четвер, 28 листопада 2024 г.
Як будівельні конфлікти впливають на рейтинг Києва

Як будівельні конфлікти впливають на рейтинг Києва

Андрій Кучер

Політичний експерт, громадський активіст

Київ на початку року подав заявки на участь у впливових міжнародних інвестиційних рейтингах. Для цього КМДА направила заявки про включення української столиці до переліку інвестиційно привабливих міст. Пріоритетними для участі Києва визначено рейтинги “CEE Investment Report” та “Global Cities report”. Високі місця у цих рейтингах сприяють  інвестиційній привабливості світових міст.

Проте варто звернути увагу на останній гучний скандал з пішохідним мостом, який повинен з'єднати Володимирську гірку з аркою Дружби народів . Це найгучніший будівельний проект адміністрації Віталія Кличка, проти будівництва якого виступило ЮНЕСКО. Та ситуація з спробами київської влади розірвати договори оренди землі з найбільшим приватним забудовником Києва банком “Аркада”, внаслідок якого можуть залишитися без проінвестованого житла тисячі мешканців міста та сотні молодих сімей, викликають великі сумніви, чи зможе Київ зайняти привабливі позиції у даних рейтингах.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Для киян не секрет, що Віталій Кличко, який очолює Київську міську раду та Київську міську державну адміністрацію, сконцентрував у своїх руках всю владу у місті, що дозволяє йому безконтрольно впливати на всі процеси в столиці. Така кількість повноважень, зосереджена в руках однієї людини, не могла не призвести до зловживання владою.

Так, за словами учасників будівельного  ринку, Віталій Кличко в ручному режимі управляє системою  видачі дозвільної документації на будівництво.  Про це свідчать чисельні розслідування журналістів, де  підтверджуються брудні схеми Кличка І його оточення – найбільших забудовників столиці. Журналісти стверджують, що відкати досягають 5% від вартості будівництва тих чи інших інфраструктурних  проектів. Крім того, у Києві одночасно діють два генеральні плани розвитку, що призводить до певної невизначенності й дозволяє КМДА, маніпулюючи фактами, підлаштовувати ситуацію в будівельній сфері під свої меркантильні інтереси.

Ситуація навколо будівництва Ж/М “Патріотика на озерах”, що зводиться за інвестиції громадян через банк "Аркада" – яскраве цьому підтвердження. Інвестори були змушені 12.04.2019 провести мирну акцію протесту під стінами Верховної Ради, щоб Андрій Парубій та депутати парламенту взяли це питання під особистий контроль.

На захист прав майбутніх жителів Ж/М “Патріотика на озерах” стали експерти та громадські активісти. Владислав Дзівідзінський, член українського інституту аналізу та менеджменту політики, заявив: “Люди вийшли на акцію протесту, бо їх реальні поточні проблеми замовчуються, а київська влада нерідко реалізує власні інтереси, ігноруючи запити населення”. Також Віктор Галасюк, Голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва  Верховної Ради України, наголосив, що : “Це удар по інвестклімату держави в цілому”,- і звернувся до Володимира Гройсмана та Арсена Авакова з закликами взяти під особистий контроль та зайнятися розслідуваннями очевидного зловживання міської адміністрації.

На сьогоднішній день, через зловживання владної верхівки Києва, більше 500 сімей можуть залишитися без проінвестованого житла у спальному районі міста.

Міською адміністрацією Києва протягом року здійснюється тиск на різних рівнях на забудовника "Патріотики на озерах" та його фінансового партнера банк "АРКАДА". Незважаючи на Ухвалу Господарського суду від 25.05.2018р. у справі № 910/2902/18, якою встановлено заборону вчиняти будь-які дії щодо розірвання договорів оренди, за особистою вказівкою Віталія Кличка 31.01.2019р. на пленарному засіданні Київської міської ради було прийняте рішення №3/6659 про розірвання договорів оренди земельних ділянок у Дарницькому районі м. Києва, укладених між Київрадою та товариством “КОНТАКТБУДСЕРВІС” - забудовником Ж/М “Патріотика на озерах”. Аби зупити це будівництво, керівництво столиці йде навіть на порушення закону. 

Маючи всю повноту влади в Києві, Кличко дозволяє собі давати вказівки та доручення підконтрольним структурам і службам задля досягнення потрібного особисто йому результату. Нещодавно за ініціативою мера,  Дарницькою районою державною адміністрацією, Департаментом  міського благоустрою, Департаментом будівництва та житлового забезпечення виконавчих  органів Київради, у вандальний спосіб було здійснено демонтаж збудованого шляхопроводу, що пролягав над центральним колектором.  Приводом стала лише інформація керівника ПрАТ "КИЇВВОДОКАНАЛ" про нібито існуючу загрозу для стратегічно важливої каналізаційної труби. Хоча жодних експертиз з цього приводу не проводилося. А от сама мостова переправа пройшла низку експертиз, узгоджень та відповідного проектування,  з розрахунку аби захистити міський колектор і переправа могла б ще десятки років слугувати киянам. Забудовник спроектував цей міст так, аби спочатку він забезпечував доступ до будмайданчика, а пізніше міг би стати частиною транспортної розв'язки в районі вулиць Колекторної та п. Григоренка. Основною метою керівництва Києва було не допустити техніку на будівельний майданчик. Вся абсурдність ситуації в тому, що нинішній мер не побудував і не відремонтував ще жодного моста, але один уже умудрився зруйнувати.  І це при тому, що на момент здійснення цього вандалізму була чинною ухвала  господарського суду від 08.02.2019р. У справі № 910/1424/19, якою встановлено заборону будь-кому чинити перешкоди чи здійснювати демонтаж тимчасових під’їзних доріг та споруд, влаштованих для забезпечення заїзду на земельні ділянки будівельної техніки ТОВ “КОНТАКТБУДСЕРВІС”.

