пятница, 14 декабря 2018 г.
У 2018 році інфляція буде розкручуватись поступово

У 2018 році інфляція буде розкручуватись поступово

Олексій Дорошенко

Генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж

За макроекономічними показниками січня стає зрозуміло, що країна знов почала рухатися до економічної ями. У січні інфляція, за даними Національного банку, становила 1,5%, або 14,1% в річному вимірі. За підсумками минулого року вона становила 13,7%. Найгіршим є те, що нам не йдуть на користь уроки минулого.

На початку 2017 року також спостерігалася висока інфляція, але ніхто не хотів її помічати до травня. Наприкінці весни НБУ визнав, що буде корегувати свій прогноз річної інфляції та вказав на велику роль соціальних продуктів у цьому подорожчанні. Але Міністерство фінансів, яке відповідає за фіскальну політику, та Міністерство економічного розвитку, відповідальне за економічну стратегію, на це ніяк не реагували. Стало зрозуміло, що кожен виконує своє завдання й за результат ніхто не буде нести відповідальність.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Це ж трапилось цього року, коли всі кроки Уряду, у тому числі з підвищення мінімальної заробітної плати, не погоджувались із НБУ, яке є в кінцевому результаті  відповідальним за інфляцію. Тому Нацбанк підвищує облікову ставку, що в другій половині року вже буде гальмувати розвиток економіки. Це може не дати можливості досягнути 3% зростання ВВП. Тоді розраховувати на підвищення реальних заробітних плат та соціальних виплат більше, ніж минулого року, не варто. Волатильність курсу національної валюти, яка буде продовжуватись  як мінімум до квітня, буде лише додавати невпевненості бізнесу та населенню.

Починаючи з кризового 2008 року більша інфляція в січні була лише в 2008, 2009 та 2015 роках. Тобто  у найбільш кризових роках. Не дивно, що індекс споживчих настроїв, який вимірюється GfK Ukraine, у грудні знизився на хвилі зменшення реальних доходів багатьох верств населення.

Цього, 2018, року інфляція буде розкручуватись поступово. Наприкінці року треба очікувати найвищих її показників, виходячи з політичних ризиків, які чекають Україну напередодні виборів Президента та Верховної Ради. Наприкінці року можемо побачити номінальне зростання середньої заробітної плати до омріяних керівництвом держави 10 000 грн., та мінімальної у 4100 грн. Але за високої інфляції та відсутності зростання реального сектора економіки відбудеться девальвація гривні. Тому у валюті українці будуть отримувати стільки ж.

При неконтрольованих процесах у країні починає зростати тіньова економіка. Вона відображає неможливість держави впливати на процеси в країні. Показник тіньового сектора України, озвучений МВФ у 45%, показує, що або 45% українських громадян не довіряє державі повністю, або кожний із нас наполовину. Коли мозок людини працює в двох протилежних напрямках, відбувається божевілля. І хоча відомий герой мультфільму говорив, що “з розуму поодинці сходять. Це тільки грипом усі разом хворіють”,  у нашій країні відбувається колективне божевілля.

Кожен крок окремо, який робиться державними установами, можна вважати кроком уперед. Україна пройшла за останні роки великий шлях, який не могла раніше подолати  за десятиліття. Але якщо ви запитаєте про те, як зробити успішною країну очільників інших держав, то ніхто на це запитання не відповість. Кожен із них робив певні кроки,  які вели країну вперед. Тобто була стратегія розвитку держави. А в Україні такої стратегії немає. Тому вона й чекає на нового Ярослава Мудрого або Богдана Хмельницького.

Читайте: С начала года подешевели только гречка и куриные яйца - Дорошенко

Олексій Дорошенко, генеральний директор Української асоціації постачальників торгівельних мереж

KиевVласть

Теги: украина, прогноз, инфляция, дорошенко, гривна, средняя заработная плата

пятница, 14 декабря 2018 г.
14:22
359 единиц спецтехники и 70 бригад ручной уборки расчищает город от снега - КГГА
14:05
К Новому году в ЖК “Новый Автограф” стартовали скидки на акционные квартиры
13:45
В Быковне под Киевом незаконно вырубили более 1,8 тысяч деревьев - прокуратура
13:29
С сегодняшнего вечера до понедельника не будет работать трамвай №1 (схема)
13:04
С начала года в Киеве выплачено 425 млн гривен помощи по безработице
12:47
Памятник Суворову могут убрать с территории лицея Богуна в Киеве
12:20
В ЖК “Метрополис” стартовали предновогодние скидки на покупку квартир - до 20,19%
12:02
Премьер Гройсман не против индустриальных парков и свободных экономических зон
11:47
В Киеве произошел пожар на территории Института проблем прочности (фото, видео)
11:25
Жители Печерского района требуют выселить предприятие РТМ “Печерск” КП “Киевтеплоэнерго” за пределы столицы
11:02
Резервное топливо для столичных ТЭЦ обещают закупить после Нового года
10:40
Жилой дом в Фастове частично разрушен взрывом газа (фото, видео)
10:23
Третьяков: “Киев получил новые возможности для развития благодаря децентрализации”
10:03
Курс валют в Киеве: 14 декабря 2018
09:44
В день открытия новогодней елки в Gulliver подготовили тройной праздник
09:25
Особенным песикам из “Сириуса” ищут добрых хозяев и теплый дом
Календарь событий