середа, 22 січня 2025 г.
Україна не готова до епідемії коронавірусу

Україна не готова до епідемії коронавірусу

Валерий Дубиль

Народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

Станом на сьогодні у Китаї вже 6 тис. хворих. Цих цифр лякаються навіть в Україні, адже приріст хворих – у два рази за два дні. Справедливо опасаються й українські лікарі – наша країна не готова до епідемії, будь то 2019-nCoV чи будь-який інший вірус. Колишня влада знищила повністю систему санітарно-епідемічної служби, не створивши нічого нового:

- 5 років тому за інфекційну безпеку відповідала СЕС.

- У 2014-му Уряд її реорганізував, приєднавши до Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

- У 2017-му – зупинив роботу установи. Хоча тоді вона фактично і не працювала близько трьох років.

- Інфекційну безпеку “залишили” в МОЗі, але слідкувати за нею не було кому – спеціалізовану МОЗівську державну установу – “Центр громадського здоров’я” – створили лише у травні 2016 року, і цей центр не мав відповідних обласних підрозділів. Крім того, статус Центру (держустанова, а не орган виконавчої влади) не дає йому стільки повноважень, як мала СЕС. Тож на папері вона існує, а насправді – ні.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Непродумані реформаторські кроки за останні роки практично зруйнували систему лікування інфекційних хвороб. Скорочувалися інфекційні відділення лікарень та звільнялися через відсутність фінансування лікарі-інфекціоністи. Зруйнували й систему інфекційних лабораторій, які раніше підпорядковувалися СЕС та утримання яких зараз хочуть перекласти на місцеву владу. Список можна продовжувати.

У результаті – згідно з новим рейтингом Global Health Security Index, готовність України боротися з епідеміями визначили як "нижче середнього" – 38 балів зі 100. Це 94 позиція зі 195 країн, поряд з Домініканською Республікою, Зімбабве, Нігерією й Іраном.

Китай посів 51 місце. Саме зараз у країні проводять активні заходи для локалізації розповсюдження коронавірусу. Хворобу локалізують, адже, не зважаючи на значну кількість захворівших (на 27.01 це 2798 людей), майже всі вони – у Китаї. Маємо тільки 37 випадків захворювання в інших країнах, причому всі пацієнти приїхали з Китаю, безпосередньо з епіцентру епідемії.

Що б зробили за таких умов в Україні, якщо сьогодні навіть нормального законодавчого забезпечення функціонування системи громадського здоров’я та захисту від інфекційних хвороб у нас не існує!? Діючі закони були прийняті ще на початку незалежності нашої країни, їх потрібно переглядати. Декілька проектів закону про громадське здоров’я вже були подані в Раду, але у депутатів не знайшлося часу їх розглянути. Кожен українець розраховував би тільки на себе!

Тож, щоб такої ситуації навіть гіпотетично не виникло, потрібно провести цілий ряд заходів.

Органам влади необхідно швидко відновити роботу санепідслужби, особливо лабораторій інфекційного захисту. Раді – внести необхідні зміни для осучаснення законів України “Про захист населення від інфекційних захворювань” і “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” та прийняти новий закон про систему громадського здоров’я.

В Україні потрібно створити чітку координацію всіх служб та чіткі, прозорі алгоритми дій з інфікованими особами, а також алгоритми швидкої ізоляції хворих у спеціалізовані стаціонари. Медики, здатні вирішити ці завдання, в нашій країні є. Вони готові діяти.

Читайте: Українці більше не чекатимуть на безкоштовні ліки по 20 місяців

Валерий Дубиль, народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

КиевVласть

Теги: новости киева, новости украины, коронавирус, медицина, здоровье, вирусология

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.