четверг, 23 мая 2019 г.
В Україні знищено “державний нагляд і контроль у містобудуванні”

В Україні знищено “державний нагляд і контроль у містобудуванні”

Віктор Глеба

Незалежний експерт з державного управління у галузі містобудування, член-кореспондент Української академії архітектури, доцент кафедри, громадський діяч

Для всіх без винятку забудовників в Україні діють Державні будівельні норми, відходити від яких забороняється будь-якими статутами і регламентами будівельних робіт. Зокрема, відстані встановлені в "радіусах", розміри, типи, види сходових маршів та систем пожежогасіння, кількісні (параметричні показники) машиномісць, площі майданчиків тощо нікому не дозволено нехтувати в проекті та при будівництві. Але чому в 2019 році за системою "Прозора ДАБІ" можна побачити десятки дозволів та сертифікатів готовності об’єкту, виданих з порушенням ст. 10 ЗУ "Про будівельні норми"?

Які наслідки настають при порушеннях в будівництві ми можемо яскраво побачити по тим сумним подіям, які були пов'язані з обваленнями житлових будинків, будівель і споруд. В минулому році в смт. Вишневому на Київщині впав дах нового спорткомплексу. Очевидці стверджують, що снігу було небагато, і причина обвалення конструкції спорткомплексу криється в низькоякісних матеріалах, які були використані для будівництва. Хтось каже про грубі помилки, які були допущені при проектуванні спорткомплексу. У будь-якому випадку, надзвичайна подія з обваленням даху спорткомплексу в Вишневому, яке ледь не закінчилося трагедією з масовою загибеллю дітей наочно демонструє, що ні на рівні проектування, ні в процесі самого будівництва і здачі в експлуатацію адекватного контролю з боку державних контролюючих органів за об'єктом не велося.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Тотальне порушення місцевими та регіональними органами містобудування і архітектури та інспекціями Держархбудконтролю ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності" та ЗУ "Про будівельні норми", а також відсутність покарання за невиконання законів, породжує безвідповідальність тих, хто видає вихідні дані МУО та Дозволи на будівництво, нехтуючи планувальними нормами. Окремо слід наголосити на безконтрольності з боку ДАБІ за виконанням Генплану міста, ДПТ, Зонінгу, проектів комплексної забудови, якими легалізується знищення рекреації та ігнорування будівництва соціальної інфраструктури.

Як співавтор Аналітичних записок та Концепції публічного управління в галузі містобудівної діяльності, я намагався неодноразво достукатись до "державних мужів" з Мінрегіону. В кінці року було проведено Форум "Відкрита ДАБІ" та показано шляхи е-модернізації контрольних і наглядових функцій ЦОВВ. Нажаль, псевдоактивісти зірвали нам підписання резолюції про співпрацю між "ГО "Асоціація містобудівельників України" і ГО "Сила Громад" з керівництвом Держархбудінспекції. Декілька слайдів з презентації на зазначеному Форумі викликали особливий резонанс.

Нова модель оприлюднення інформації про територію будівництва в опції "Геопростір" відкриває можливості для "е-коридору" громадськості побачити будівництво ще до початку встановлення огорожі – на стадії реєстрації документу.

Будь-який план заходів по нагляду і контролю може бути підкріплений ГІС інструментами з відкритих джерел та метаданих ДЗК і Містобудівного кадастру:

Останні науково-методичні посібники за моїм співавторством, щодо формування Паспортів ОТГ, виступи на конференціях і круглих столах тощо спрямовані на донесенні простого меседжу: "ПОВЕРНІТЬ ДЕРЖАВУ". Перечитайте і виконуйте діючу, хоча і пошматовану Конституцію, виконуйте закони і кодекси, несіть відповідальність за свої політичні обіцянки.

Чому не покараний жоден забудовник, чиновник, архітектор, які проігнорували законодавство і потурають будівельній мафії? Відповідь проста – в нашій країні знищено "державний нагляд і контроль у містобудуванні".

Віктор Глеба, незалежний експерт з державного управління у галузі містобудування, член-кореспондент Української академії архітектури, доцент кафедри, громадський діяч

Джерело: https://censor.net.ua/b3114027

KиевVласть

Теги: новости киева, нарушения, градостроительство, контроль, виктор глеба, гсн, строительные нормы

среда, 22 мая 2019 г.
21:34
Кличко: все расходы на строительство моста возле Владимирской горки будут проверены
20:45
В четверг, 23 мая, ярмарки пройдут в шести районах Киева (адреса)
20:23
Админздание на улице Ереванской в Киеве возвращено в комсобственность
20:04
Милым кошкам из “Сириуса” нужен уютный дом
19:47
Голосеевский канализационный коллектор будут ремонтировать почти месяц (фото)
19:24
В ГПУ не знают, когда закончатся следственные действия на Институтской в Киеве
19:07
За сутки полиция Киевщины открыла три уголовных производства в рамках операции “Оружие, взрывчатка” (фото)
18:46
Открытие живого квартала “Файна Таун” состоится 25 мая
18:26
В Ирпене состоится большой шахматный турнир – Карплюк
18:02
Книжный Арсенал: в Киеве на этой неделе можно посетить “Книжкобус” (расписание мероприятий)
17:46
В Киеве на базе детской больницы №7 будет создано мощное детское учреждение интенсивного лечения, - КГГА
17:24
На Киевщине задержана ОПГ по подозрению в разбое на дорогах под видом СБУ
17:04
Киевлян просят воздержаться от прогулок в трех парках из-за обработки от клещей (видео)
16:43
За год бутерброд с бужениной и сыром подорожал на 14%
16:24
В аэропорту “Киев” у граждан обнаружили незадекларированную валюту на сумму почти 800 тысяч гривен
16:05
Топ-5 бюджетных квартир от “Киевгорстрой”
Календарь событий