четвер, 12 грудня 2024 г.
Витрати на створення ОСББ оплатить місто

Витрати на створення ОСББ оплатить місто

Наталія Манойленко

Депутат Київради VIII скликання (фракція “Об’єднання “Самопоміч”), член постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу

Одним із пріорітетів моєї діяльності у якості члена Постійної комісії з питань ЖКГ і ПЕК є підтримка киян, що вирішили створити у власному будинку об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). З цією метою часто зустрічаюсь з учасниками ініціативних груп із створення ОСББ.

Серед проблем, з якими вони стикаються, є відсутність стартового фінансування витрат, які виникають на етапі створення об’єднання, а саме:

  • витрат на роздруковування та ксерокопіювання оголошень та документів;

  • на витребовування у державних реєстраторів та БТІ відомостей щодо співвласників житлових та нежитлових приміщень в будинку;

  • підготовку необхідної для проведення установчих зборів документації (проекту Статуту, протоколу, листів письмового опитування тощо);

  • здійснення розсилки рекомендованих листів – запрошень на установчі збори, оренду приміщення для проведення установчих зборів та юридичний супровід державної реєстрації ОСББ тощо.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Такі витрати сумарно можуть складати декілька тисяч гривень. Переконати сусідів надати кошти на покриття витрат тоді, коли ще невідомо, чи вдасться створити ОСББ – дуже складно, а самостійно профінансувати їх, без жодної надії на повернення коштів, – також не всі можуть. Таким чином, гарна ініціатива може загинути ще на самому початку її втілення.

Вважаю, що у вирішенні цієї проблеми ми, як депутати Київради, можемо і повинні допомогти людям, тому стала ініціатором проекту рішення про запровадження ресурсних центрів допомоги ОСББ, які візьмуть на себе всі витрати по створенню об’єднання, від початку діяльності ініціативної групи до моменту державної реєстрації ОСББ.  

Читайте: КГГА будет дополнительно консультировать киевлян по вопросам ОСМД

Цю ініціативу одноголосно підтримали колеги із постійної комісії з питань ЖКГ та ПЕК, а депутати Валерій Гуманенко, Святослав Кутняк, Олег Костюшко, Лариса Дегтярьова та Віктор Грушко взяли участь у розробці відповідного проекту рішення у якості співавторів.

Крім допомоги на етапі створення ОСББ, вкрай необхідною є також підтримка в перші місяці діяльності об’єднання, коли у нього ще відсутні будь-які власні кошти, а витрат вже чимало. Серед основних потреб – фінансування юридичного та бухгалтерського супроводу.

Згідно проекту рішення, новоствореним ОСББ буде забезпечено безкоштовний юридичний та бухгалтерський супровід впродовж перших 3-х місяців від дати державної реєстрації. Наразі розглядається можливість подовження цього строку до 6 місяців.

Не будуть залишені напризволяще і діючі ОСББ. Їм на постійній основі надаватимуться безкоштовні юридичні консультації. Плануємо, що надалі на базі ресурсних центрів допомоги ОСББ будуть проводитись лекції та семінари з актуальних питань діяльності ОСББ, існуючих програм бюджетного фінансування, проектів підвищення енергоефективності тощо.

Департамент житлово-комунальної інфраструктури КМДА висвітлюватиме актуальну інформацію щодо підтримки киян у реєстрації та супроводі діяльності ОСББ в новостворених ресурсних центрах. Сподіваюсь, що впродовж наступних 2-3 тижнів Київрада підтримає цей корисний для людей проект рішення в цілому.

Наталія Манойленко, депутат Київради  VIII скликання (фракція “Об’єднання “Самопоміч”), член постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу

KиевVласть

Теги: київрада, осбб, жкг, самопоміч, ресурсні центри, наталія манойленко, жк послуги

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.