вторник, 27 октября 2020 г.
ЦВК - новий, а методи - старі

ЦВК - новий, а методи - старі

Юрий Гаврилечко

Соучредитель Украинской фабрики мысли

Партія “Національна платформа”, завдячуючи Центральній виборчій комісії (ЦВК) не зможе стати учасником виборчих перегонів на місцевих виборах в 2020 році. На жаль, ця прикра новина стала наслідком звичайної чиновницької гри у “порушення процедур”, які встановлюють, регламентують та пояснюють порядок виконання самі чиновники!

Приводом для відмови у реєстрації партії “Національна платформа”, співзасновником та головою Київського міського осередку якої я є, стало нібито невчасне подання документів про участь у виборах. А “невчасність” ЦВК вираховує на підставі того, що кур’єрська служба привезла папірці із запізненням на добу. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Така ситуація склалась через коронавірус – тобто через відмову співробітників ЦВК приймати документи у моїх колег особисто, бо “в країні ж епідемія”. 

Як не дивно, але суд першої інстанції та апеляційний суд погодились із таким тлумаченням ситуації з боку ЦВК та не задовольнили наші вимоги визнати партії учасником перегонів. Йти ж до до Верховного Суду просто немає сенсу, бо до виборів залишилось трохи більше календарного місяця і навіть тиждень, витрачений на розгляд справи, фактично робить участь у виборах безглуздим, бо шансів на виграш у нової політичної сили за таких умов досить небагато.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Все це відбулося лише тому, що чинне законодавство дозволяє чиновникам самостійно ухвалювати рішення щодо визначення законодавчих норм. І саме це є основним чинником, що провокує корупцію на всіх рівнях влади. Немає різниці “нові” обличчя у владі чи “старі”: якщо чиновник щось вирішує самостійно, а не виконує норми закону, корупція буде завжди.

Саме із викорінення подібної практики через написання однозначних норм у законах та позбавлення уряду права на законодавчу ініціативу і має починатися боротьба із корупцією. Зокрема в нашої політичної сили є чотири роки на партійне будівництво та підготовку до парламентських перегонів де саме цим ми і плануємо зайнятись. Бо без вирішення питання змін якості державного управління – немає сенсу говорити про позитивні зміни у країні.

Нагадаю, що 1 вересня 2020 року відбувся перший етап з’їзду політичної партії “Національна платформа” відповідно до якого було прийнято серед іншого рішення про делегування повноважень з’їзду позивача щодо прийняття участі місцевих організацій політичної партії “Національна платформа” у місцевих виборах – політичної партії “Національна платформа”.

4 вересня політрадою “Національної платформи” прийнято рішення про участь місцевих організацій політичної партії “Національна платформа” у місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня 2020 року.

Копія рішення вищого керівного органу партії про участь її місцевих організацій у відповідних виборах, засвідчена підписом керівника та печаткою партії, була подана у ЦВК через кур’єрську службу ще 6-го вересня, проте до ЦВК потрапила лише 10-го.

І на сайті ЦВК не лише не міститься відомостей щодо відмови в допущені політичної партії “Національна платформа” в участі на місцевих виборах, а й рішення щодо допуску в участі на місцевих виборах інших партій, що може свідчити про бездіяльність ЦВК.

Проте, цього вистачило, щоб ми не змогли балотуватися на місцевих виборах.

Юрий Гаврилечко, соучредитель Украинской фабрики мысли

Источник публикации

КиевVласть

Теги: новости киева, новости украины, местные выборы 2020, центральная избирательная комиссия, национальная платформа

вторник, 27 октября 2020 г.
14:09
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
16:27
Минразвития общин и территорий просят проверить законность строительства многоэтажки во дворе дома на столичной Оболони
16:02
Ход работ на ЖК Star city в октябре
15:46
Сегодня ночью в Киеве в пожаре погиб человек, спасатели эвакуировали два десятка жителей (фото)
15:24
Столичные коммунальщики выявили более 200 случаев размещения предвыборной агитации 24-25 октября
15:05
Киевскую пенсионерку задержали на краже деревьев в парке Рыльского
14:57
Киевская нардеп-мажоритарщица предлагает поставить на паузу строительство многоэтажек в полукилометре от объектов культурного наследия столицы
14:42
В Киеве появился новый сервис проката электросамокатов
14:23
Еще 27 элементов благоустройства планируют снести в Киеве
14:05
На Чернобыльской АЭС коронавирус диагностирован у 40 сотрудников
13:41
У Київській ОДА створили розвиваючу гру для дітей на екологічну тему
13:25
За сутки в Киеве от COVID-19 умерли 7 человек
13:05
Сегодня вечером, 27 октября, на трех станциях киевского метро возможны ограничения на вход из-за футбола
12:44
Бориспольский экспресс сбил шедшую по путям девушку (видео)
12:23
В селі Лебедівка на Київщині реконструюють нежитлову будівлю під дитсадок
12:04
В ДТП под Киевом погибла член избирательной комиссии
Календарь событий