понеділок, 23 грудня 2024 г.
Від кав'ярні до сухпайків: історія волонтерської ініціативи “Julia’s coffee shop” та “4 pizza’s & prosecco”

Від кав'ярні до сухпайків: історія волонтерської ініціативи “Julia’s coffee shop” та “4 pizza’s & prosecco”

Юлія Костроміна

власниця мережі кав’ярень “Julia’s coffee shop” та італійського ресторану “4 pizza’s & prosecco”

Березень 2022 року став початком нашої волонтерської ініціативи. Разом з моїм чоловіком Валерієм вирішили, що не хочемо залишатися осторонь, а бути корисними для тих, хто цього потребує. Перший крок в напрямку допомоги було зроблено в партнерстві з фондом “Unchain fund Ukraine”. Коли росія здійснила повномасштабне вторгнення в Україну, друзі мого чоловіка у співпраці з фондом вирішили виготовляти натуральні сухпайки для військових в зоні бойових дій та мешканців, які проживають у фронтових та прифронтових зонах. Так народилася ідея виготовлення сублімованих сухих пайків для зручного та швидкого приготування.

Фонд закуповував сировину та обладнання, а ми виконували сам процес фасування продукції та доставку. Однак з часом, фонд, на жаль, припинив свою діяльність. Та, відчувши власні можливості, маючи свій бізнес, ресторан та мережу кав’ярень, вирішили продовжити розпочату справу. 

Так народжується новий етап нашої волонтерської ініціативи, де ми вже як майже рік самотужки виготовляємо всю продукцію із натуральних складників. Мій чоловік взяв на себе відповідальність за перевірку якості та пошуку якісної сировини для сухпайків. Враховуючи, що фінансування тепер йде лише з наших власних коштів, одержаних від прибутку з бізнесу, кількість виготовлення сухпайків зменшилась. Та це дозволило нам покращити якість продукції, рецептуру та збільшити терміни придатності сублімованих страв, які ми передаємо не лише на фронт, а й у прифронтові зони, де не вистачає продуктів харчування. 



Це, загалом, натуральні каші швидкого приготування: кус-кус з ковбасками, гречка з в’яленим м’ясом та грибами, вівсяні солодкі каші на сніданки, а також борщі та супи швидкого приготування. Перед кожною відправкою ми аналізуємо і враховуємо потреби кожного регіону, куди відправляємо допомогу. Тож до цього списку додаються також і питна вода, засоби особистої гігієни та їжа для тварин. 


Кожна поїздка здійснюється особисто разом із нашим друзями власним вантажним транспортом. Кожна така поїздка коштує близько 50-60 тисяч гривень. Витрати на пальне і на обслуговування автомобілів беруть на себе наші друзі, тому кошти витрачаються виключно на каву та виготовлення сухпайків.

Доставляємо нашу ж продукцію в різні точки: іноді доставляємо військовим напряму, також наша продукція доходить до фондів, які забезпечують подальшу доставку до місць з найбільшою потребою. Загалом відправки здійснюються один чи два рази на місяць. Де є можливість одержати доставку, відправляємо нашу продукцію в прифронтові зони і “Новою поштою”. Останнього разу ми доставляли продукцію в Донецьку область, недалеко від Бахмуту. Наступна вже відправиться до Херсону.

До нас, для надання гуманітарної допомоги звертаються не лише військові чи фойди. Ми організовували доставку продуктів харчування у вигляді понад 20 тис. штук сухпайків і для мешканців столиці. 

Мене завжди надихало переконання, що кожен з нас, хто залишився в країні, має обов'язок робити все можливе для Перемоги. І кожен бізнес має, має бути соціально відповідальним і внести свій вклад для наближення нашої Перемоги. Саме це підштовхнуло нас розвивати наш бізнес навіть у часи війни. Ми віримо у ЗСУ та робимо все, що в наших силах, аби допомагати.

Ми готові продовжувати свою волонтерську діяльність доти, доки це буде потрібно – до самої Перемоги. Кожен раз, коли ми відправляємо нову партію сухпайків разом з ароматною кавою, ми відчуваємо велике щастя та гордість. 

І хоча ми не шукаємо суспільного визнання чи  поваги, нам було би приємно, якщо наш приклад надихне і його будуть наслідувати інші, знаходивши способи допомагати країні та ЗСУ. Ця історія – це не лише про наші зусилля, а й про те, як кожна галузь бізнесу у кожній сфері може внести свій внесок у важливу справу. 

КиївВлада

Теги: новини києва, війна росії проти україни, напад росії на україну, Київ, бізнес, волонтерство, допомога зсу, сухпайки

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.