п'ятниця, 29 березня 2024 г.
Як можна врятувати закон про столицю

Як можна врятувати закон про столицю

Леонід Косаківський

Київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 - 1998 рр.

Це ж треба було так постаратися, щоб з гарної ідеї – міський голова, виконком та префект (КМДА) тільки для контролю, – створити казна що, як у поданому проекті: слабкий міський голова, що і кроку не може ступити без супер голови КМДА, гіпертрофований нагляд за начебто законністю, а по суті виходячи з доцільності, кастрована міська рада, тріумвірат в районах, надповноваження райрад тощо.

Читайте: Новый закон о Киеве: восстановленные райсоветы и досрочные выборы мэра и горсовета

Як можна врятувати закон?

У статті 9. Виконавчі органи Київської міської та районних у місті Києві рад, написати:

1. Київська міська та районні в місті Києві ради мають власні виконавчі органи — виконавчі комітети, управління та інші створювані радами виконавчі органи, які утворюються відповідно Київською міською радою, районними в місті Києві радами, і які підзвітні та підконтрольні відповідним радам.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

У статті 14. Питання, що належать до компетенції Київської міської державної адміністрації – залишити лише один пункт.

До компетенції Київської міської державної адміністрації належить: здійснення контролю за додержанням посадовими особами та органами місцевого самоврядування міста Києва Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів України.

Пункти 2, 3, 4 викинути. Бо з координацією діяльності територіальних органів центральних органів виконавчої влади; забезпеченням реалізації державних програм на території міста Києва тощо впорається і виконком, як завжди і було.

Пункт 2 у статті 6 сформулювати так: Особливістю виконавчої влади у місті Києві є виконання Київською міською державною адміністрацією контрольно-наглядових функцій. Інше все прибрати.

У статті 20 залишити тільки “Київську міську державну адміністрацію очолює голова, який призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України”. Інше викинути.

Зі статті 21 вилучити про невідповідность публічним інтересам територіальної громади — суто оціночне положення. Пункт 2 повністю переписати.

Стаття 20. Голова Київської міської державної адміністрації. Залишити 1. Київську міську державну адміністрацію очолює голова, який призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України.

Інше викинути.

Скрізь прибрати словосполучення “з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом”, інші посилання на КМДА, додаткові повноваження окрім контрольних її голови тощо, забрати зайві функції райрад на кшталт ДПТ.

Якось так.

Леонід Косаківський, Київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 – 1998 рр.

КиевVласть

Теги: новости киева, законопроект, закон про столицу

четвер, 28 березня 2024 г.
20:44
У Гостомелі працюватиме перевізний цифровий флюорограф
20:22
Протягом доби зафіксовано 48 бойових зіткнень, - Генштаб ЗСУ
20:02
У Києві розпочали відключати опалення в житловому секторі
19:42
Поліцейські затримали киянина, який через помсту вбив собаку колишньої дівчини
19:23
Бучу відвідала делегація з Боснії і Герцеговини
19:04
ВАКС продовжив обов'язки судді Верховного суду Князєву
18:46
КОВА максимально сприяла правоохоронним органам у затриманні “крота”, - Руслан Кравченко
18:26
Завтра у Димерській громаді частково не буде світла
18:06
Донори крові з Києва - у топі серед команд DonorUA for Teams
17:46
Новий міжнародний залізничний маршрут з Києва до Кошице планують запустити вже цього року
17:21
“Українська команда” передала батальйону “Свобода” велику партію дронів-літаків, – Палатний
17:03
Український гідрометцентр попередив про небезпечні метеорологічні явища на Київщині
16:46
Ювенальні прокурори зафіксували загибель 537 дітей внаслідок збройної агресії рф
16:26
У президентській резиденції на Липській вирішили відремонтувати каналізацію
16:06
Зеленський представив нового голову Служби зовнішньої розвідки
15:46
Для Голосіївського району столиці збираються накупити цибулин тюльпанів та нарцисів на 1,4 млн гривень
Календар подій
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
26 березня 2024 г. 09:00
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
В Таценках на Обухівщині – скандал навколо підприємства, що планує займатися розливом мастил та оливи. Місцеві жителі вказують, що на земельній ділянці, де будуються виробничі потужності підприємства, розташована свердловина питної води, а поряд — житлова забудова і бювети. На думку мешканців, така наближеність створює ризик забруднення хімією навколишніх джерел. Люди налякані не тільки екологічними ризиками, а й воєнними: росіяни вже неодноразово доводили свій інтерес до підприємств нафтової галузі. Заручившись підтримкою місцевої влади, активісти дійшли аж до Міністерства екології. Однак, підприємство й досі продовжує здійснювати свою роботу. Чого прагнуть мешканці, чи дійсно підприємство загрожує екології села та як у ситуацію планують втручатись владні органи, – дізнавалася КВ.