вівторок, 23 квітня 2024 г.
Відкрите звернення щодо розгляду проекту  Генерального плану м. Києва 2025

Відкрите звернення щодо розгляду проекту Генерального плану м. Києва 2025

Виктор Глеба

Эксперт-градостроитель, член-корреспондент Украинской академии архитектуры, кандидат наук государственного управления

Щодо порушення вимог чинного законодавства

при розгляді проекту Генерального плану м. Києва 2025

Президенту України

П.Порошенку

Прем’єр-міністру України

А.Яценюку

Ми, депутати міської ради, громадські активісти та експерти, мешканці м. Києва, відстоюючи свої громадянські права,  висловлюємо занепокоєння діями Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (далі – Мінрегіон) та Київської міської державної адміністрації (далі - КМДА) щодо намагання чиновників прийняти проект Генерального плану м. Києва 2025 p, не дивлячись на порушення норм чинного законодавства, всупереч діючому Генплану розвитку м. Києва до 2020 р., ігноруючи спротив громадськості та з приховуванням інформації від суспільства.

Не зважаючи на передвиборчі виступи з високих трибун та обіцянок щодо готовності до співпраці з експертним середовищем киян, відкритості  до суспільства, поінформованості громади про дії нової команди мера Києва, по факту ми можемо констатувати грубі порушення чиновниками всіх рівнів не тільки містобудівного законодавства але й вимог до публічності, при обговорені та прийнятті рішень щодо планування  розвитку м. Києва. 

Зокрема, в порушення  ЗУ “Про інформацію” та ЗУ “Про доступ до публічної інформації”, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства намагалось таємно провести 27 жовтня 2014 року архітектурно-містобудівну раду, користуючись ситуацією післявиборчого процесу в країні. Жодної інформації на веб-сторінці Мінрегіону та КМДА про проведення даного засідання не було.

Читайте также: Общественность сорвала рассмотрение Генплана Киева 2025

Викликає занепокоєння той факт, що радник Президента України О.Богомолець, деякі депутати міської ради Києва та громадські активісти випадково взнали про проведення архітектурно-містобудівної ради із мережі фейсбук, а не із сайту Мінрегіону або КМДА, як того вимагає чинне законодавство. Також відсутня на веб-сторінці  суб’єктів владних повноважень не лише інформація про проведення розгляду генплану столиці, але й порядок денний архітектурно-містобудівної ради, обґрунтування необхідності прийняття нового Генплану 2025 за умови існування чинного Генплану 2020 тощо.

Фактично, Мінрегіоном та КМДА на засіданні архітектурно-містобудівної ради від 27.10.2014 планувалося, без заслуховування альтернативних позиції та без представників громадськості, не зважаючи на відсутність погоджень Мінекології та відкликання Мінкультом своїх попередніх погоджень, рекомендувати на розгляд та подальше затвердження Київрадою Генерального плану розвитку м. Києва та його приміської зони.

Зазначене засідання Мінрегіону відбулося також із грубими порушеннями ст.20 та ст. 21 Закону України  “Про регулювання містобудівної діяльності”, які  регулюють порядок діяльності архітектурно-містобудівної ради та порядок проведення громадських слухань щодо розроблених проектів  містобудівної   документації   на місцевому   рівні. А саме, Мінрегіон, за 20 днів до проведення архітектурно-містобудівної ради, мав письмово  інформувати про дату і місце такого розгляду та  забезпечити  можливість ознайомлення   з її розділами. Крім того, спірні питання по генплану мали бути вирішені на погоджувальній комісії Київради, але такі дії не були вчинені суб’єктами владних повноважень Мінрегіону, Київради та КМДА.

Наголошуємо, що на офіційному сайті Департаменту містобудування та архітектури КМДА розміщені матеріали “Генерального плану розвитку м. Києва та його приміської зони до 2025 року”, які були розроблені у період з 2009 по 2011р.р., і  направлені в Держекспертизу.

На засіданні архітектурно-містобудівної ради 27 жовтня була спроба презентації “нового генплану Києва”, розробленого у 2014 році і терміном дії до 2025 року., який не обговорювався з громадськістю, не подавався в експертизу та не направлявся на розгляд та узгодження до Міністерств і державних відомств. Пояснювальна записка та графічні матеріали цих двох “зроблених по новому” генпланів суттєво відрізняються між собою, не вказують кількості (площі) розміщення об’єктів соціальної інфраструктури,  містять розрахунки до 2021 року та не відповідають затвердженій Стратегії розвитку м. Києва.