Особливо цинічним є те, що у своїх меркантильних справах мер міста використовує, крім адміністративного ресурсу, ще і громадський рух, тим самим, дискредитуючи його. На прикладі конфлікту навколо будівництва Ж/М "Патріотика на озерах"  чітко простежується, що ГО "Екопарк Осокорки"-  це група  із 10-15 осіб, яка є частиною схеми. Вони є постійними фігурантами всіх скандальних епізодів, і саме  їхні вимоги не лише чують в КМДА, а й безапеляційно виконують. Чомусь дивним чином так співпали пропозиції громадськості й керівництва Києва. Але при цьому інтереси киян, що вклали кошти в будівництво власного житла, повністю ігноруються. Більше того, майже кожна ініціатива підконтрольних псевдо активістів підтримується мером і знаходить підтвердження у владних кабінетах Києва.  Так, у протистоянні за земельні ділянки, на засіданні Постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики 3 квітня 2019 року, була підтримана ініціатива щодо створення парку відпочинку “Екопарк Осокорки”. І це на  території, що  призначена для житлової забудови згідно генерального плану розвитку міста.

Цим відкрилася справжня мета цього будівельного протистояння: очільники столиці вирішили створити умови для особистого прибутку, побудувавши комерційний проект парку дозвілля з атракціонами, забравши у людей мрію жити у власній квартирі.

Також раніше псевдоактивісти ГО “Екопарк Осокорки”, під виглядом акції захисту екології, влаштовували погроми, руйнували  огорожу будівельного майданчика, знищували майно, палили техніку забудовника і жорстоко били охоронців та будівельників, які стали їм на заваді.  Численні звернення забудовника до поліції із заявами про злочини активістів ГО “Екопарк Осокорки” не дали жодних результатів, кримінальні справи не порушуються, а вже порушені – фактично не розслідуються, жодної так і не передано до суду.

Раніше, а саме 07.11.2018 року, Окружний адміністративний суд м. Києва підтвердив законність будівництва шляхом винесення рішення у справі №826/1975/18, в якому докладно описав, що будь-які права ГО “Екопарк Осокорки” не порушуються внаслідок будівництва Ж/М “Патріотика на озерах”, оскільки жодних рішень щодо створення на цій території ландшафтного заказника місцевою владою не приймалося.

Тобто керівництво столиці, плануючи цю рейдерську операцію, забули потурбуватися про створення правового підгрунтя для своїх планів. А тепер діють в обхід закону, сподіваючись, що все їм зійде з рук.

Навіть при побіжному аналізі ситуації стає зрозуміло, що ніякого екопарку з тваринами, рослинами і птахами, за який нібито так борються псевдоактивісти, там і не планувалось керівництвом Києва. Це були звичайні рейдерські атаки за ласий шматок землі, де друзі мера хочуть побудувати парк розваг (атракціони, алкоголь, сміття, зони для швартування дорогих плавзасобів, парковки авто, казино, кемпінги тощо). І це все, потрібно зауважити, в спокійному спальному районі  Києва, де інвестори мріяли отримати житло в чудовому куточку природи, де й жити було б комфортно і відпочити в задоволення, зокрема біля озера Небреж. А будівництво шкіл, садочків, стадіонів, медичного центру та інших інфраструктурних проектів, що запроектував тут забудовник ЖМ "Патріотика на озерах", дозволять майбутнім мешканцям отримати повний набір послуг.

Повне нехтування з боку Кличка інтересами громади, яка вже придбала квартири в новому мікрорайоні столиці та інтересами одного з провідних забудовників, що будує доступне житло вже понад 25 років – це проекція загальної картини привабливості міста.  Підтвердженням цьому є позиція Києва у рейтингах найкомфортніших міст для проживання - Global Liveability Index, де Київ у 2018 році посів 118-те місце, а у рейтингу найдорожчих міст світу - Worldwide Cost of Living, піднявся на 14 позицій і опинився на 4 місці за темпами подорожчання серед 133 мегаполісів.

Андрій Кучер, політичний експерт, громадський активіст

KV планує надалі активно відслідковувати дану тему та готова надати право на відповідь усім згаданим у цій колонці персонам та організаціям. 

КиевVласть

Теги: новости киева, позиция, кучер, Екопарк Осокорки, Контактбудсервіс, Патріотика на озерах

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.