п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
Як подати заяву про перехід на спрощену систему оподаткування

Як подати заяву про перехід на спрощену систему оподаткування

Володимир Луговський

Заступник начальника ГУ ДПС у Київській області

Заява про обрання та перехід на іншу групу платників єдиного податку з початку наступного кварталу подається не пізніше 15 червня 2021 року. Таким чином, щоб перейти з загальної на спрощену систему оподаткування та сплачувати єдиний податок з 1 липня 2021 року, потрібно до 15 червня 2021 року подати до податкової заяву про застосування спрощеної системи оподаткування.

Форма заяви затверджена наказом Міністерства фінансів від 16.07.2019 року № 308. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Перехід на спрощену систему оподаткування можна здійснити один раз протягом календарного року. 

Заява подається за місцем своєї податкової адреси:

  • особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

  • надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

  • онлайн з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" через електронний кабінет платника з використанням електронного цифрового підпису в меню “Введення звітності” приватної частини Електронного кабінету.

Якщо ви тільки створюєте юридичну особу або ФОП, то дані про застосування спрощеної системи зазначаються під час  реєстрації у державного реєстратора.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Коли ви стаєте платником єдиного податку:

  • для ФОП І-ІІ груп: вважаються платниками ЄП з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація, у випадку подання заяви до закінчення місяця, в якому відбулась держреєстрація;

  • для платників ІІІ групи – якщо протягом 10 днів з дня державної реєстрації ви подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для ІІІ групи, та не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками ЄП з дня їх державної реєстрації. При цьому враховуйте, що у цьому випадку реєстрація платника податку на додану вартість анулюється. 

Є і інші нюанси. У разі, якщо суб'єкт господарювання, який утворюється в результаті реорганізації, крім перетворення, та має непогашені податкові зобов'язання чи податковий борг, які виникли до такої реорганізації, може бути зареєстрований як платник єдиного податку після погашення заборгованості та з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснено погашення таких податкових зобов'язань чи податкового боргу.

Якщо не встигнете подати заяву до 15 червня, то це можна буде зробити не раніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу.

Володимир Луговський, заступник начальника ГУ ДПС у Київській області

КиевVласть

Теги: новини київщини, ФОП, перехід, квартал, гу дпс у київській області, Володимир Луговський, єдиний податок, спрощена система оподаткування

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.