субота, 4 травня 2024 г.
Удари по воді. В Укргідроенерго спростовують заяви міністра енергетики України

Удари по воді. В Укргідроенерго спростовують заяви міністра енергетики України

Юлія Сухецька

Директорка департаменту організаційної діяльності та комунікацій “Укргідроенерго”

Зважаючи на поширення у мережі Інтернет листа Міністра енергетики України Германа Галущенка до КМУ з пропозицією переглянути доцільність перебування Ігоря Сироти на посаді генерального директора ПрАТ “Укргідроенерго”, повідомляємо наступне.

Раніше, на виконання доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, ПрАТ “Укргідроенерго” отримало від Кабінету Міністрів України вищезазначений лист Міненерго щодо результатів роботи Міжвідомчої робочої групи з перевірки діяльності ПрАТ “Укргідроенерго”, утвореної відповідно до наказу Міненерго від 08.12.2021 № 325, яким також був затверджений її склад (далі – Робоча група).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Варто зазначити, що відповідно до чинного Положення про Міністерство енергетики України, воно може забезпечувати перевірки господарської діяльності лише на тих підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери управління Міненерго.

Функції з управління Товариством, починаючи з лютого 2021 року, виконує безпосередньо Кабінет Міністрів України, а отже, дії Міненерго з перевірки господарської діяльності Товариства не належать до компетенції Міненерго і були здійснені з перевищенням повноважень та у спосіб, не передбачений законодавством України. Те саме стосується і розгляду питань призначення чи звільнення кандидатури на посаду генерального директора ПрАТ “Укргідроенерго”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Інформуємо, що жодних запитань від Робочої групи Товариство не отримувало. Крім того, ані посадові особи, ані будь-які інші працівники Товариства Робочою групою до перевірки не залучалися.

Разом з тим, відповідно до п. 1 вищезазначеного наказу Міненерго, Робоча група була створена для перевірки діяльності ПрАТ “Укргідроенерго” щодо купівлі-продажу електричної енергії. Тобто було чітко визначено предмет перевірки, що стосувався виключно діяльності Товариства на ринку електричної енергії.

Ба більше, з огляду на текст листа Міненерго, Робоча група безпідставно змінила предмет перевірки та розглядала питання, які перебували поза межами її компетенції та не були пов’язані з виконанням поставлених перед нею завдань.

Жодні посилання у листі Міненерго щодо так званих “порушень” так і не були підтверджені.

Частину тих же ж так званих “порушень”, зазначених у листі, наведено з висновків перевірки Державної аудиторської служби України у 2021 р., результати якої Товариство спростувало: зазначені висновки були скасовані у судовому порядку, судові рішення набрали законної сили. Судовими рішеннями також підтверджено відсутність заборгованості зі сплати дивідендів за 2018 рік.

Нелогічним є і той факт, що Міненерго у своєму  листі посилається на так зване нанесення збитків Товариству в результаті виконання розпорядження Уряду щодо розміру PSO. Адже розрахунок обсягу PSO у розмірі 30 % чистого прибутку здійснювало та вносило на розгляд Уряду України безпосередньо Міністерство енергетики України. Отже, саме в такому обсязі спеціальні зобов’язання були затверджені відповідною постановою КМУ і безумовно виконані ПрАТ “Укргідроенерго”.

Більше того, на сьогодні Міністерство енергетики України запропонувало нову фінансову модель PSO, в результаті чого Товариство лише протягом останнього кварталу витратило близько 4 млрд грн незапланованих коштів.

Таким чином, Міненерго надало цим листом до Кабінету Міністрів України недостовірну, безпідставну та таку, що не відповідає дійсності, інформацію про порушення в діяльності Товариства.

Принагідно звертаємо увагу, що станом на сьогодні відсутні будь-які кримінальні провадження, які могли б бути пов’язані зі зловживаннями та порушеннями в роботі Товариства, проти генерального директора та будь-кого з посадових осіб ПрАТ “Укргідроенерго”.


КиевVласть

Теги: позиція, кабмін, міненерго, укргідроенерго, сухецька, прат “укргідроенерго”

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.