Як подати заяву про перехід на спрощену систему оподаткування
Заява про обрання та перехід на іншу групу платників єдиного податку з початку наступного кварталу подається не пізніше 15 червня 2021 року. Таким чином, щоб перейти з загальної на спрощену систему оподаткування та сплачувати єдиний податок з 1 липня 2021 року, потрібно до 15 червня 2021 року подати до податкової заяву про застосування спрощеної системи оподаткування.
Форма заяви затверджена наказом Міністерства фінансів від 16.07.2019 року № 308. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.
Перехід на спрощену систему оподаткування можна здійснити один раз протягом календарного року.
Заява подається за місцем своєї податкової адреси:
-
особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
-
надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
-
онлайн з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" через електронний кабінет платника з використанням електронного цифрового підпису в меню “Введення звітності” приватної частини Електронного кабінету.
Якщо ви тільки створюєте юридичну особу або ФОП, то дані про застосування спрощеної системи зазначаються під час реєстрації у державного реєстратора.
Коли ви стаєте платником єдиного податку:
-
для ФОП І-ІІ груп: вважаються платниками ЄП з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація, у випадку подання заяви до закінчення місяця, в якому відбулась держреєстрація;
-
для платників ІІІ групи – якщо протягом 10 днів з дня державної реєстрації ви подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для ІІІ групи, та не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками ЄП з дня їх державної реєстрації. При цьому враховуйте, що у цьому випадку реєстрація платника податку на додану вартість анулюється.
Є і інші нюанси. У разі, якщо суб'єкт господарювання, який утворюється в результаті реорганізації, крім перетворення, та має непогашені податкові зобов'язання чи податковий борг, які виникли до такої реорганізації, може бути зареєстрований як платник єдиного податку після погашення заборгованості та з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснено погашення таких податкових зобов'язань чи податкового боргу.
Якщо не встигнете подати заяву до 15 червня, то це можна буде зробити не раніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу.
Володимир Луговський, заступник начальника ГУ ДПС у Київській області