п'ятниця, 26 квітня 2024 г.
В Україні знищено “державний нагляд і контроль у містобудуванні”

В Україні знищено “державний нагляд і контроль у містобудуванні”

Виктор Глеба

Эксперт-градостроитель, член-корреспондент Украинской академии архитектуры, кандидат наук государственного управления

Для всіх без винятку забудовників в Україні діють Державні будівельні норми, відходити від яких забороняється будь-якими статутами і регламентами будівельних робіт. Зокрема, відстані встановлені в "радіусах", розміри, типи, види сходових маршів та систем пожежогасіння, кількісні (параметричні показники) машиномісць, площі майданчиків тощо нікому не дозволено нехтувати в проекті та при будівництві. Але чому в 2019 році за системою "Прозора ДАБІ" можна побачити десятки дозволів та сертифікатів готовності об’єкту, виданих з порушенням ст. 10 ЗУ "Про будівельні норми"?

Які наслідки настають при порушеннях в будівництві ми можемо яскраво побачити по тим сумним подіям, які були пов'язані з обваленнями житлових будинків, будівель і споруд. В минулому році в смт. Вишневому на Київщині впав дах нового спорткомплексу. Очевидці стверджують, що снігу було небагато, і причина обвалення конструкції спорткомплексу криється в низькоякісних матеріалах, які були використані для будівництва. Хтось каже про грубі помилки, які були допущені при проектуванні спорткомплексу. У будь-якому випадку, надзвичайна подія з обваленням даху спорткомплексу в Вишневому, яке ледь не закінчилося трагедією з масовою загибеллю дітей наочно демонструє, що ні на рівні проектування, ні в процесі самого будівництва і здачі в експлуатацію адекватного контролю з боку державних контролюючих органів за об'єктом не велося.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Тотальне порушення місцевими та регіональними органами містобудування і архітектури та інспекціями Держархбудконтролю ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності" та ЗУ "Про будівельні норми", а також відсутність покарання за невиконання законів, породжує безвідповідальність тих, хто видає вихідні дані МУО та Дозволи на будівництво, нехтуючи планувальними нормами. Окремо слід наголосити на безконтрольності з боку ДАБІ за виконанням Генплану міста, ДПТ, Зонінгу, проектів комплексної забудови, якими легалізується знищення рекреації та ігнорування будівництва соціальної інфраструктури.

Як співавтор Аналітичних записок та Концепції публічного управління в галузі містобудівної діяльності, я намагався неодноразво достукатись до "державних мужів" з Мінрегіону. В кінці року було проведено Форум "Відкрита ДАБІ" та показано шляхи е-модернізації контрольних і наглядових функцій ЦОВВ. Нажаль, псевдоактивісти зірвали нам підписання резолюції про співпрацю між "ГО "Асоціація містобудівельників України" і ГО "Сила Громад" з керівництвом Держархбудінспекції. Декілька слайдів з презентації на зазначеному Форумі викликали особливий резонанс.

Нова модель оприлюднення інформації про територію будівництва в опції "Геопростір" відкриває можливості для "е-коридору" громадськості побачити будівництво ще до початку встановлення огорожі – на стадії реєстрації документу.

Будь-який план заходів по нагляду і контролю може бути підкріплений ГІС інструментами з відкритих джерел та метаданих ДЗК і Містобудівного кадастру:

Останні науково-методичні посібники за моїм співавторством, щодо формування Паспортів ОТГ, виступи на конференціях і круглих столах тощо спрямовані на донесенні простого меседжу: "ПОВЕРНІТЬ ДЕРЖАВУ". Перечитайте і виконуйте діючу, хоча і пошматовану Конституцію, виконуйте закони і кодекси, несіть відповідальність за свої політичні обіцянки.

Чому не покараний жоден забудовник, чиновник, архітектор, які проігнорували законодавство і потурають будівельній мафії? Відповідь проста – в нашій країні знищено "державний нагляд і контроль у містобудуванні".

Віктор Глеба, незалежний експерт з державного управління у галузі містобудування, член-кореспондент Української академії архітектури, доцент кафедри, громадський діяч

Джерело: https://censor.net.ua/b3114027

KиевVласть

Теги: новости киева, нарушения, градостроительство, контроль, виктор глеба, гсн, строительные нормы

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.