Территория разума

Сергій Кравченко

Важлива інформація про полігон ТПВ №5

7 апреля 2017 г. 13:04

Сергій Кравченко Голова села Підгірці

Проблема № 1. Суттєво занижуються об’єми зібраного сміття. За даними ПАТ «Київспецтранс» на даний час накопичено 35,6 млн. м/куб відходів, що наче розраховано згідно проектної площі полігону. В дійсності, проектна потужність полігону майже в двічі перевищена, оскільки ще у 2006 році фахівцями Мінприроди було встановлено, що проектна потужність 1-ї черги полігону складає 9,1 млн. м/куб, а 2-ї – 10 млн. м/куб відходів. Крім того, площа складування відходів збільшена на кілька гектарів (приблизно на 5 га), що вказує на невідповідність інформації про кількість накопичених відходів, а також означає, що сміття складується за межами проектованої площі полігону, тобто на ділянці технологічно незахищеній від потрапляння фільтрату у ґрунтові води.

Проблема № 2. Суттєво занижуються показники кількості утвореного фільтрату. За даними ПАТ «Київспецтранс» щоденно в тілі полігону утворюється 200 м/куб фільтрату, при цьому всього фільтру утворено 700 тис. м/куб. Хоча навіть за вказаними данини, які також занижено, лише за 25 років експлуатації полігону мало утворитись не менше 1,5 млн. м/куб фільтрату. Тобто, з урахуванням випаровування, приблизно 500 тис. м/куб було вилито в ґрунт і річку Сіверка. Якщо щоденно працюватиме існуюча на полігоні система очистки фільтрату, переробити накопичений фільтрат вдасться лише через 10 років, хоча встановлена очисна система не здатна переробити навіть щоденно утворювану кількість фільтрату. У разі розширення втричі потужностей системи очистки фільтрату, перебити лише накопичений його об’єм можливо буде за 6 років. При цьому досі не знайдено вирішення способу безпечної утилізації концентрату, якого після переробки фільтрату утвориться не менше 100 тис. м/куб.

Подписывайтесь на новости «КиевVласть»
 

Проблема № 3. Ігнорується забруднення атмосферного повітря виражене в наявності сильного неприємного запаху, що розповсюджується в населених пунктах. За даними офіційних досліджень проведених лабораторіями СЕС, атмосферне повітря в населених пунктах, розташованих навколо полігону, відповідає санітарним нормам. Хоча результати проведених незалежних досліджень вказують на наявність в повітрі на території с. Підгірці перевищень гранично-допустимих норми формальдегіду, а також слідів бензилу-хлористого (може викликати онкологічні захворювання).

Проблема № 4. Приховуються і фальсифікуються дані про стан забруднення навколишнього природного середовища. Акти обстежень Державної екологічної інспекції не відповідають дійсності, оскільки не фіксують витікання за межі полігону значних об’ємів фільтрату, що дає можливість винним особам уникнути відповідальності. При цьому приховується шкідливими речовинами (кадмій, фенол, нітрати, поверхнево-активні речовини) забруднення річки Сіверка і ставку в с. Креничі.

Наслідки ігнорування проблем:
- багаторічне відчуття смороду;
- реальна загроза здоров’ю мешканців прилеглих до полігону населених пунктів;
- тотальне забруднення підземних вод;
- знищення екосистеми від накопичення шкідливих речовин, в рослинах, ґрунтах і поверхневих водах.

Для вирішення проблем необхідно: 
1. Вимагати від Київської міської державної адміністрації, провести за сучасними екологічно безпечними технологіями рекультивацію полігону, а також санацію прилеглої території, що включатиме очищення водних об’єктів, та влаштування зелених насаджень навколо полігону.
2. Провести громадські обговорення проектів рекультивації/реконструкції полігону.

Читайте: Сергей Кравченко: “Полигон №5 в Подгорцах оккупировали цыгане, но полиция считает, что такой проблемы нет”

Сергій Кравченко, Голова села Підгірці

Джерело

КиевVласть

Теги: Сергій Кравченко, Підгірці, полігон, сміття, забруднення