понеділок, 23 грудня 2024 г.
Влада хоче призначати місцевих депутатів. Як і “регіонали”?

Влада хоче призначати місцевих депутатів. Як і “регіонали”?

Іван Неживий

депутат Фастівської міської ради від виборчого округу № 27

Виборчий закон про місцеві вибори мав бути прийнятий уже давно. Правила майбутніх перегонів партії і майбутні кандидати мають знати завчасно. Вони (правила) повинні діяти на всі часи, незалежно від міжпартійної кон’юнктури та рейтингів тих чи інших парторганізацій. І головне: партії і кандидати мають підлаштовуватись під дії закону, а не навпаки, як у нас ведеться досі, коли закони кожного разу перед виборами підлаштовують під потреби певних партій, аби вони потрапили до рад.  

Минулого понеділка було проанонсовано проведення позачергового засідання парламенту. 9 липня, у четвер, мали ухвалити в цілому новий закон про місцеві вибори.  Місцеві організації політичних партій і небайдужі громадяни завмерли в очікуванні. Але не склалося. Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман оголосив, що цього засідання не буде. І очікуваних змін до правил виборчих перегонів годі й чекати. Вибори 25 жовтня, вочевидь, відбудуться за старим законом 2010 року, його автором був „регіонал” Олександр Єфремов.

Влітку 2010 року я, вичитавши „регіоналівські” новації, ще тоді назвав той законопроект „законом про призначення місцевих депутатів”. Ключове слово – призначення. І не помилився. Цей закон потрібен був Віктору Януковичу і Ко для формування більшості в місцевих радах по всій Україні. І це йому вдалося, за винятком лише кількох західних областей. Ну, для цього ж і приймався закон. Завдяки йому Янукович узурпував владу на місцях.

Пам’ятаєте, у бюлетенях для голосування з „виборів” депутатів усіх місцевих рад Партія регіонів була тоді під першим номером, „Фронт змін” буцімто опозиційного Яценюка – під другим (принаймні так було на Київщині). Один із місцевих керівників парторганізації „фронтовиків” мені пояснив згодом, що Яценюк домовився із керівництвом Київської облдержадміністрації про цю позицію. А ще згадаймо, що цей закон дозволив не реєструвати невгодних кандидатів під різними приводами, не видавати рішень комісій про відмову в реєстрації та їх обґрунтування. Не давав можливості у судовому порядку оскаржити результати „виборів”. Згадаймо про можливості закону клонувати парторганізації...

Я з жахом згадую жовтень 2010 року, коли за лічені дні до виборів колегія Київського адміністративного суду, розглядаючи мою скаргу на відмову Фастівської міської виборчої комісії зареєструвати мене кандидатом у депутати, лінійкою міряла подані мною фотокартки. Кожен із трьох суддів колегії. У суді представник комісії пояснював: Івана Неживого не зареєстровано кандидатом у депутати міськради, бо він подав фотографії на півтора міліметра менші, ніж встановлено законом „регіонала” Єфремова. І таких випадків, як зі мною, було безліч по всій Україні. Згодом виявилося: однопартійці Януковича домовилися з усіма місцевими фотоательє, щоб вони виготовляли фотографії заздалегідь відомих опозиціонерів на кілька міліметрів меншими... У Фастові, аби відгородити міську виборчу комісію від невдоволених та „зрізаних” кандидатів, навіть встановили броньовані двері. Такого не було ні за КПРС, ні за Кравчука та Кучми.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 
 

Я переконаний, що небажання парламентської коаліції прийняти новий, цивілізований закон про місцеві вибори зумовлена бажанням влади нинішньої – прем’єра і президента – скористатися„регіоналівським” досвідом і сформувати місцеві ради тільки із своїх представників. Іншого пояснення я не бачу.

Насамкінець зазначу, що, на моє глибоке переконання, відмова прийняти новий виборчий закон і рішення провести вибори за старим засвідчить, що П.Порошенко та А.Яценюк і вся їхня коаліція не далеко втекли від своїх „папєрєдніків”. Бо нині чинний закон попередньої влади дає змогу владі нинішній не обирати, а призначати місцевих депутатів. І це призведе до узурпації влади на місцях.

P.S. Очевидно, незабаром ми почуємо розпачливі промови політиків про те, що прийнятий у першому читанні виборчий законопроект недосконалий, вибори за ним проводити неможливо, а поправки внести не встигають. У такому разі я завчасно пропоную вихід. Відновити дію Закону України „Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів № 1667- IVвід 06.04.2004 р. із усіма змінами, внесеними до нього. Для цього треба лише 226 голосів народних обранців і підпис президента. Цей закон був теж не досконалим. Партійні списки не були відкритими. Але за ним 2006-го року депутатів не призначали, а обирали!

КиевVласть

Теги: выборы, власть, порошенко, яценюк, партия регионов, мажоритарка, коалиция, узурпация, партийные списки, неживий

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.