неділя, 15 грудня 2024 г.
Відкритий лист Генеральному прокурору України

Відкритий лист Генеральному прокурору України

Анатолій Велімовський

кризовий менеджер, волонтер

       Генеральному прокурору України

п. Рябошапці Р.Г.

Відкритий лист

Шановний Руслане Георгійовичу!

ГО “Асоціація захисту іноземних інвестицій” звертається до Вас щодо дій, які мала б провести Генеральна прокуратура для покращення інвестиційного клімату в Україні та повернення довіри до неї іноземних інвесторів.

Ситуація з довірою інвесторів до України як держави завжди була плачевною, але останніми роками стала просто жахливою. У 2015-1018 році у правоохоронних органах України, і в першу чергу у Військовій прокуратурі, фактично було створено злочинне угрупування, яке займалося систематичним грабунком вітчизняних та іноземних інвесторів. Для цього під надуманими приводами відкривалися кримінальні провадження, які за прямими вказівками деяких політичних осіб швидко розглядалися у судових засіданнях. В результаті обшуків вилучалося рухоме та нерухоме майно, грошові кошти, а до самих так званих “підозрюваних” застосовувалися різні методи тиску, аж до утримання під вартою. За закриття кримінальних справ деякими співробітниками військової прокуратури вимагалися хабарі. Те ж саме стосувалося повернення власності і коштів, що були незаконно вилучені.

Хочемо наголосити, що йдеться не про поодинокі випадки, а саме про систему, жертвами якої стали тисячі осіб, як громадян України, так і іноземців. Подібні дії вітчизняних “правоохоронців” болісно вдарили по іміджу України. Значна частина іноземних інвесторів та, як результат, урядів багатьох країн і понині сприймають Україну як специфічне “Гуляй-поле”, де фактично відсутні будь-які закони і гарантії інвестицій та ведення бізнесу.

Зрозуміло, що це системне питання, яке має вирішуватися на усіх рівнях влади. Але, шановний Руслане Георгійовичу, саме Генеральна прокуратура може стати тим лакмусовим папірцем, що надішле іноземним інвесторам сигнал щодо змін на краще в інвестиційному кліматі країни. Виходячи з останніх дій і заяв Вас та Ваших заступників, у нас є надія в тому, що нова команда Генеральної  прокуратури не тільки це розуміє, а і налаштована на рішучі дії в цій сфері.

ГО  “Асоціація захисту іноземних інвестицій” підтримує ініціативу Головного воєнного прокурора Віктора Чумака, щодо передачі всіх справ, в яких не задіяні військовослужбовці, або ці справи не стосуються військових злочинів, з відання Військової прокуратури до ГПУ. Але, на наш погляд, цього недостатньо.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Генеральна прокуратура України мала б піти далі та продемонструвати світові принципові зміни в її ставленні до бізнесу та інвесторів.

Для цього:

1. Провести перевірку всіх справ, які були відкриті Військовою прокуратурою у 2015 – 2018 роках щодо будь-якого бізнесу та бізнесменів.

2. Закрити ті з цих справ, що викликають сумнів щодо правомірності їх відкриття чи просто не мають судової перспективи.

3. Повернути фігурантам цих справ та третім особам, які стали випадковими жертвами, майно і грошові кошти, що були в них вилучені.

4. Під час проведення атестації працівників прокуратури виявити осіб, що причетні до грабунку інвесторів в минулі періоди, та не атестовувати їх.

Впевненні, що ці кроки Генеральної прокуратури подадуть серйозний сигнал світовій спільноті щодо позитивних змін в Україні та значно покращать інвестиційний клімат та довіру до країни.

Шановний Руслане Георгійовичу. Ви та ваша команда взяли на себе важкий чи, як здається багато кому, непідйомний тягар – створення принципово нової прокуратури за прикладом розвинутих країн світу. Впевнені, що лише рішучі і послідовні дії за активної підтримки небайдужої громадськості дозволять у повній мірі вирішити це завдання.

З повагою та побажаннями успіху,

Від імені членів ГО “Асоціація захисту іноземних інвестицій”

Анатолій Велімовський, Голова ГО “Асоціація захисту іноземних інвестицій”

КиевVласть

Теги: новости украины, гпу, инвестиции, открытое письмо, судебная система, анатолий велимовский, генеральна прокуратура, правоохранительная система, иноземные инвесторы, рябошапка, военная покуратура

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.