільки з опозиції став владою і, певно, отримав нові вказівки - відразу став найпалкішим противником своїх же ідей.

Така “політична шизофренія” пояснюється просто - ринкові ціни на електроенергію для феросплавних заводів Ігоря Коломойського обійдуться останньому в десятки мільярдів щороку.

Звичайно, це криза. Але криза не споживачів, якими намагається прикритися представник президента. Побутові та інші споживачі не постраждають.

А от один конкретний споживач дуже не хоче ринкових правил. Дешевше інформаційно розкачати необхідність відтермінування ринку. Навіть ціною безпеки атомних електростанцій, екології, надійності розподільчих та магістральних мереж.

Адже криза в енергетиці - це як кінець світу. Він десь там. А втрата прибутків вже десь тут. Є за що боротися!

Читайте: Коломойский заверяет, что не двигает Палицу в премьеры (видео)

Александр Трохимец, управляющий партнер правовой группы “Трохимец и партнеры”

Источник публикации

КиевVласть

Теги: новости киева, новости украины, игорь коломойский, ринат ахметов, андрей герус, рынок электроэнергии, представитель президента в кабмине, бензиновый кризис

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.