середа, 25 грудня 2024 г.
Уловка большинства

Уловка большинства

Артем Янковецкий

Журналист КиевВласти

В начале ХХ века какой-то прекрасный человек предположил, что радиоактивное излучение, должно быть, оказывает исключительно полезное влияние на здоровье живых организмов. Рынок тут же наводнили соответствующие предложения – от обогащенной радиоактивными элементами воды и еды, до содержащих радий средств личной гигиены и медпрепаратов.

Причина этого заключалась не только в том, что уровень медицинских исследований того времени был недостаточно высок, но и в том, что большинство из таких “продуктов” разрабатывалось вообще без клинических испытаний и далекими от медицины людьми.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook    

Пофантазируем немного. Представим,  к примеру, что в 1930-х компания Home Products Co. из Денвера, производившая Vita Radium Suppositories  для увеличения “мужской силы”, приходит к мысли (так же технично, как это сделал голландец Тьерри Боде с Соглашением об ассоциации Украина-ЕС в 2015 году) воспользоваться “методом прямой демократии” с целью, скажем, законодательно закрепить использование своего продукта в качестве обязательного метода лечения.

Для последующих поколений такая радиоактивная угроза, пожалуй, была бы более серьезной, чем ядерные бомбардировки.

212111.jpg

Рекламный плакат французской фирмы Tho-Radia, основанной в 1933 и продававшей свою радиоактивную косметическую продукцию вплоть до начала 1960-х годов.

Предположение, конечно же, абсурдное.  Кто же выносит на всенародные референдумы вопросы, на которые компетентно могут ответить лишь квалифицированные специалисты-медики?!

Однако же, мы выносим на них вопросы из других отраслей, на которые компетентно могут ответить также лишь квалифицированные специалисты. Например, в области международной политики, где за ширмой видимой публичности прячется множество нюансов и деталей, ведомых лишь посвященным.

К примеру, специалисты годами занимаются вопросом евроатлантической интеграции Украины, кандидаты наук и доктора защищают диссертации, эксперты и аналитики делают карьеры... Тем не менее, наша страна до сих пор буксует со вступлением в НАТО под выдуманным предлогом о необходимости проведения референдума по этому вопросу.

Якобы каждому третьему международному обозревателю в трусах и майке на любой енакиевской или, скажем, винницкой кухне и безо всяких докторских понятно, что блок этот - злобный и вражеский. Даже сейчас, спустя два года после начала российской агрессии, унесшей более 9 тысяч человеческих жизней, почти 30% наших сограждан выступают против участия в этом союзе коллективной обороны, согласно соцопросам [ [2] , [3] ].

Ныне же и судьба ассоциации Украины с другим политико-экономическим объединением также зависит от плебисцита. Правда, в этот раз среди плебса другой страны.

Журналисты Тьерри Боде и Ян Роос пользуются нидерландским законодательством перед зданием парламента, чтобы взвалить на себя моральный груз ответственности за судьбу безразличной им Украины и ненавистного им Европейского Союза

Ничем не хочу обидеть голландцев, напротив, надеюсь на ясность ума представителей этого замечательного народа и четкое осознание ими мотивов и последствий референдума, который пройдет 6 апреля.

Однако, проблема большинства заключается в том, что оно далеко не всегда принимает эффективные и лучшие для человечества и человечности решения. Уловка - в том, что оно заставляет нас поверить, будто сделанный выбор - единственно верный.

Поэтому вопрос, можно ли в данном случае за большинством оставлять решение о судьбе страны, остается для меня открытым.

КиевVласть

Теги: новости киева, медицина, радиоактивное излучение, полезное влияние

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.