Як представник Зеленського в уряді лобіює інтереси Коломойського
Представник президента Володимира Зеленського в уряді Андрій Герус у властивій собі манері “у всьому винен ДТЕК і лічно товаріщ Ахметов” висловився про кризи в енергетиці, які неодмінно чекають на Україну і українців вже за декілька тижнів та місяців.
Перша криза, на думку Андрія Михайловича, нас чекає на паливному ринку вже зараз. Ворожа Російська Федерація, яка, якщо вірити представнику президента, не була такою ворожою до попереднього президента Порошенка, обмежила поставки нафтопродуктів на 40%. Такий недружній крок може призвести до зриву збору урожаю в аграріїв, різкого зростання цін на товари та інші апокаліптичні наслідки.
Як запобігти кризі на паливному ринку або вирішити її, пан Герус у своєму блозі розказати забув. Цікавим є факт, що дане питання йому задавали ще тоді, коли ще кандидат в президенти Володимир Зеленський представляв свою майбутню команду в ефірі телеканалу “1+1”.
Тоді Андрій Михайлович щось невпевнено розказував про диверсифікацію поставок палива з Польщі та країн Балтії. Але, вочевидь, план “диверсифікація” провалився. Тому доводиться включати план “Б”: “Все пропало”.
Не здивуюсь, якщо завтра виявиться, що всі нафтопродукти нам терміново треба купляти за завищеними цінами в нафтових компаніях Ігоря Коломойського, який дивним чином володіє Кременчуцьким НПЗ та мережею заправних станцій.
Друга криза, яку нам пророкує вельмишановний представник Президента, це введення ринку електричної енергії з 1 липня цього року.
Цікаво, що закон був прийнятий ще два роки тому, протягом яких пан Герус активно відстоював лібералізацію ринку електроенергії, яка і ненависний йому “Роттердам+” зробить неможливим і монополію Ахметова переможе. А як тільки з опозиції став владою і, певно, отримав нові вказівки - відразу став найпалкішим противником своїх же ідей.
Така “політична шизофренія” пояснюється просто - ринкові ціни на електроенергію для феросплавних заводів Ігоря Коломойського обійдуться останньому в десятки мільярдів щороку.
Звичайно, це криза. Але криза не споживачів, якими намагається прикритися представник президента. Побутові та інші споживачі не постраждають.
А от один конкретний споживач дуже не хоче ринкових правил. Дешевше інформаційно розкачати необхідність відтермінування ринку. Навіть ціною безпеки атомних електростанцій, екології, надійності розподільчих та магістральних мереж.
Адже криза в енергетиці - це як кінець світу. Він десь там. А втрата прибутків вже десь тут. Є за що боротися!
Читайте: Коломойский заверяет, что не двигает Палицу в премьеры (видео)
Александр Трохимец, управляющий партнер правовой группы “Трохимец и партнеры”
Источник публикации