понедельник, 6 июля 2020 г.
Вирішення забудовних конфліктів має здійснюватись не через судове переслідування активістів

Вирішення забудовних конфліктів має здійснюватись не через судове переслідування активістів

Олександр Дядюк

голова правління ГО “Кияни об’єднуємось”

В останній час у Києві суттєво загострились навколозабудовні конфлікти між забудовниками і мешканцями прилеглих до будівництва будинків.

На нашу думку, значної частини цих конфліктів вдалось би уникати, якби забудовник намагався знайти порозуміння з мешканцями, тим паче, що часто головну роль у цих конфліктах відіграє суто емоційний чинник. Але для цього треба бути здатним та готовим до діалогу.

Проте, забудовники звикли дивитись на мешканців зверхньо, а активістів звинувачувати у піарі та у вимаганнях грошей.

На жаль, випадки “тупого піару”, або й навіть вимагання траплялись і це не секрет, але, якби у конфліктів не було б реального підґрунтя то такі, навіть недобросовісні, активісти не знаходили б підтримки у мешканців. Тому, проблема не у активістах, а у самих забудовниках,  у тому, що частина забудов справді відверто незаконна, а у тих випадках, коли конфлікт розгорівся навколо, можливо, цілком законного будівництва, проблема - у нездатності забудовника знайти спільну мову з людьми або й взагалі у небажанні діалогу.

Замість того щоб вести такий діалог, забудовники часто-густо намагаються “пресувати” мешканців, а особливо - активістів.

Оскільки випадки відвертого фізичного насилля за допомогою найнятих тітушок набули занадто великого негативного суспільного резонансу, “грамотніші” забудовники перейшли до юридичного тиску на активістів, і на сьогодні у різних судах міста розглядається ряд позовів з боку забудовників до активістів про відшкодування начебто понесених матеріальних збитків та втрати ділової репутації і моральної цноти.

На нашу думку, це – тупиковий шлях. По-перше, все обґрунтування таких позовів часто є відверто сумнівним і, знову таки, мотивованим емоціями керівництва забудовників і намаганням у такий спосіб залякати активістів. А, по-друге, на нашу думку, навіть якщо забудовнику вдасться виграти такий суд, то це лише призведе до трагедії окремої людини і її сім’ї, які попадуть у скрутне матеріальне становище через стягнення з них значних коштів. Однак не вирішить конфлікту. Адже суть конфлікту залишиться невичерпаною.

У якості захисників мешканців в таких справах брали участь і члени нашої організації, а у справі за позовом забудовника Кисиліцина Ю. Є. до мешканців будинку по Миропільській, 29 таке представництво здійснюється і на даний час. І, знаючи історію таких судових справ та маючи досвід, ми можемо однозначно сказати: панове забудовники, треба вирішувати причину конфлікту, а не “пресувати” активістів.

Шановний “Житлоінвестбуд-УКБ”! Може, вистачить “ганяти” по судах нещасного Черняховського, адже від того, що він перестав з’являтись на акціях, акції і протести не припинилися.

Не вирішать конфлікти ні судові переслідування активістів з Микільської слобідки, ні з Волгоградської, ні будь-кого іншого. Ви можете спричинити трагедії окремих людей, але не вирішите проблеми.

Тому ми закликаємо вас, шановні (дехто не зовсім) забудовники! Якщо ви вважаєте, що ваші забудови законні – відкличте свої позови та спробуйте шукати діалог і порозуміння з мешканцями.

Адже, якщо ваша забудова справді абсолютно законна, то ми впевнені - ви зможете це донести до людей і знайти з мешканцями порозуміння і жодні активісти не зможуть вам завадити.

Чи, може, ви не впевнені у законності своє забудови? Ну, тоді інша справа!

PS: Це звернення вже направлено мною до керівництва компаній КП “Житлоінвестбуд-УКБ” Кісіліціну Юрію Єгоровичу, ДП “Укрбуд”, ТОВ “Вагра”, ТОВ “Дісбуд”, Олені Розовик та іншим відомим і невідомим нам забудовникам міста Києва.  

Олександр Дядюк, голова правління  ГО “Кияни об’єднуємось”

Читайте: Допекли: АТОшник обещает физически уничтожить чиновников, потворствующих стройке “Геоса” на пр. Победы (видео)

КиевVласть

Теги: укрбуд, Київ, новини, Житлоінвестбуд

воскресенье, 5 июля 2020 г.
18:21
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
18:05
На Киевщине растет задолженность по заработной плате
17:03
Киевская таможня в июне направила в госбюджет более 8,2 млрд гривен
16:06
В КГГА решили установить в Киеве 21 общественный туалет модульного типа (адреса)
15:01
За сутки в Киевской области коронавирусную болезнь подтвердили у одного ребенка и у 26 взрослых
14:08
Власти столицы решили заплатить более 8,5 млн гривен предоплаты за ремонт двух пешеходных мостов
13:04
В Киеве за сутки от короновируса выздоровели 32 человека, заболели почти 80 человек
12:05
Гендиректора “Киевводоканала” попросили пояснить странные начисления за обслуживание счетчика в одном из домов в Оболонском районе
11:02
В Украине за сутки 22 человека умерли от коронавирусной болезни
10:09
Сотрудников локомотивного депо станции “Дарница” подозревают в хищении 74 тонн дизельного топлива
09:06
Зеленский потребовал от Венедиктовой и Авакова остановить насилие на улицах
07:15
Планові відключення електроенергії в Київській області 5 липня 2020 року (повний список населених пунктів)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 5 июля 2020
суббота, 4 июля 2020 г.
18:05
Воскресные ярмарки 5 июля пройдут в двух районах Киева (адреса)
17:08
На Киевщине задержали подозреваемого в хранении оружия и изготовлении наркотиков (фото)
16:08
В воскресенье, 5 июля, будет ограничено движение по улице в Дарницком районе Киева (схема)
Календарь событий