четвер, 12 грудня 2024 г.
Як пов’язані між собою ціни та корупція

Як пов’язані між собою ціни та корупція

Олексій Дорошенко

Генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж

Обов’язковою умовою економічної та політичної стабільності України, нажаль, є співробітництво з МВФ. Наша країна в умовах відсутності світових трендів, які можуть привести іноземні приватні інвестиції, розраховує лише на таке фінансування. Але міжнародні інституції висувають зустрічні вимоги, головною з яких є створення Антикорупційного суду. Якщо Президент не погодиться на створення суду, в якому будуть по справжньому незалежні судді, то МВФ не надасть $3,5млрд. Без них закладений у бюджет 2018 року середньорічний курс долара в 29,3грн. буде значно вищим. 

Одним із головних чинників росту цін цього року буде девальвація гривні. Тому якщо гривня впаде більше ніж на 7%, то ми побачимо значно більше зростання цін, ніж прогнозувалося. Тоді запланована інфляція в 9% може перетворитись на 12% або навіть 15%. За умов річної інфляції у 9% у 2018 році ми побачимо зростання цін на головні продукти на рівні 12%, а продукти-лідери зростуть в ціні на 20-25%. За умов більшої інфляції їх вартість буде відповідно зростати. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

У цьому році споживачі будуть обирати все більше імпортних продуктів та товарів, тому дефіцит торговельного балансу країни буде збільшуватись. Значення імпорту обладнання та технологій у погіршенні торговельного балансу України буде меншим за споживчий.

Перевага, яку будуть віддавати покупці товарам не вітчизняного виробництва пов’язана з тим, що в умовах низької собівартості Україна імпортозамістила багато продуктів та товарів легкої промисловості. Але за умов зростання їх собівартості роздрібні ціни також зростають й поступово досягнуть вартості імпортних продуктів та товарів. На теж розраховує і держава, очікуючи найбільші надходження від ПДВ із імпорту.

Висновок простий: небажання створювати Антикорупційний суд буде дорого коштувати всім нам без винятків.

Олексій Дорошенко, Генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж

KиевVласть

Теги: коррупция, цены, Экономика, алексей дорошенко, мвф, импорт, инфляция, антикоррупционный суд, импортозамещение

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.