Колишні головні архітектори м. Києва В.Присяжнюк та С.Броневицький, які працювали при тодішніх мерах столиці О.Омельченко та Л.Черновецькому, зараз  є розробниками “нового” генплану столиці, за яким передбачається будувати житло і торгові центри у дворах житлових будинків, на дитячих і спортивних майданчиках, стадіонах, скверах, територіях лікарень, водоохоронних зонах тощо. Головний архітектор столиці С.Целовальник, який був призначений у 2010 році О.Поповим за погодженням М.Азарова, продовжує  виконувати свої функції лобіста “нового” генплану,  на який депутати вже нової Київради виділили мільйон гривень на останній сесії в жовтні 2014 р.

Особливо нас обурює намагання вже нової міської влади Києва, обраної після Революції Гідності, фактично обгрунтувати допущені попередниками порушення чинного Генерального плану 2020. Звертаємо Вашу увагу, що проект “нового” Генерального плану м. Києва 2025 був ініційований ще Л.Черновецьким і мав на меті узаконити  вже прийнятті рішення щодо відведення земельних ділянок.

Для запобігання корупції та вирішення проблемних питань в столиці, ще 15 жовтня 2014 року ряд депутатів міськради Києва, громадських активістів та експертів в сфері архітектури та містобудування звернулися із ВІДКРИТИМ ЗВЕРНЕННЯМ  до міського голови В.Кличка, де зазначили необхідність громадського обговорення питання розвитку міста в частині містобудування та архітектури. 

Досі жодної відповіді на це звернення, не отримано. Натомість маємо намагання влади у не публічний та непрозорий спосіб вирішити питання легалізації Генплану 2025 попри негативний публічний резонанс щодо цього документу.

У зв’язку із зазначеним вище, просимо Вас:

1.   Взяти під особистий контроль питання боротьби із зловживаннями і притягнення до відповідальності посадових осіб Мінрегіону та КМДА, які винні в порушенні Законів України, а також доручити підконтрольним органам здійснити перевірку виконання ЗУ “Про очищення влади” в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ і Департаменті містобудування і архітектури КМДА.

2.  Cтворити окрему робочу групу Кабміну спільно з Адміністрацією Президента для прийняття остаточного рішення про подальшу долю Генплану м. Києва. Залучити до роботи цього органу громадські організації та експертів, які не приймали участі в його розробці і не отримували коштів з міського бюджету від злочинної влади попередників.

3.  Врахувати інтереси громади м.Києва і Київської області та забезпечити права на доступ до публічної інформації  щодо кількості (площі) розміщення шкіл, дитячих садків, поліклінік і лікарень, станцій швидкої допомоги, пунктів і шляхів евакуації населення, стадіонів, санаторно-курортних та оздоровчих закладів, об’єктів культури і мистецтва, спортивних та дитячих майданчиків, інших об’єктів соціальної  інфраструктури, які не показані на Генплані 2025 та обчислюються загальними розрахунками житлової або громадської забудови.

4. Підтримати ініціативу активної частини суспільства щодо проведення громадської експертизи Генплану 2025 та обговорення розвитку міста Києва за участі представників Київської області в питаннях визначення меж, розміщення кладовищ, сміттєзвалищ, інженерних споруд, промислових об’єктів тощо в інтересах соціально-економічного розвитку територій всіх адміністративних одиниць та відповідного наповнення бюджетів;

5. Допомогти організувати громадські слухання в кожному районі м. Києва щодо необхідності актуалізації Генплану 2020 або можливості прийняття Генплану 2025, сприяти висловленню альтернативних думок науковців та експертів у питаннях містобудування і архітектури, які прагнуть створити соціально-економічну а не комерційну модель столиці України.

Відкрите звернення підтримують громадські організації, Народні архітектори України, експерти у галузі містобудування та архітектури, небайдужі кияни, активні громадяни. В мережі фейсбук створена сторінка супротиву злочинному генплану 2025.

З повагою та сподіваннями,

експерт у галузі містобудування,

кандидат наук державного управління,

дійсний член Української академії архітектури                                  В.Ю.  Глеба

Читайте также: Счетная палата уличила Минрегинстрой в разбазаривании бюджета

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

КиевVласть

Теги: кгга, глеба, генплан2025, поршенко

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій